Tetánie nebo panická porucha

12.2.21 13:09

tetánie nebo panická porucha

Dobrý den je mi 16 let za pár dní 17 a asi před dvěmi měsíci jsem dostala takový záchvat nepochopila jsem z čeho to bylo z ničeho nic jsem jela autobusem a udělalo se mi tam zle a bylo mi na zvracení ale pak jak jsem vystoupila tak to bylo lepší ale né o moc a potom jsem jela s přítelem ještě do obchodu a tam se to stalo něco jako kdyby se mi zastavilo v krku nebo tak něco a na omdlení a sucho v ústech měla jsem strašnou žízeň ale neměla jsem u sebe pití a taky se mi strašně moc chtělo na záchod a tak jsem utekla ven a trochu to bylo lepší ale pak jak jsme šli domů k rodičům tak i přesto že venku bylo taková zima tak jsem se rozepla a šla skoro bez bundy strašné návaly horka a pak doma to propuklo ještě víc návaly horka necítila jsem nohy a ani ruce a bušilo mi srdce jako o závod a před očima zatmění a takové tečky a sucho v ústech a chtělo se mi zase na záchod a tak jsem se šla rychle napít vody a přestalo to i to srdce se normálně uklidnilo a dobrý a další dny to bylo v pohodě akorát jsem na to hodně myslela a připadala jsem si jako hypochondr tak jsem radši nikam nešla k žádnému lékaři ale po nějakých dnech jsem pořád měla strach a pak jsem měla různé příznaky a symptomy jako třeba pálení nohou na prsou a na hrudi a taky pálení na rukou taky mě i často ruce bolí a taky nohy a cítila jsem se slabá a taky mě pálel jazyk a taky brněl a i ruce a nohy mě brněly tolik věcí najednou jsem snad nikdy neměla :( ale potom jak jsem na to nemyslela mi bylo dobře ale jak na to myslím tak je mi zle pak se to uklidnilo začala jsem brát vápník a magnézium a vždycky jak se to srdce rozbuší tak si dám magnézium a je to v pořádku teď ty stavy mám hlavně před spaním to srdce buší a jakoby se mi zrychlí celý svět chci vždycky co nejrychleji usnout u nás nikdo v rodině žádné problémy závažné nemá jenom tam všichni berou léky na na mozek všichni jsou na psychiatrii a taky měli skoro všichni tetánii a můj přítel taky řekla jsem to všem co mě trápí a teta řekla že to má to samé a že to je tetánie ale teď mám zase z toho všeho průjem a to srdce a tak a byla jsem minulé pondělí u praktické své lékařky a všechno jsem jí řekla a dala mi žádanku na psychiatrii :? každopádně můj život nebyl lehký byla jsem znásilněna a mí rodiče zase takový zájem nedělali a nějak mi to vždycky lezlo do mozku a furt jsem brečela a hrozně moc se potom záchvatu třepu a i když usínám je to hrůza můj přítel už je ze mě hotový furt chci aby mě kontroloval a tak :nevim: vždycky jak na mě někdo zařve nebo tak hned se třepu a není mi dobře taky mi to jde i do krku a bolel mě krk i prsty a dostávám do palce na nohou hrozné křeče nevím co se to se mnou stalo ale myslela jsem si že mám infarkt :,( nebo tak něco nikdy jsem žádné nemoce neměla k lékaři chodím na prohlídky pravidelně a léky beru na alergii jinak teď to magnézium a vápník jinak nic víc omlouvám se za tak dlouhou zprávu ale jenom mě zajímá jestli to má někdo taky děkuji moc a prosila bych aby jste psali budu moc ráda za pomoc :,( :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42
12.2.21 13:13

Samozřejmě to chce odborný posudek lékaře, psychiatr je dobrá cesta. Hlava dělá hodně. Můžete dostat tabletky a hodně věcí se srovná. Já měl první panický záchvat taky v MHD, taky mě to vylekalo. Lupu tabletky a je to lepší, měl jsem to udělat už dávno.
Držím palce, lékařů se nebojte, nejste jediná :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 13:16

@fotrik1 děkuji moc za odpověď já jenom jestli to třeba opravdu nemůže být něco horšího i když to už by jsem tady asi nebyla :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
12.2.21 13:19

Praktická lékařka postupuje správně, postupujte podle jejich pokynů, nebojte se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 13:29

Děkuji vám moc uklidnil jste mě a jakou panickou ataku jste měl vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
12.2.21 13:45

Dlouhodobě jakoby bušení srdce, ale na EKG nic.
Pak jednou v metru jsem se opotil, silné bušení srdce, sucho na jazyku, brnění po celém těle. Ono je to hodně podobné infarktu :-) Po chvíli dobrý, ale člověk se fakt vyleká a pak je v ještě větším stresu z toho. Navíc mi to zesílily kortikoidy na astma, ty jsem vysadil a bušení srdce se uklidnilo. Pak ještě pár panických záchvatů, jednou v rušném obchoďáku, jednou na rušné ulici za deště. Šel jsem k obvoďačce, napsala mi asentru, od té doby jsem v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17073
12.2.21 14:35

U úzkostných poruch se tetanie často objevuje.

to co popisuješ může být od úzkosti a psychitr zároveň projede diferenciálí diagnozu, kdy vyloučí další fyziologické příčiny tvého stavu.

je dobře že si zavolala své lékařce a je dobře, že půjdeš na důkladnou diagnostiku.

Nejravděpodobnější vysvětení skutečně budou úzkostně-depresivní problémy které se ti hodně projevují tělesně. Pak to bude chtít užívat léky, počkat až to léky trošičku srovnají a pak ještě přidat psychoterapii.

Jestli si chceš v mezičase něco přečíst, abys situaci lépe rozuměla - mrkni sem

https://www.kosmas.cz/…ba-traumatu/

ale té nejefetkvinější formě jak si popmoci - tedy lékům v kombinaci s psychoterapií - se nevyhýbej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 14:36

To teda je ale to bušení srdce jsem moc neměla ale až teď se mi to docela zhoršilo vdycky to mám hlavně večer před spaním :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 14:38

@Ou děkuji moc taky si myslím že to nebude nic vážného nikdy jsem s ničím žádné potíže neměla jenom s tou psychikou tu mám hodně slabou :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17073
12.2.21 14:48

@beruska1212 úzkostné poruchy navázané na traumatické zážitky jsou vážná věc, neléčené lidem dost ničí život a nebo dokonce zabíjí. Stejně tak chronické, neřešené úzkosti můžou dost poničit i reálné zdraví, je to celkem dost propojené.

Buď na sebe laskavá a pečuj o sebe, když ti není dobře - netrestej se za to a nebagatelizuj to. Fakt to bude pomáhat víc, než snaha být na sebe přísná.

držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 14:50

@Ou děkuji, měla jsem to léčit už dávno ale nikdy mi to nepřišlo tak vážné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
12.2.21 15:21

@beruska1212 určitě to řeš, já to měl taky řešit už dávno. Místo toho jsem si myslel, že jsem nahovno tak nějak normálně. Od té doby zase funguju líp, těším se na věci a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7501
12.2.21 17:10

Když jsem četla ty první stavy žízeň, nutkání na wc, hned mě napadla cukrovka! Neříkám, že to není od nervů, ale nech si ještě vyšetřit moč! Pokud se ti s tím nechce k doktorce, můžeš si v lékárně koupit sama proužky (Diaphan) na vyšetření cukru v moči. Stojí tuším kolem 150Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 17:13

@Petule030 děkuji moc za odpověď a jinak na té prohlídce mi moč kontrolovala a řekla že to mám v pořádku a nevím jestli to dokáže zjistit i takhle ale asi ano ne? jinak nechtělo se mi na malou ale chtělo se mi na jinou potřebu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 17:16

@fotrik1 jinak řešit jsem to začala ale nevím prostě se hlavně musím vypořádat sama se sebou jak jsem byla malá tak jsem tyto stavy měla ale nějak jsem to neřešila protože jsem byla malinká a furt se jenom všichni hádali a já se jenom třepala a taky mám hodně velký zlozvyk si kousat kůži na nehtách je to hrůza jednu dobu to přestalo ale teď jsem začala znova a taky furt studené ruce a nos a nohy ale to může být tím že taky po doma jsem moc lehce oblečená :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat