Tetanie - panika, co to je?

1218
28.10.19 20:52

Tetanie - panika, co to je???

Holky pomoct, nevím co se semnou dnes děje. Celý den ok, odpoledne přijela návštěva, byl tu strašný hluk a já nevím co se mi stalo ale začalo mi být zle, pocit nedodechnuti, brnely mě nohy, musela jsem sedět na záchodě a vydychavat to, od ty doby je mi zle, mám chytrý hodinky, tam mi píšou tep i 43, úplně se bojím, že umřu ( hodně běhám) že když zavřu oči, že se neprobudim, je mi od ty doby střídavě, když se podívám na tep a vidím že jde dolů začínám mít nával horka, začínají mi brnet nohy, mám pocit že omdlim, nebo si na to vzpomenu a zase mi tak začíná být… Dnes dcera plakala, když jsem od uspavani, to nedělá, bojím se co to znamená. Mám úplně studený nohy. Bojím se podívat na tep. :,( :,( :,( :,( holky co to je??? Mám jet do nemocnice??? Ještě dodám měla jsem pocit na zvracení, jen jsem nadavovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1794
28.10.19 20:57

Tyhle ataky znám moc dobře. Vždycky jsem zašla do nemocnice, kde mě pořádně prohlídli a sdělili mi, že jsem naprosto v pořádku. Doporučili jen užívání AD. Klidně tam pro svůj klid taky zajeď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3793
28.10.19 20:59

Změř si tep normalně do minuty na a. carotis na krku. Pokud bude pod 55, jela bych okamžitě na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
28.10.19 20:59

Hlavně klid a nohy v teple, rozhodně sundej ten měřič tepu a před pusu si dej papírový pytlík a zhluboka do něj začni dýchat, hysterie pomine

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
28.10.19 21:10

No měřila jsem se teď na a carotis, v leze v klidu mám za minutu 56 tepu. Hodně běhám. Tak mívám. Klidový tep nižší, ale jsem nějaká divná… Je to hysterie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
28.10.19 21:15

Promin, už mi vadi tyhle diskuze, proste tady nejsme promovani lékaři!!!Takže si zajdi k lékaři a toto všechno mu řekni! A držím palce ať Všechno v pohodě :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3793
28.10.19 21:16
@Tejule píše:
No měřila jsem se teď na a carotis, v leze v klidu mám za minutu 56 tepu. Hodně běhám. Tak mívám. Klidový tep nižší, ale jsem nějaká divná… Je to hysterie?

A kolik míváte normalně? Chtělo by to užívat Magnosolv denně 1 až 2 sáčky. Muze to byt určitě ta tetanie nebo jen nedostatel hořčíku. K obojímu se pojí úzkost, vnitřní neklid, pocity na omdlení, brnění apod. Chce to dodat hořčík. Pokud doma nic nemáš a neusnula bys, zajela bych na tu pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
28.10.19 21:17

Pokud máš takhle nízký tep, měřený ručně, ne chytrým náramkem a tyhle příznaky, tak bych na tu pohotovost hned jela. Běhání na to podle mě vliv nemá. Já bych mohla běhat jak bych chtěla a v klidu mám tep normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
28.10.19 21:20

Myslím, že jsi prožila panickou ataku, už to někdy takhle bylo??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4242
28.10.19 21:59

Ja mivam tep v klidu 47, takze od nizkych tepu to neni a dle popsane situace jde zcela presne o ataku, pomuzou antidepresiva. Stalo se to poprvé? at je brzy lepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35212
28.10.19 22:07

Panicka ataka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15493
29.10.19 09:01

Panická úzkostná porucha.

A vyznačuje se tím, že člověk z počátku není schopný vidět propojení mezi tím, co se děje v jeho těle a úzkostí, kterou se pokouší ignorovat.

Dcera plakala, protože cítila tvůj neklid.

Až se to stane příště, tak je potřeba si uvědomit, že to celé je jen od dlouho potlačených strachů a že neumíráš. Někomu pomůže třeba dlouhá horká sprcha, někomu intenzivní pohyb, určitě pomáhá soustředit se na dech.

Návod třeba tady https://www.youtube.com/watch?…

V dlouhodobém hledisku je potřeba vstoupit do psychoterapie. Nejrychlejší výsledky bývají pokud se zároveň pracuje i s tělem. Seznam lidí co na to mají adekvátní výcvik najdeš tady (bohužel je potřeba to rozklikávat, aby člověk zjistil kde působí)

https://www.biosynteza.cz/…lexni-vycvik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15493
29.10.19 09:03
@sediza píše:
A kolik míváte normalně? Chtělo by to užívat Magnosolv denně 1 až 2 sáčky. Muze to byt určitě ta tetanie nebo jen nedostatel hořčíku. K obojímu se pojí úzkost, vnitřní neklid, pocity na omdlení, brnění apod. Chce to dodat hořčík. Pokud doma nic nemáš a neusnula bys, zajela bych na tu pohotovost.

Ono je to obráceně, při zahlcení úzkostí se výrazně rychleji spotřebovává magnezium a b-vitamíny a proto pak chybí.

Suplementovat může ulevit od problémů, ale hlavní zdroj, který spotřebovává hořčík aostatní věci sedí v hlavě a k tomu je potřeba se dostat a rozpustit ho.

Jinak tepové a jiné údaje z chytrých náramků jsou velmi orientační, stejně tak z ostatních domácích přístrojů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
29.10.19 09:21

@Tejule Tak co? Zvládla jsi noc? Už je líp? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
29.10.19 12:27

Ahoj, jo v noci ok, párkrát jsem se vzbudila a ok, ráno jsem šla k Dr, ta mi natočila EKG, saturaci tlak, - krom vysokého tlaku ( vývolano asi stresem, před měsícem jsem měla TK normální) vše negativní, takže uzavřeno jako 1 ataka panicke úzkosti. Napsala mi neurol, zvýšit dávku magnesia, kdyby to zas přišlo. Pokud se To bude opakovat psychoterapie. Srdeční akce v mém případě nízká je naprosto normální, můžu běžet v klidu i 40, jelikož hodně sportuju. Takže jsem se prostě vyschizla. No vůbec nechapu:,( celý život sportuju, mám malé zdravé dite, žádný problémy, s manželem si rozumíme, vše v pořádku. A já se takhle slozim… Nemáte nějaký přírodní lék co na to brát? Nechci aby se to opakovalo. Teď jsem prozměnu vyschizla aby mi zas se neudělalo blbě, když jsem třeba s dcerou venku a pořád na to myslím… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat