Tetování a piercing v zaměstnání

Ro-Manka
24.5.16 18:24

Tetování a piercing v zaměstnání

Chtěla bych se zeptat jestli jste měly někdy problém v práci kvůli tetování či piercingu? Mam dvě tetování na zápěstí a piercing v obličeji s ním vím, že se budu muset rozloučit. Mám nabídku práce do České spořitelny spíš mě, ale zajímá to tetování, protože to neodstraním?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
599
24.5.16 18:27

To záleží na nich, každý zaměstnavatel se k tomu staví jinak. Třeba můj trvá na zakrytí tetování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
24.5.16 18:29

@Ro-Manka podle me už je to tak běžná věc, že se na to už tolik nekouká. Viděla jsem tetování na x manazerech, obchodnícich i na ženských v bankách. Podle mě záleží na zaměstnavateli jestli je pro nebo proti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
24.5.16 18:37

Záleží na konkrétním zaměstnavateli, nedavno jsem byla příjemně překvapena, když mě v nemocnici vezl na sál dredatý a potetovaný hoch, většina sestřiček taky měla nějakou ozdobu.
Ale vím o lidech, kteří s tím měli problém třeba právě v bankách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17657
24.5.16 18:51
@radkka píše:
Záleží na konkrétním zaměstnavateli, nedavno jsem byla příjemně překvapena, když mě v nemocnici vezl na sál dredatý a potetovaný hoch, většina sestřiček taky měla nějakou ozdobu.
Ale vím o lidech, kteří s tím měli problém třeba právě v bankách.

Tak ten hoch byl to poslední kolečko v nemocnici - asi zřízenec, ne? U těch je fakt jedno, jak vypadají, hlavně když uvezou vozík správným směrem. :mrgreen: Jinak kdo tetování má, měl by si za ním stát po celý život. Když už člověk takovou věc udělá, předpokládám, že to bylo s rozmyslem a navždy. Hlavně se za to nestydět. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
24.5.16 18:54
@Kobliha51 píše:
Tak ten hoch byl to poslední kolečko v nemocnici - asi zřízenec, ne? U těch je fakt jedno, jak vypadají, hlavně když uvezou vozík správným směrem. :mrgreen: Jinak kdo tetování má, měl by si za ním stát po celý život. Když už člověk takovou věc udělá, předpokládám, že to bylo s rozmyslem a navždy. Hlavně se za to nestydět. :potlesk:

Ale dostáváš se s tím posledním kolečkem :roll: do styku a právě to je důvod, proč některým zaměstnavatelům tohle vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17657
24.5.16 18:56
@radkka píše:
Ale dostáváš se s tím posledním kolečkem :roll: do styku a právě to je důvod, proč některým zaměstnavatelům tohle vadí.

Dneska má tetování skoro každý. Měli by koukat na mozek a celkovou upravenost. Tetování člověka v ničem nezmění. Možná se to ale jako důvod spíš jen hodí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26588
24.5.16 19:06

V bance obvykle nesmí být viditelné, což by u většiny tetování si myslím nebyl problém, zakryješ oblečením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.16 19:07

Opravdu záleží na zaměstnavateli…
Já si pamatuju, že před patnácti lety jsem byla první potetovanec v úřadu. Rok jsem tetování bedlivě střežila, pak sem se na to v létě, kdy bylo vedro na padnutí, vyprdla a někteří kolegové byli hodně paf. Ale už jsem byla zajetá jako velmi šikovná holka, takže skoro všichni vyvalili oči, pak pokrčili rameny a šlo se dál…
a dnes? Celý sociální odbor máme mladý holky (přijatý v průběhu cca roku a půl zpět, chtěla se nově vysoká škola, takže přijatý byly samý holčiny absolventky) a ty mají téměř všechny minimálně dvě tři tetování i na viditelných místech a nikomu to nepřijde divný…

A můj osobní názor? Očekávala bych čistý obličej, v případě nějaké prestižnější pozice tetování zakrývat vhodně oblečením, ale jinak proč ne. Ono je rozdíl, když přijde potetovaná holka, co na první pohled vypadá jak bývalá fetka a holka, co má třeba i tetování, ale jinak je upravená a nemá v hlavě nasrá…no

Anonymně, z důvodu bližších informací o zaměstnání ;)

• Citovat
  • Nahlásit
34044
24.5.16 19:11

Koneckonců, tetování má i ministryně Karla Šlechtová. Ale nestrká ho lidem pod nos.Ruku na srdce, jsme velmi liberální národ, vzpomeňte si na prezidentskou kandidaturu profesora JUDr. Vladimíra France. Když jsem ho poslouchala, za pár vteřin jsem přestávala vnímat jeho odlišnost. Totéž Ray Koranteng nebo Richard Samko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
24.5.16 19:13
@Kobliha51 píše:
Dneska má tetování skoro každý. Měli by koukat na mozek a celkovou upravenost. Tetování člověka v ničem nezmění. Možná se to ale jako důvod spíš jen hodí. :think:

S tím souhlasím, nevadí mi, když někdo má tetovaní, ať dělá cokoli. Někde, kde si zakládají na zevnějšku zaměstnanců to ale vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
24.5.16 19:14

Osobně mi to nevadí, ale chápu i požadavky firem na určitou vzhledovou zdrženlivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
24.5.16 19:14

Záleží na zaměstnavateli, byla se prodavačka v maso uzeniny a důchodci si stěžovali na tetování a ve zkušebce mě vyrazili, neřekli důvod, ale bylo tu určitě tetování, protože se to důchodcům nelíbilo :pocitac: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
24.5.16 19:16
@Diggy píše:
Záleží na zaměstnavateli, byla se prodavačka v maso uzeniny a důchodci si stěžovali na tetování a ve zkušebce mě vyrazili, neřekli důvod, ale bylo tu určitě tetování, protože se to důchodcům nelíbilo :pocitac: :zed:

na prvním místě je klient, Ty jsi tam pro firmu, nikoli opačně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17657
24.5.16 19:26
@Diggy píše:
Záleží na zaměstnavateli, byla se prodavačka v maso uzeniny a důchodci si stěžovali na tetování a ve zkušebce mě vyrazili, neřekli důvod, ale bylo tu určitě tetování, protože se to důchodcům nelíbilo :pocitac: :zed:

Jenže to si člověk v té euforii z tetování neuvědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat