Tetanus - přeočkování - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barborika
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 3 inzeráty 29.09.14 10:25
Tetanus - přeočkování - zkušenosti

Ahojky, chystám se na přeočkování proti tetanu… Po jaké době vám lékař doporučil přeočkování? Jak jste vakcínu snášeli? Děkuji za všechny příspěvky :-). /já mám od posledního očkování 14 let…na přeočkování se mi moc nechce ;). ahoooooj

Přečtěte si článek: Kdy aplikovat očkování proti tetanu

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Nuníček
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 29.09.14 10:26

Teď se doporučuje 15 let, maximálně 20 let., u lidí nad 65 lépe po 10.

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 29.09.14 10:27

Se ockuje co 10let, nebo se pletu?

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 29.09.14 10:27

To by mě taky zajímalo, sestra mě hnala na přeočková po deseti letech, ale byla jsem těhotná, tak jsem to odložila. Teď je to 12 let a taky se mi nikam nechce. Nevím, proč je přeočko po deseti letech, když mi někdo říkal, že vydrží 15 :think:

narrate
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 29.09.14 10:28

Tak já jsem to zjišťovala minulý rok, bylo to 10 let po očkování a dr mi řekla, že není dostatek vakcín, takže se očkuje po 15-20 letech

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 10:28

@Barborika ja 20 ;)hlavne vim ze ne ze je nedostatek vakcin az tak, ale od 10 let uz se odklaneji, protoze zjistili, ze protilatky jsou v tele mnohem dele,

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 10:30

@marrlinka klidne vydrz po deseti letech uz se neockuje ;)

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 29.09.14 10:32
@KackaDoup píše:
@marrlinka klidne vydrz po deseti letech uz se neockuje ;)

já se taky nikam neženu, chce to jen dobré odůvodnění, abych si nepřipadala v ordinaci blbě :mrgreen: dík ;)

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 29.09.14 10:33

Driv to bylo po 10 letech, dneska je to 15. Takove info mam od doktora. Ja kdyz chtela preockovat, tak nemel vakciny a ted jsem zas tehotna, uz to mam tim padem 17 let.

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 29.09.14 10:37

Tak to ste potesily i mne, :dance: :pankac: i kdyz ja preicko zatim absolutne neplanuji :mrgreen:

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 10:38

@Sonreir me s nechce stale ockovat ani po 20 letech, mozna si skusim nabrat protilatky..at nepicham zbytecne.

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 29.09.14 10:42

@KackaDoup nedivim se. Jak je chces nabrat?

katscha
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 29.09.14 11:04

@Barborika Ahoj, já byla před dvěma měsíci. Po cca 17 letech (respektive se nenašel žádný záznam, kdy jsem měla očkování naposledy, tak vycházejí z toho, že asi v době, kdy jsem přecházela od dorosteneckého MUDr. k praktickému pro dospělé:)). Možná to bylo díky tomu, že po takové době už protilátky nejsou až zase tak vysoké, ale vše proběhlo zcela v pořádku. Měla jsem strach, kamarád říkal, že když dostal poslední dávku ještě do zadku, tak nebyl schopný ani sám odejít, natož odjet autem. Potřebuji se starat o mimčo, tak jsem doufala, že mě to nijak neodrovná. Já jsem dostala už do ruky a v pohodě. Asi dva dny mě ruka bolela, ale normálně jsem s ní mohla hýbat a dělat obvyklé činnosti (nedoporučuje se sport, fyzická námaha, sauna, masáže). Bouličku pod kůží mám ale hmatatelnou dodnes.
Dříve než za 15 let od posledního očkování bych na další nešla.

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 29.09.14 11:05

@Barborika
15 az 20 let
Muzes si u dr nechat nabrat protilatky, pokud jich mas dost, tak neni nutno aktualne preockovat.
U me preocko v pohode, jen jsem par dnu citila misto vpichu.

Aríí
Generální žvanilka 24799 příspěvků 29.09.14 11:05

@Barborika Já jsem se před rokem ptala doktorky - bylo to deset let. A říkala, že je to brzo, že nejdřív po 15ti letech. A jak psal někdo výš, po 60 roce, po těch deseti letech přeočkovat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >