Tetanie nebo roztroušená skleróza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.15 00:16
Tetanie nebo roztroušená skleróza

Ahoj,
jsem sice objednaná na neurologii, ale než tam půjdu, tak se asi zblázním strachy. Doma si o tom nemám s kým promluvit a už to v sobě nedokážu dusit.

Mám problémy s rozostřeným viděním, brněním atd. Trvá to už od prvního porodu. Vždy oboustranně, vlevo i vpravo. Byla jsem přesvědčená, že je to tetanie. Nebo že to celkově souvisí s psychikou. Stávalo se mi to, když jsem byla ve stresu. Při jedné střevní chřipce jsem měla i záchvat hyperventilační tetanie (potvrzeno doktorem).

Ale loni mě začalo pobolívat za jedním okem a vypadá to na zánět (vyšetřeno na očním). A teď mě už 3 dny brní druhá strana obličeje a mám rozostřené vidění (na druhém oku, než které bolí). Takže to vypadá na roztroušenou sklerózu, protože najednou mám problémy spíš jednostranně. Buď mě brní vlevo nebo vpravo. Navíc to trvá už několik dní v kuse. Může tetanie rozostřit vidění na několik dní? A jen na jedné straně?

Omlouvám se, že je to chaotické. Ale jsem psychicky v háji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Bubiii
Echt Kelišová 9024 příspěvků 12.02.15 00:20
@Anonymní píše:
Ahoj,
jsem sice objednaná na neurologii, ale než tam půjdu, tak se asi zblázním strachy. Doma si o tom nemám s kým promluvit a už to v sobě nedokážu dusit.

Mám problémy s rozostřeným viděním, brněním atd. Trvá to už od prvního porodu. Vždy oboustranně, vlevo i vpravo. Byla jsem přesvědčená, že je to tetanie. Nebo že to celkově souvisí s psychikou. Stávalo se mi to, když jsem byla ve stresu. Při jedné střevní chřipce jsem měla i záchvat hyperventilační tetanie (potvrzeno doktorem).

Ale loni mě začalo pobolívat za jedním okem a vypadá to na zánět (vyšetřeno na očním). A teď mě už 3 dny brní druhá strana obličeje a mám rozostřené vidění (na druhém oku, než které bolí). Takže to vypadá na roztroušenou sklerózu, protože najednou mám problémy spíš jednostranně. Buď mě brní vlevo nebo vpravo. Navíc to trvá už několik dní v kuse. Může tetanie rozostřit vidění na několik dní? A jen na jedné straně?

Omlouvám se, že je to chaotické. Ale jsem psychicky v háji.

A máš dostatek horciku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.15 00:41

@Bubiii To bohužel nepoznám. :nevim:

Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17669 příspěvků 12.02.15 01:24

Ocar ti řekl co? Roztrousena skleroza se mimo jine da „podezřívat“ i podle ocniho pozadi, což by si lekar všiml a kdyby mel podezření, řekl by ti to.
Napriklad ja mam v jednom oku tupe zakončení nervu(nemam poneti co to je),a i presto ze lékařka vi, ze to proste mam, co dva roky me zene na rezonanci mozku, protože si není jista, jestli to je jeste jen blbym okem a nebo uz RS.
Vdrim, ze to dobre dopadne.

P. s. Ten horcik zkus doplnit, rozpustny, a denně. Pokud ti neurolog nic nenajde, stejne ti ho predepise, ja už bez něj nedam ani ránu ;-) ale ja mam k tetanii jeste i další libustky :D

Edit: Jednostranne se například projevuje i borelie, ja mela nefunkční levou stranu těla. (ne, nemusíš mít kliste, stačí komar či muchnicka, taky jsem to mela asi od nich… A ano, uhodlas, je to jedna z mých mnoha libustek které mam :D )

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34963 příspěvků 12.02.15 06:45

Uz jsi byla u neurologa, jsi objednana na MR a na lumbalku? Jinak to zjistit nejde. RS neni dneska trakova katastrofa jako kdysi, dr te posle do specializovaneho centra a dostanes moderni leky, pri kterych muzes byt bez obtizi desitky let.

Pipet
Generální žvanilka 24300 příspěvků 12.02.15 06:57

Já se posledně bavila s neurologem, co všechno za potíže mám připisovat RS a nebo to může být třeba od krční páteře, námahy…
Při RS je typická ataka - náhlé zhoršení a postupné zlepšování.
Při zánětu očního nervu jsem do dvou dnů na to oko prakticky neviděla, do pár týdnů (a teď už nevím přesne, jak dlouho), se to spravilo.
Když jsem dlouhodobě měla potíže s brněním rukou, bylo to nejspíš od tahání mimina, on mi i kolikrát při kojení vytuhnul a spal mi na rukách… Ani magnetická rezonance neukázala nová ložiska.

O tetanii nic nevím.

Každopádně jinak, než tím magnetem a lumbálkou se RS potvrdit/vyloučit nedá…
(Kdyby na to došlo, doporučuju k lumbální punkci připlatit za atraumatickou jehlu.)
Ať to celé dopadne co nejlépe :kytka:

Haňulík
Závislačka 3536 příspěvků 12.02.15 07:22

U dcery se tetanie projevovala třeba taky jen na půl těla, jakoby půlka těla ji ochrnula dokonce i spadla. Rozostřené vidění měla taky, neviděla vůbec ve škole na tabuli. Ale trvá ji to vždy jen pár hodin, po doplnění hořčíku to ustává. Nejlepší je magnosolv. Držím palce ať to RS není!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.15 08:37

Mám prý zvláštně vinutý oční nerv. Tak něco ani nešlo změřit. Ale když vypisovala žádanku na další vyšetření, tak tam psala kód možné diagnózy a v jejím monitoru jsem viděla, že se jedná o RS. Mě osobně nic neřekla, asi mě nechtěla strašit. Jen, že si tam mám zajít a že to vypadá, že v jednom oku je zánět. Plus mi k tomu brněla ruka na stejné straně. Na neurologii jsem tedy objednaná.

Borelióza - mě úplně každý štípanec strašlivě oteče. Pamatuju si, že kdysi jsem měla na noze po jednom takové kolečko celý rok, než zmizelo. Ale nebylo to typické pro boreliózu (se světlým středem). Nebo jednou jsem si z parku odnesla přes 20 klíšťat najednou (ležela jsem v trávě) a měla jsem je přisáté asi 18 hodin. Loni od muchničky jsem měla tak oteklou ruku, že jsem nemohla hýbat prsty několik dní. Jednou jsem se na to ptala praktické a ona říkala, že když mě nebolí velké klouby, tak to není.

Už několikrát se mi stalo, že jsem viděla rozmazaně i několik dní (ale obě oči), bylo mi na zvracení, venku jsem měla pocit, že upadnu, únava. A i se mi stalo, že mi někdo zrušil domluvenou schůzku, na kterou se mi nechtělo, otočila jsem hlavou a najednou jsem viděla jako rys a bylo mi dobře. Takže jasná psychika.

Ale tohle - sedím u tchýně na gauči. Byla jsem v takovém mírném napětí (tyhle návštěvy nemusím). V noci jsem spala jen pár hodin. A najednou mě začala brnět tvář a ruka, a na to oko vidím rozmazaně. Když si na tvář sahnu, tak zabrní. Ale to rozmazané oko mě nebolí. Myslela jsem, že je to z nevyspáhní, ale už to trvá od soboty.

Nebo někdy, když držím hrnek s kafem, cítím takovou slabost v ruce. A musím se soustředit a víc stisknout ruku.

Věřím, že jsou dneska moderní léky. Ale bojím se, že to u mě bude mít rychlý průběh, když už teď mi takhle blbnou oči. Stále doufám, že jsem jen přecitlivělá hysterka.

Vím, že mi tady nemůžete stanovit diagnózu, ale jsem ráda, za vaše odpovědi.

29
Extra třída :D 10220 příspěvků 12.02.15 09:01

RS je myslím G35, ale pořád je to z její strany podezření. Které se vyvrátí nebo potvrdí lumbální punkcí jak už psaly holky výše.

Nezlob se na mne, ale pokud to máš stresové(soudím dle tvého úsudku a popisu)proč si automaticky myslíš, že je to RS?

Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17669 příspěvků 12.02.15 13:49

Anonymní - u boreiozy velké klouby bolet nemusí, dokonce jsem neměla ani ten flek. Zjistilo se to náhodou, až když mne odvezla rychlá. Takže na to bacha.

Osobně to na mne dělá dojem, že je to u tebe stresového původu. Bez MR mozku ale diagnozu vědět nebudeš. Tak snad to bude OK.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.15 00:58

@29 @Zuzaa Také tajně doufám jen ve stres. Ale dostalo mě, když se potvrdilo, že za bolestivým okem je s velkou pravděpodobností zánět. A k tomu mravenčení ruky na stejné a jen jedné straně.

Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17669 příspěvků 13.02.15 07:42

Zanet jeste nic nedokazuje, musíš to brat tak.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34963 příspěvků 13.02.15 09:43

Takovehle kratke zachvaty u mladeho cloveka jsou budto psychogenni, nebo epilepsie. Nicmene vyloucit by se melo i nedokrveni mozku - kouris, antikoncepci beres? v rodine ci u tebe nejaky potraty, trombozy, mrtvice, infarkty, v mladym veku?
RS ataka trva minimalne nekolik dni v kuse.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.15 10:29

Nekouřim. Alkohol max skleničku piva k večeři a ne každý den. Nekouřim, neberu antikoncepci. V rodině infarkty u dědy (ale opravdu silný kuřák) a otci (toho dědy syn) po EEG obvoďák řekl, že prý nějaký slabý měl někdy dřív a přechodil ho.

Oko mám stále zamlžené, ale včera jsem dělala na děti ksichty. Různě jsem křivila pusu, koulila oči. A na chvilku to přestalo. A pak zase začalo. Tak jestli to není od svalů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.15 10:33

Teda EKG.

Uvidím za pár týdnů, co mi řeknou.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama