Testy v těhotenství - cukrovka 6m

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tothova
Kecalka 122 příspěvků 29.07.19 21:41
Testy v těhotenství - cukrovka 6m

Ahoj. Zítra jdu na test těhotenské cukrovky. Přítel je bohužel v práci a tak musím sama, protože z toho mám obavy, myslela jsem že by šel se mnou, ale bohužel. Je to na celé dopoledne bez jídla, pouze na vodě. A během testování mám 2h pauzy. Vůbec si to nedovedu představit od 7 do 13h nejíst a jen čekat, hlavně tam není ani pořádně kam jít je to malé město, žádné obchody, nic 8o
Dělá mi to má gynekoložka a mám ji ještě ke všemu daleko od bydliště, takže ani na pokec s nikým nikam nemůžu. Taky vám to trvalo tak dlouho? A dalo se to nebo to bylo urputně dlouhý? Je to takový protivný, když vím, že tam musím :D

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Piiimiii
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 29.07.19 21:45

Tak za prve- po spravnosti bys nemela ani nikam z ordinace odejit- mas mit minimalni pohyb, jen sedet nebo lezet (kdyby se ti udelalo zle)…za druhe- behem testovani nesmis jist, ale ani pit vodu…a za treti- u nas to trva tri hodiny (7.00-10.00)…v dnesni dobe jsem si vzdycky (byla jsem na tom 2×) vystacila s mobilem s netem a krizovkama…podruhe jsem s sebou mela i ntb a pracovala, pripadne si muzes pustit film, hudbu nebo knihu do sluchatek…

bublinek
Kelišová 5690 příspěvků 29.07.19 21:46

No nevím, ale mi sestra při testu říkala, že budu sedět na zadku, bez pohybu, aby byl test vypovídající.
Vzít knihu, časopisy…

tothova
Kecalka 122 příspěvků 29.07.19 21:50

Jo tak ještě sedět v ordinaci, no paráda :lol: to se těším ještě víc :mrgreen:

nettie
Kelišová 5523 příspěvků 29.07.19 21:50

Tak za prvé, krev berou po 1 hodině od vypití a po 2 hodinách od vypití. Takže určitě tam nebudeš 6 hodin. Za druhé, měli by tě instruovat, že během těch 2 hodin nesmíš mít žádnou fyzickou aktivitu, ani chůzí. Měla bys celou dobu sedět v čekárně. Pokud ne, test není dobře provedený a výsledky budou stejně zkreslené.

barabrambora
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 1 inzerát 29.07.19 21:51

@tothova u nás se teda dělá test na diabetologii. První krev na lačno, potom o hodinu později a pak za další hodinu. Jestli ten test dělá jinak, tak ho nedělá správně. Podívej se na stránky tehotenskacukrovka.cz, tam je správný postup. A tu vodu jsme taky mít mohly. Ale celou dobu jsem seděla v čekárně.

Kristýna 526
Kecalka 469 příspěvků 29.07.19 21:52

U nás je to tak jak píše @Piiimiii (od 7 do 10)ale bylo mi nepříjemné až mě to natahovalo vypít ten jejich roztok :oops: u prvního mě třikrát pichly do prstu, u druhého se brala třikrát krev z žíly a ten roztok vypít, výsledky chvilu čekat a pak domů. jinak já měla mobil, časopisy a nepotřebovala jsem nic bylo nás tam více mamin tak jsme pokecaly ;)

lachtanice86
Echt Kelišová 8679 příspěvků 29.07.19 21:59

@tothova a co by si tam měla dělat tak dlouho? Tak dlouho test na cukrovku netrvá. A ani nikam chodit nemáš

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 29.07.19 22:11
@tothova píše:
Ahoj. Zítra jdu na test těhotenské cukrovky. Přítel je bohužel v práci a tak musím sama, protože z toho mám obavy, myslela jsem že by šel se mnou, ale bohužel. Je to na celé dopoledne bez jídla, pouze na vodě. A během testování mám 2h pauzy. Vůbec si to nedovedu představit od 7 do 13h nejíst a jen čekat, hlavně tam není ani pořádně kam jít je to malé město, žádné obchody, nic 8o
Dělá mi to má gynekoložka a mám ji ještě ke všemu daleko od bydliště, takže ani na pokec s nikým nikam nemůžu. Taky vám to trvalo tak dlouho? A dalo se to nebo to bylo urputně dlouhý? Je to takový protivný, když vím, že tam musím :D

Přežila jsem to s knihou. Nikde jsem necourala.

Anny A
Kecalka 459 příspěvků 29.07.19 22:12

Pořád všichni delaji z toho testu vsude hrozné haló. Je to fakt úplně v klidu. Mam problém na lacno a dělá se mi zle, kdyz jsem hladova, ale tohle byla úplna brnkacka. 1. Odber v 7… Pak vypití roztoku, dalsi odber po 1. a 2. hodine. Domů jsem sla asi tak v 9:30. Bylo mi doca špatně po vypiti, ale pak jsem si zvykla a bylo to ok. Cetla jsem si jen na netu na mobilu v cekarne. Horsi byly výsledky, ktery byly pozitivni. :roll:

Sl.Kockova
Kecalka 385 příspěvků 29.07.19 22:17

Byla jsem tento týden, odběry tri, na začátku a pak dva po hodině, pít mi normlane dovolili a i si skočit dolu do DM..

Sue2008
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 29.07.19 22:28

Knihu. Jak píšou holky, minimální zátěž (jako dojít na záchod si můžeš). Pít mi sestřička nedoporučila. Jinak já jsem na lačno byla tak vyhládla, že jsem roztok vypila ani nevím jak :mrgreen:. Ale u nás mají ty roztoky ochucené a sestřičky je do předu chladí, takže je to taková sladší sodovka.

ugluk
Hvězda diskuse 47355 příspěvků 29.07.19 22:29

Nedramatizuj to. Pijdeš tam, vezmou kev (a v téhle fázi to části žen končí, poku je to vysoké, nutno opakovat jiný den). Vypiješ roztok, hodinu si v klídku čteš nebo datluješ na mobilu. Vezmou znovu krev, zas hodinku pauza, potřetí krev a tradá domů, najíst se, atd. Celá akce na max. tři hodiny, chlap by ti byl fakt k ničemu.

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 29.07.19 22:34

@ugluk
Tan můj by tam sedět nevydržel. Přišel mi naproti a donesl slané k zakousnutí po posledním odběru. Nic mi nebylo. Ale neodháněla jsem ho. Test byl brnkačka. Vydržet pak do porodu s diabetickou dietou mě stálo větší úsilí. Ale člověk zas pravidelně jedl a neprasil.

ugluk
Hvězda diskuse 47355 příspěvků 29.07.19 22:53

@Russet a co teprve, když člověku ta dieta zůstane do konce života :-D
Ale jinak se nedivím ničemu, vídala jsem chlapy s těhotnýma pravidelně i na všech poradnách v porodnici, kde je nechávali sedět za dveřma, tak třeba to někomu udělá dobře, kdo ví. Ale zrovna na tenhle test mi to přijde zbytečné (jó, v té porodnici, než jsem si oběhala svoje rzikové kolečko, to fakt bývalo co týden od sedmi do jedné, ale někdo na to dítě vydělávat musel).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama