Tetanovka - dospely, nezadouci ucinky a planovana minioperace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.05.19 14:57
Tetanovka - dospely, nezadouci ucinky a planovana minioperace

Dobry den, prosim o zkusenosti a radu.
Ve ctvrtek jsem byla na predoperacnim vysetreni a nez jsem se vzpamatovala, uz jsem mela pichlou tetanovku. Bude to tedy letos 20 let od posledni, chtela jsem si dojit nabrat hladinu protilatek a pak podle potreby dat ockovani… no stalo se, ale v sobotu rano jsem se vzbudila polomrtva s obrovskou nabehlou uzlinou v trisle, jsem vycerpana, huci mi v usich, rozmazane vidim a citim se jak pri chripce. Prospala jsem cely vikend, uzlina je dneska trochu mensi. Pozitri mam naplanovanou hysteroskopii, cca pul hodiny v narkoze, odstraneni polypu v deloze. Odkladat to nechci, menil se pracovni rozvrh nekolika lidem kvuli me absenci. Mam je tam informovat nebo delat jakoze nic a nejak to preziju? Mel jste nekdo reakci na tetavax a za jak dlouho to preslo? Dekuji.

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9593 příspěvků 13.05.19 15:07

Rozhodne bych to tam vse rekla. Jsou drzi, ti to pichli bez tvyho souhlasu??? :cert: cetla jsem o tehle nezadoucich ucincich. Proto ji taky nemam. To aby si clovek vzal dovolenou na preziti nezadoucich ucinku

MilčaO
Kecalka 132 příspěvků 23 inzerátů 13.05.19 15:16

Já ji dostala před několika lety a druhý den mi otekla ruka až jsem ji nemohla ohnout, a úplně mě z toho sálalo horko. Tak jsem nakonec musela do nemocnice, kde jsem v ordinaci myslím, že na neurologii ležela asi půl hoďky a dávali mi nějakou infuzi. Když jsem to pak řekla mojí doktorce u které jsem tetanovku dostala, že jsem měla alergickou reakci, tak mi řekla, že to není možné. Pak po chvilce přiznala, že už u jedné pacientky se jim stalo něco podobné a pak mě uklidnila, že až přijdu příště za 10-15 let už bude vakcína jiná (jiná šarže :D
Infuze mi pomohla, bez ní fakt nevím, jak dlouho bych to měla. Určitě se na to informuj.

vokishka
Extra třída :D 14318 příspěvků 13.05.19 16:17

@MadGirlNancy půl hodiny? Já byla asi 10 minut, je to nějaká lehká narkoza, za chvilku mi nic nebylo. Takže bych to neřešila.

vjerunqa
Závislačka 3383 příspěvků 13.05.19 16:36

@MadGirlNancy Ahoj, určitě informovat a nejlépe celou akci odložit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 17:04

@MadGirlNancy Tak s tímhle bych si nezahravala. Je to důležité být zdráv. Je to skrz anestezii. Já takhle šla taky na pidi zákrok, pár minut pod narkózu. A cítila jsem se na lehčí virózu, neřekla jsem to, dala bych si za to facku. Po probuzení už jsem se cítila hrozně a rekonvalescence byla peklo. Není to totéž, ale nezlehčovala bych ani pět minut.

Váš příspěvek
Reklama