Tetování ve 3. měsíci těhotenství.

21
16.7.20 06:58

Tetování ve 3 měsíci těhotenství.

Ahoj, ještě, než v nesu svůj dotaz, ráda bych požádala všechny, kteří mají potřebu rypat a odsuzovat, ať se zdrží komentáře, děkuji.. Tak a teď k mému dotazu..
před pár dny jsem byla na tetování. To tetování je velké, přes celá žebra a včera jsem byla opět po 6 měsících na pravidelné gynekologické prohlídce, kde mi doktor sdělil, že jsem těhotná už 13 týdnů. Myslela jsem si nejdřív, že si dělá srandu, on je takový vtipálek, tak jsem se tomu zasmála, ale on mi pak ukázal ultrazvuk. No, myslela jsem si, že se ve mě krve nedořežou. Za prvé, vůbec jsem o tom nevěděla, menstruaci mám pořád pravidelnou a ani to necítím, nemám ani bříško. Miminko jsme sice vůbec neplanovali, ale jsem za to moc vděčná. Jenže problém teď je to tetování. Kdybych věděla, že jsem těhotná, samozřejmě bych na něj nešla, ale vzhledem k tomu, že jsem to nevěděla, tak jsem si ho nechala udělat. Mám teď hrozný strach, zda to tomu miminku nemohlo ublížit. Přeci jen, to tetování je větší, dělal mi to skoro 5 hodin. Nemůže z toho mit miminko nějakou nemoc nebo nemůžu potratit? Fakt se dost bojím. Předem moc dekuju za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8594
16.7.20 07:06

Na to ti nikdo jednoznačnou odpověď nedá. A ne, ve třetím měsíci fakt nebudeš mít bříško, pokud by ses na začátku těhotenství nezačala cpát jak nezavřená 8) a co ti na to tetování říkal doktor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
16.7.20 07:10

@Aduš8 ten se právě moc nadšeně netvaril. Říkal mi, že to není moc dobré právě. Tak mě to ještě víc poděsilo. Připadám si teď jak nezodpovědná macecha. :zed: právě, že jsem se necpala, nic. Funguju normálně, jako vždy. Nemám zvýšenou potřebu k jídlu, není mi zle, pravda, k večeru bývám víc unavená, ale to jsem prisuzovala počasí a občas se mi po ránu lehce motá hlava. Jinak nic, jsem fakt úplně ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
16.7.20 07:10

To máš kliku, že ti není zle a ani nevíš o tehotenství. Tetování neřeš. Už se to stalo a na potrat uz stejne jit nemuzes. Barvy jsko chemicke latky bych se nebála a snad to byl kvalitní salón…a nemusis se bat nejake infekce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
824
16.7.20 07:11

No já tomu zase tak nerozumím, ale myslím že u toho tetování jde spíš o riziko infekce a pak taky na kvalitě inkoustu - jestli neobsahuje nějaké echt jedy.
Na tvém místě bych si teď pořádně hlídala, aby se dobře zahojilo a pozjišťovala co to je za inkoust a jestli je dostatečně kvalitní a nemůžou se z něj uvolňovat jedy. Pokud je to hodně velké tetování, tak to by bylo hodně jedů. To je asi na rozhovor s tatérem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8594
16.7.20 07:18

@Alexa23 hele, na druhou stranu, doktor to řekne, že to není moc dobře, i když si dáš skleničku vína a že to tu některé dělají :nevim: mně zkritizoval i barvení vlasů a šminky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438
16.7.20 07:21

V klidu. Jako kdyby to byl dotaz, že chceš jít, tak bych ti to nedoporučila, protože osobně jsem měla v téhotenství vyloženě přecitlivělpu kůži. Tady ti všichni řeknoujen dohady, takže lepší bude, když se zeptáš přímo gynelologa. Nicménr s tím už nic neuděláš.

Já třeba zjistila, že jsem těhotná v 11. týdnu. Buď ráda, že je ti fajn a neřešíš téhotenské nevolnosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438
16.7.20 07:22
@Aduš8 píše:
@Alexa23 hele, na druhou stranu, doktor to řekne, že to není moc dobře, i když si dáš skleničku vína a že to tu některé dělají :nevim: mně zkritizoval i barvení vlasů a šminky :D

No tak to snad neneeee - šminky??? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
840
16.7.20 07:22

@Alexa23 jestli jsi ve 13.tt, stihnes screening a pak jeste budes mit velky utz ve 20.-22.tt. Tam mimco poradne prohlednou a mohly by te dobre vysledky trochu uklidnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8594
16.7.20 07:26

@fíkofka Jojo, že je to taky plno chemie, která se kůží dostává do těla. Ale bylo to v rámci rozhovoru, co může mít vliv na vývoj dítěte, ne, že by mi to rozmlouval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
16.7.20 07:48

@sediza ano, nešla bych jen tak někam. Byl to opravdu hodně kvalitní salon, vybaloval přede mnou nové jehli, přede mnou vše desinfikoval. Není to me první tetování, tak vím, že správný tatér má před zákazníkem vytahovat úplně nové věci (jehli atd.), takže infekce nehrozí. Já se spíš bála, aby mi to nějak nevyvolalo potrat nebo tak. Ale to už by se asi stálo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
16.7.20 07:50

@LilyJane děkuji za odpověď. :) jj, taterovi jsem hned volala, je to super kluk. Studio je opravdu hodně kvalitní a ujistoval mě, že žádný sajrajt nepoužívá. Tetování mám víc, tak vím, jak se o to starat a teď se budu starat ještě pečlivěji, aby se tam opravdu nic nezaneslo. S hojením jsem neměla nikdy problém, snad to bude aj teď v poho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
16.7.20 07:52

@Aduš8 fakt? :lol: tak teď jsem klidnější. Já to na jednu stranu chápu, že jsou takový. Ale zbytečně děsí. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3197
16.7.20 08:03

Pokud nedostaneš infekci, bude to v pořádku. Nicméně opravdu dávej pozor ať se ti tam nic dotoho nedostane, takže fakt dodržovat hygienu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7112
16.7.20 08:42

@Alexa23 v klidu :) dneska se už nepoužívají barvy plné těžkých kovů a jiných sra* ek, takže do oběhu se nic moc nedostane :) připomíná mi to situaci „barvit či nebarvit vlasy“..ja se nechala barvit v prvním trimestru..předpokládám, že ses nenechala kerovat ve vězení kde o hygieně nemůže být v tomto směru ani řeč..salóny většinou prochází přísnou hygienickou kontrolou - tím spíš směřuji na část „možný přenos infekce“.. :) vzhledem k tomu že už asi kerky máš tak víš, jak má desinfekce místa, následné použití rukavic a vlastně celé kerovani probíhat..

Dneska se člověk projde po ulicích Ostravy a nadýchá daleko víc sra* cek..

Ukaž kerku! Mám taky zebra pomalovaná :mrgreen: jsem kerkama posedlá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama