Tetanovka u dospělých – reakce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 29.10.10 18:02
tetanovka u dospelích-reakce

Ahoj,ve stredu jsem byla na tetanovce po 10ti letech,dneska rano se objevil kolem vpichu rudy flek a je to takovy zatvrdly,je to normalni??
Asi to normalni bude,ale nejak jsem se toho lekla :)

Přečtěte si článek: Které vakcíny zahrnuje povinné očkování?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reakce:

FloraBolger 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 18:13

Já třeba reakci na tetanovku měla (před 8mi lety) a teď mám v kartě napsaný, že mám podezření na alergii.
V místě vpichu se mi udělal červený flek velikosti lidské dlaně (citováno z karty) a hodně to svědilo. Nakonec mě začaly hrozně bolet uzliny v tříslech. Obvodní lékař mě poslal - tuším - na chirurgii, kam jsem pak musela cca týden chodit každý den na převaz višňáku. Čekalo se, jestli se utvoří hnisavé ložisko. Naštěstí to zkončilo jen u těch převazů a řezat do mě nemuseli.
Netuším, jestli je tvá reakce normální…na tvém místě bych se asi začala bát (po zkušenostech), až kdyby to začalo svědit. Ale třeba holky poradí něco jiného. Držím palečky, ať je to OK :mavam:

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 29.10.10 19:19

Muj otec kvuli alergii nebyl ani ockovany. Pak ho pokousal v dospelosti pes a musel na preockovani, ktere malem neprezil - kolem vpichu rudy flek a teplota pres 40. Takze klidne muze jit klidne o nejakou slabou alrgickou reakci? :nevim: Ja sama jsem nikdy zadny flek nemela, jen to bolelo cca 2dny.

enia
Závislačka 3385 příspěvků 29.10.10 20:02

Zdravím, tak já na posledním přeočkování jsem měla taky reakci…nejdřív červený flek, pak to začalo natékat až do veliké boule a přidala se teplota kolem přes 39…
to vše v pár dnech
Chirurg mi to musel rozříznout, vyčistit, běhala jsem s drénem asi týden.
Vakcína se nějak nevstřebala, takže nejsem očkovaná a taky mám psanou alergii na vakcínu proti tetanu.
Nakonec mi známý lékař řekl, že vakcína podávaná v Čechách obsahuje nějaké pidi množství rtuti a zahraniční např. v Německu ne…ale doktor nechtěl riskovat očkování jakoukoli vakcínou.
Tak ať to nic není :kytka: , ale kdyby se to zvětšovalo, tak bych se šla raději ukázat, mně bylo dost mizerně…

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 29.10.10 20:52

Teda,to jste me moc nepotesili :) ale doufam,ze to snad nic nebude!
Zitra odjizdime na tyden pryc,tak bych jeste nerada litala po doktorech.
Ale dekuji za vase odpovedi!

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 29.10.10 20:57

Přidám zkušenost naší mamky. Měla v třísle nalitou uzlinu velikosti holubího vejce - pěkně dlouho. Doktorka jí pak už ani další nedávala. Měla tu rci pěkně prudkou. Je to silná vakcína.

pajulík
Závislačka 3435 příspěvků 29.10.10 20:57

Ahoj, tak já tetanovku prošvihla, a teď mě čeká poslední třetí přeočkování. :-( Už teď z toho mám hrůzu, protože se mi stalo přesně to co tobě. Strašně to zčervenalo, nateklo, měla jsem tam obrovskou bouli a nehorázně mě to v místě vpichu bolelo. :zed: Trvalo tak týden než mi to postupně vymizelo. Teď na posledním očkování se chci pozeptat, jestli je to normální. :nevim: Moc jsem nepomohla, ale aspoň v tom nejsi sama.

Markéta M
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 30.10.10 01:22

Když z toho máš hrůzu, tak se očkovat nedávej. Natalie Kšajtová Faitlová po tetanovce ochrnula.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 30.10.10 01:55

Já měla taky bouli, 3 dny jsem na zadku nemohla spát, tak to mám taky v kartě jako alergii, ale po 10letech jsem hrdině naklusala znova. Byla jsem poučená, co dělat, ale naprosto v pohodě.

pate81
Závislačka 3079 příspěvků 18.03.12 13:34

Zdravím :mavam:

Manžel dostal ve čtvrtek tetanovku.
V sobotu ráno horečka a dnes se mu k tomu udělala svědivá vyrážka na dlaních a ploskách nohou.Jsou to takové jakoby vřídky se středem-vypadá to jako vpich.

Byl na pohotovosti,kde mu píchli kalciovku(která do ted nezabrala- svědění neustalo a pupeny nemizej) a dr mu napsala ATB s tím,že má zánět nosohltanu a ta vyrážka,že neví od čeho může bejt:nevim:

Přijde mi to divné,byl zdravý.
Myslíte, že to může být reakce na tu tetanovku?
Měl to někdo také?
Aby do sebe ty ATB necpal zbytečně :think:

peggy.sl
Generální žvanilka 20554 příspěvků 18.03.12 13:39
pate81 píše:
Zdravím :mavam:

Manžel dostal ve čtvrtek tetanovku.
V sobotu ráno horečka a dnes se mu k tomu udělala svědivá vyrážka na dlaních a ploskách nohou.Jsou to takové jakoby vřídky se středem-vypadá to jako vpich.

Byl na pohotovosti,kde mu píchli kalciovku(která do ted nezabrala- svědění neustalo a pupeny nemizej) a dr mu napsala ATB s tím,že má zánět nosohltanu a ta vyrážka,že neví od čeho může bejt:nevim:

Přijde mi to divné,byl zdravý.
Myslíte, že to může být reakce na tu tetanovku?
Měl to někdo také?
Aby do sebe ty ATB necpal zbytečně :think:

Může to být reakce na tetanovku.

eLena F
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 18.03.12 13:47

TETAVAX

Jde o tuto vakcínu? Já nemám přehled, čím se v dnešní době očkuje?

pate81
Závislačka 3079 příspěvků 18.03.12 13:47

Peggy a nemohla by si mi prosím k tomu napsat něco blíž?
Co to mohlo způsobit a co s tím?
Nebo mi hodit nějaký odkaz,kde se o tom něco dočtu?
Nemůžu o tom nikde nic najít,asi nevím,kde hledat :oops:

pate81
Závislačka 3079 příspěvků 18.03.12 13:51
eLena F píše:
TETAVAXJde o tuto vakcínu? Já nemám přehled, čím se v dnešní době očkuje?

eLeno to bohužel nevím,je nemožnej a ani ho nenapadlo se zeptat,ale koukám,že nežádoucí účinky odpovídaj

peggy.sl
Generální žvanilka 20554 příspěvků 18.03.12 13:52
pate81 píše:
Peggy a nemohla by si mi prosím k tomu napsat něco blíž?
Co to mohlo způsobit a co s tím?
Nebo mi hodit nějaký odkaz,kde se o tom něco dočtu?
Nemůžu o tom nikde nic najít,asi nevím,kde hledat :oops:

Napsla jsem ti SZ.. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >