Teutonia Cosmo nebo Spirit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ManL
Povídálka 19 příspěvků 05.02.17 09:27
Teutonia Cosmo nebo Spirit

Chtěla bych požádat o zkušenosti s kočárky Teutonia Cosmo a Spirit, sportovní verze. Budu kupovat již použitý. Líbí se mi Cosmo, ale co čtu recenze, tak lepší, odpruženější do terénu je asi Spirit. Ale u Spiritu mám zase obavy, zda je dost stabilní a aby se nepřevracel. Budou s ním jezdit i babičky a občas se na kočárek pověsí nějaké dítě, když se dívá na mimčo. Nemám s trojkolkou zkušenosti, nikdo v mém okolí nemá ani v obchodech v okolí Teutonii neprodávají. Takže by mne zajímala stabilita kočárků, jak složitě se skládají do auta a jestli zabírají moc místa. A tu sedačku musím při skládání do auta vždycky sundat nebo lze složit i s nacvaknutou.
Děkuji za každou zkušenost.

Nejnovější recenze z kategorie Kočárky

Reakce:

Luca82
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 05.02.17 09:39

Mam trojkolku - to je spirit, tusim…? Brala jsem také jen sportacek z druhe ruky.
Uz bych ji nekoupila. Jako kocarek je lehoucky, prijde mi, ze se hezky houpe do stran, to ma nase mala rada, ta jizda je takova mekkoucka oproti jinym.
Ale… za me stabilni neni vůbec. Pokazde, kdyz se kocarku chopila nejaka z babicek nebo manzel, ktery s tim neni zvykly jezdit, vzdy mi malou temer vykopili, pokud bych nestala pobliz a nechytala. Samotne bych je nepustila vubec. Zvlast kdyz jsou babky zvykle na kocarky, co byly za nas.
Ze zacatku jsem ji nekolikrat malem vyklopila i ja sama :oops:
Uz jsem se naucila, ze kdyz chci najet na obrubnik, zvedám pri chuzi uz chvilicku pred tim kocarek na zadni kola a pak je to OK.
Ale kdyz bych dojela, zastavila a zvedla tesne pred obrubnikem, predni kolecko se jakoby vzprici a kocarek se naklapi.
To same pri nastupovani do MHD. To je tedy teprve problem. Kolikrat mi sel kocar do strany a ostatni jen sedeli a cumeli, jestli to dite vyklopim :cert:
To se mi se ctyrkolkou nestavalo.
Jinak s teutonii jako takovou jsem spokojena, jen bych urcite priste vzala ctyrkolku. Usetrila bych si spoustu nervu.
Tot me denni zkusenosti.

Lindag
Stálice 60 příspěvků 4 inzeráty 05.02.17 09:44

Ja mam Teutonii Beyou, kupováno pred 3 lety. Tuhle značku bych nikomu nedoporučila. Jestli tohle je kvalita, tak to potěš.. mimochodem víš že ta firma již zkrachovala? Vubec se nedivím. Po půl roce mi odešla ruční brzda, kočárek je vyroben z nekvalitních plastu a náhradní díly se již nedají poptat.
Od kočárku za 30 tisíc bych fakt čekala víc..

Lucie.P84
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 05.02.17 09:54

Ahoj, doporucila bych Cosmo. Mam oba. Kvuli tomu, ze bude vozit kocar starsi dcera jsem se nakonec rozhodla koupit i ctyrkolku. Je daleko stabilnejsi, nestaci se - u spirita jsem mela problem, ze mi zahybal. Mela jsem z toho zanet slach nekolikrat. Ke Cosmu jsem si dokoupila i predni pevna kola, takze do lesa jem brala ty :)
Kdyby si mela zajem, mohu nabidnou i nas :) Cosmo mam v sede grafitove barve podvozku, je jezdeny 1 rok, ale je bez dokladu, protoze byl kupovan tchyni jako darek.
Mam komplet s autosedackou a bazi, korbou i sportovni verzi a u cosma i pevna kola. Fusak Mini nest a nejake dalsi doplnky vcetne tasky.

Spirit je starsi, po prvni dceri, ale byl jezdeny necele dva roky s dalsim kocarkem.

Lucie.P84
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 05.02.17 09:55

@ManL A pokud mas dostatecne velky kufr, sedacku sundavat nemusis :) Mne se do Octavie i Rapida vejde. Do Fabie jsem musela rozkladat.

miuka
Kecalka 421 příspěvků 05.02.17 10:05

Já mám zkušenost se spiritem a byla jsem spokojená, jen ta stabilita je u trojkolek problém. Člověk se s tím musí naučit jezdit. U nás byl stejný problém jako u @Luca82, babičky taky bojovaly. Jinak je to dle mého kvalitní kočárek. A vzhledem k tomu, že mají nové produkty, tak určitě nezkrachovali. A do auta se da poskládat i se sedačkou. Každopádně bych teď už taky volila čtyřkolku. Já jsem pokukovala po typu Mistral P, čtyři pevná kola, ale to proto, že bydlíme na vesnici. Do města bych brala Cosmo nebo BeYou. A taky se mi líbí Hartany, nějak mám slabost pro německé kočárky. :D

kintly
Závislačka 4044 příspěvků 05.02.17 10:56

My jsme měli cosmo z roku 2011 a naprostá spokojenost odvozila jsem v ne dvě děti zvládl sníh po poli jsme sním jeli starší se na něho vešel a stabilní byl nikdy se nepřeklopil. Kupovali jsme nový a ní jsme neprodávali schovali jsme do sklepa pro sestru minimálně k babičce aby mohla vozit

tynabart
Povídálka 45 příspěvků 05.02.17 11:07

Já měla taky oba a ještě i Mistral a teď mám Lambdu, což je starší typ, který je super i pro hodně vysoký lidi. Ale nějak mi Teutonie a jejich systém odpružení nesedí. Krásně měkký, to ano, ale když jsem jela na cestě, která byla skloněná do boku, tak jsem se s těma kočárama strašně prala, měla jsem problém je vůbec udržet a nepřeklopit :-( Plus Spirit fakt je dost nestabilní, jestli je to kombinací toho měkkýho odpružení a předního velkýho kolečka nevím, ale jezdilo se mi s tím dost blbě. Ale tu Lambdu si zatím nechávám, jedna z mála čtyřkolek na trhu s ruční brzdou, velkým a snadno přístupným košem a co je hlavní, tak se mi moc líbí možnost použití sporťáku s prodlužovacím dílem. Ale mám ji opravdu jen pro situace, kdy nebude vhodný žádný jiný kočárek, který mám, preferovaný vozidlo to tedy fakt není :-(

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >