Teutonia Spirit x Casualplay S4??

8647
12.12.09 21:59

Teutonia Spirit x Casualplay S4??

Ptám za svou sestru,která právě vybírá kočár a rozhoduje se mezi S4 a Teutonií Spirit. Poradíte nám pro a proti u jednotlivých kočíků?? Ještě doplním,že budoucí rodiče jsou oba dost vysocí,takže se dá očekávat i větší dítko :-)
díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Máte zkušenost s Teutonia Spirit S3?

Přidejte zkušenost s Teutonia Spirit S3
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1337
12.12.09 22:09

Ahoj Teutonia Spirit pro:

skvele se sklada a naklada do auta
bezva odpruzeni, houpe do stran
manza je tez vysoky a vozi se mu dobre.. nenarazi nohama do kocaru…
bezudrzbova kolecka.. jsou fakt prima
snadny polohovani
moznost nasadit pro i proti smeru jizdy

Proti:

mame vloznou tasku.. pro nase vyuziti lepsi nez korba.. ale i tak se mi tam malej (teda je trochu prerostlej) uz ted v 5.5 mesicich tezko s fusakem vleze.. pocitam, ze do vanoc presedlame na sportak.

Kdyz bylo slunicko, tak v boudicce jsou takovy dva pruhledny otvory po stranach.. musela jsem davat plinku, protoze malymu svitilo do oci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5000
12.12.09 22:25

Ja videla jen Teutonii a moooc se mi libi, hlavne jde dat k sobe sportak, coz je duvod, proc ve svem X-landeru se snazim malou porad nacpat do korbicky.
Co vim, tak Casualplay je spanelsky a ti jsou mali, tak nevim jak moc pohodlny bude pro vyssi par…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1264
13.12.09 03:51

Ahoj,pro me je CS4 vysneny kocarek,ma jedinou chybu,nizkou zadovou operku coz vadi hlavne kdyz zacne podzim,zima a dite se nevejde pod boudu :-?
A to dost brzy,v diskuzich CS4 bude urcite operka zmerena,je to oproti jinym kocarkum malo.
Snad ji nez budu mit druhe dite zvysi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10482
13.12.09 10:27

já teda nevím, ale v rámci stálých připomínek na zádovou opěrku jsem do casulplay posadila v obchodě vého dvouleťáka..a upřímně, nepřišlo mí, že by byla nějak extra krátká…jako,už přečuhoval, to ano,ale v jakém kočáru ve 2letech ne (prcek to není..), rozhodně i v našem speedim už čouhal. nevím ale, kolik místa je pak v boudičce, tu na kočáru neměli..
ale co je blbé, je úzká a krátká korbička..
skládá se taky dobře, složí se i s narvaným košíkem… ale musí se sundavat boudička. ovladatelnost je dobrá, nemá ruční brzdu. barevná podložka ve sporťáku je na sucháče, živější dítě jí pak strhává..

na teutonce mi dlouhodobě vadí nenafukovací kola, někomu to třeba nevadí, ale pro mě patří na sporťák nafukovačky.. a vadí mi design, prostě se mi nelíbí vzhledově. ale pro dítě je pohodlný, polohování do úplného lehu, otočná sport korba, veliká bouda, snadné polohování.. ten středový pásek od madla může být výhodou i nevýhodou.. může mít ruční brzdu.
pokud si člověk nekoupí nějakou kobinaci, co si objednal obchod, musí čekat 8-10týdnů, což je teda děsný..

závěrem, ještě jsem neslyšela, aby byl někdo, kdo si už kočárek koupí, nespokojený s teutonko, ale s casualplay už ano. i když negativa také říkají především ti, kdo ho nikdy neměli… :wink:
no, asi jsem moc nepomohla, ale sestra se stejně musí rozhodnout sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
13.12.09 11:53

Ještě předevčírem jsem řešila podobnou otázku. Teutonie jednoznačně zvítězila.

Casualplay má sice krásný design (dlouho byl mým vysněným kočárkem), ale hned po prvním ohmatání v obchodě byl zavrhnut. Působí plastovým dojmem, má malou korbu a sporťák měl skutečně kratší opěrku, než je tomu zvykem, ale víc mi vadilo, že ta opěrka byla z tenkého plastu s lehoučkým trochu kluzkým polstrováním.

Teutonia Spirit (už je doma) – v porovnání s mým předchozím echt teréňákem má následující nevýhody:

• nemá nafukovací kola a kvůli tomu hůř zatáčí a víc se klepe na dlažbě
  • má špatně přístupný koš (tašku s nákupem tam nešoupneš hned celou)
  • neobjevila jsem zatím na korbě ani sporťáku kapsy na drobnosti – třeba ubrousky (to nejmenší)
  • neobjevila jsem, zda korba jde dát do polosedu (dost zbytečné vzhledem k vynikající kvalitě sporťáku)

Výhod je hodně - je to kvalitní bytelný a zároveň elegantní kočárek, je dobře promýšlený a pohodlný:

• posazen je nízko a díky tomu je stabilní – neklopí se v zatáčkách a na šikmých plochách, zároveň má dobře řešenou a krásně odsazenou rukojeť, takže se dobře řídí i manželovi (200cm)
  • korba i sporťák mají ergonomický tvar, jsou pohodlné a dostatečně velké, ohledně možnosti nasazení po a proti směru – to víte, že
  • stříška je velká a dobře chrání před větrem
  • přední kolečko se neviklá při větší rychlosti (obvyklá vada tříkolek)
  • má širokou nabídku příslušenství, taška ke kočárku je objemná a dobře drží na madle
  • jedním pohybem se složí (ať už s nasazenou korbou nebo podvozek samotný).
  • je docela lehký a skladný, a přitom prostorný

Přeji dobře vybrat. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1264
13.12.09 16:53

Nataso
Ja byla s malou v lete v CR a CS4 jsme byla rozhodnuta koupit,mala neni zadny obr,zkousela jsme ji posadit u kamosky do CS4 a s cepici by se bouda zatahnout nedala.
Kamoska s tim ma ted problem vlastne dve,se stejne starymi detmi jako mam ja,pod boudou by deti musely byt proste ohnute.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10482
13.12.09 20:34

aha, tak v tom je problém.. říkala jsem si že to bude tou boudou.. protože ta opěrka mi přišla celkem standarní ale pravda, že jsem srovnývala s quinny, maxicosi, apod.
jako můj favorit to není, já mám jiné :wink:
kromě mého sporťáku se mi líbí bumbleride indie..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21382
14.12.09 00:17

Mne se Casuplay designove moc libi, ale taky bych do nej nesla - mne by spis nez operka vadila mit nutnost jen jejich autosedacky, pac tusim, ze adaptery pro jinou znacku sedacky snad ani nenabizi.

Jinak Teutonie se mi moc nelibi, na muj vkus moc „nemecky“ hranata, ale je fakt, ze ta nova serie je vychytana, zvlast kdyz si muzete sestavit kocarek barevne na miru, takze pak treba v Pze nepotkate pet stejne barevnych Slalomu (nic proti Slalomum, sama mam Nomada a asi stesti, ze nas cerveno-cerny jsem videla jen jednou).

A je fakt, ze kdo ma Teutonii, tak mu vetsinou funguje bez problemu, o Casualplay jsem v diskusich uz par nespokojenych uzivatelek nasla. Ja taky u Jane nasla vic chyb nez vlastne zadnou u Quinnyho :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1470
14.12.09 13:41

Ahoj Bef! :mavam:

Já mám Spirit a neměnila bych!
Koupili jsme korbičku fashion a moje ledňátko se tam vešlo do skoro sedmi měsíců, pak už byla stejně spokojená s výhledem. Sporťák má pevná záda, takže tam opravdu může i nesedící miminko.
Nafukovací kolečka mi nechybí (ségra píchne dvakrát do měsíce, ale to je extrém), ale pravda je, že to s ní občas troško víc drncá. Na boudě sporťáku je docela prostorná kapsa. Měřím 180, manžel 185 a jezdí se nám s ním parádně.
Objednací doba je děsná, ale ségra má ještě čas, ne? Myslím, že obchod kde jsem ho kupovala má něco skladem, tak se zkuste optat :)
www.spuntik.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21382
14.12.09 14:27

Jo presne u Spiritu pocitat minimalne dva mesice. Mne ho prave pan Stefanic ze Spuntiku doporucoval pac puvodne vysneni Mutsy Urbanrider jsem kvuli druhe dceri nemohla pouzit, protoze nebyla tu nataceci soupravu schopna sama uridit. Ted maji nadherne barevne kombinace…ani bych nevedela kterou…

U Casualplay s tou operkou/boudou - ted uz chapu, proc vidim tolik Casualplay jezdit bez boudicky. Ale krasny je, to jo. Tuhle byla reportaz v Cernych Ovcich na CT1 o trojite reklamaci kocarku a nevracenych penezich a tusim, ze to byl Casual - doufam, ze nekecam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
20.12.09 21:53

Ahoj, přidám trošku „nezávislý“ názor majitelky Teutonie Spirit. Původně jsem chtěla S4. Četla jsem mraky názorů pro a proti a osobně jsem si ho jela vyzoušet.Jenomže když jsem ho viděla naživo, tak jsem byla zklamaná. Pak jsem náhodou narazila na Teutonii,přečetla jsem zase mraky názorů a překvapilo mě, že jsem se v podstatě nesetkala s žádným negativním. Osobní zkušenost v obchodě naprosto předčila moje očekávání. Takže jsme koupili Fashion korbičku a syn v ní byl až do osmi měsíců - narodil se loni v prosinci, takže v létě šel do sporťáku. Nebyl a není to malé dítko, je poměrně dlouhý a když byly loni v lednu třeskuté mrazy, tak byl ve dvou fusacích a rozhodně měl hodně místa.
To, že nemá Teutonia nafukovací kola je pro nás výhodou. Už víc jak půl roku jezdíme s hřebíkem v kole :lol: Moje sousedka má nafukovací kolečka a mockrát jsem ji viděla s pumpičkou a s tím, jak opravuje ventilky. Ale může to být náhodně blbě udělané kolo, těžko říct.
Terén jsme zvládli jakýkoliv. Přes sněhové závěje, mokré louky, dláždění bulvárů, lesy, kamenité cesty, zarostlé kořeny a jezdíme na bruslích. Prostě Teutonka zvládne cokoliv. Takže tohle je můj „nezávislý“ názor. A já jsem S4 Casualplay fakt moc a moc chtěla. A teď jsem ráda, že jsem našla Teutonii a považuju ji za nejlepší kočár. Fakt :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat