Těžká anémie v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

krysinka
Povídálka 18 příspěvků 27.05.14 13:06
Těžká anémie v těhotenství

Ahojte, kočky, potřebuju trochu uklidnit. Před dvěma týdny mi na hematologii potvrdili těžkou anémii (Hgb 69), to jsem byla v 11TT. Následovaly transfúze a kolečko vyšetření na gastro, protože bylo podezření, že někde v trávicím traktu chronicky krvácím, což se nepotvrdilo (ale nebyla jsem kvůli těhu na kolonoskopii, tam to může být). Po transfúzích mi Hgb stoupnul na 89 (pro srovnání - spodní hranice normy pro těhule je 110 - při těch číslech dostanete aktiferin a vlastně se nic neděje). Doktorka na hematologii mě připravoala na všechny varianty, tím myslím potrat nebo těžké poškození miminka (teď jsem 13TT). Dost mě to rozhodilo. Proto bych chtěla poprosit někoho, kdo měl v těhu podobné hodnoty a dopadlo to i tak dobře, aby mi napsal. Dík předem, M.

Přečtěte si článek: Anémie - co s chudokrevností v těhotenství?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

kotýsek
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 27.05.14 13:18

@krysinka
Držím pálce, aby to bylo vše v poratku.
Já mela v tehu hodnotu 99 a uz mi tehda řekli, že mám dosti velkou anemii. Celé tehu jsem musela brát Aktiferrin a po porodu jsem dostala 1.200 ml krve. A pak jsem brala ještě dalších 5.měsíců Aktiferrin.

kotýsek
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 27.05.14 13:22

Nejses celiatik??? Nemáš problémy se zažíváním???

krysinka
Povídálka 18 příspěvků 27.05.14 13:26

Nejsem, resp. nemám to potvrzené, ani nemám žádné potíže toho druhu - trochu jsem to samozřejmě nastudovala :) A hematoložka to vyloučila, i když já jsem četla, že celiakalie se může projevit třeba i jen chudokrevností nebo syndromem neklidných nohou (což mám a je to hrůza).

krysinka
Povídálka 18 příspěvků 27.05.14 13:29

Ale je pravda, že tohle je třetí těhotenství během pěti let (mám naštěstí už dvě krásné zdravé děti) a že po druhém porodu už jsem nikdy neběhala tak rychle a bez funění, jako dřív, takže jsem možná potom už vůbec neodplnila železo a tenhle prcek mě definitivně dorazil.

kotýsek
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 27.05.14 13:33

U mne přišlí na alergii na lepek a to jsem mela takové pochody v břiše. Vždy, když jsem něco snědla, tak mi v břiše krucelo. U mě to byl i důvod te anemie.

kotýsek
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 27.05.14 13:37

I u mě to bylo třetí tehotenstvi :-)

krysinka
Povídálka 18 příspěvků 27.05.14 13:45
@kotýsek píše:
I u mě to bylo třetí tehotenstvi :-)

Nojo, dávají nám zabrat :)

blumen
Hvězda diskuse 42055 příspěvků 27.05.14 14:12

A tu kolonoskopii neudelaji urcite? Jsou to dost nizke hodnoty :think:

krysinka
Povídálka 18 příspěvků 27.05.14 14:31
@blumen píše:
A tu kolonoskopii neudelaji urcite? Jsou to dost nizke hodnoty :think:

Gastroenterolog, který by ji měl provádět, říkal, že by to šlo, kdyby to bylo nutné, ale spíš to považuje za zbytečné (oni všichni lékaři, kromě hematoložky a gynekoložky, se tváří, že o nic nejde). A hematoložka vyloženě nechce vypsat žádanku, zřejmě se bojí právní zodpovědnosti. Navíc podle ní - kdyby mi zjistili karcinom (test na skryté krvácení ve stolici byl negativní, ale on není moc průkazný), tak budu muset jít automaticky na potrat a takhle si to prý vyřeší příroda sama, jestli to je nebo není průchodný. Navíc já nemám žádné příznaky karcinomu nebo vředu. Čili pokud zabere železo, tak dobrý, pokud ne, tak zase transfuze a další hledání příčin.

blumen
Hvězda diskuse 42055 příspěvků 27.05.14 14:42

@krysinka to ale nemusi byt hned tumor, krvaceni muze mit vice pricin. Ovsem jestli byl ten test negativni, tak to spise pricina nebude. Ten test bych si jeste parkrat radeji zopakovala :think: a krome te anemie je vse ostatni v poradku?

krysinka
Povídálka 18 příspěvků 27.05.14 14:59
@blumen píše:
@krysinka to ale nemusi byt hned tumor, krvaceni muze mit vice pricin. Ovsem jestli byl ten test negativni, tak to spise pricina nebude. Ten test bych si jeste parkrat radeji zopakovala :think: a krome te anemie je vse ostatni v poradku?

Celou zimu jsem měla dost těžký období - od září jsem se vrátila k práci (jsem osvč, takže boj o každou korunu a zcela bez záruky, ale lepší než jít na pracák), obě děti od října do dubna permanentně nemocné, takže práce po večerech, po nocích, protože babičky daleko a manžel hlídat nemůže, stresy, hrůza. To mi asi nepřidalo. Ale celou dobu jsem nebyla nijak extra unavená, jen jsem nezvládala běhat (spadla jsem z pěti minut na kilometr na osm), motala se mi hlava, občas mi bylo blbě (PMS, ovulace a tak, jsem na to cíťa), z gastra akorát v létě pořád nafouklé břicho, ale to po vysazení antiko skončilo. Takže fakt nevím.
Zítra jdu na prvotrimestrální screening a na genetiku (kvůli věku, budu rodit v 36), takže uvidím, jak se má prcek - před týdnem se tam vrtěl jak o život a nevypadal, že by ho něco trápilo :)

blumen
Hvězda diskuse 42055 příspěvků 27.05.14 15:38

@krysinka tak ty priznaky asi byly uz tehdy z duvodu te anemie. Mohl by to byt krvacejici vred ze stresu, ale to by videli ted na gastru a mela bys asi i bolesti. Tak at je se v poradku! Ten tedt na krev ve stolici bych zopakovala.

krysinka
Povídálka 18 příspěvků 27.05.14 15:56
@blumen píše:
@krysinka tak ty priznaky asi byly uz tehdy z duvodu te anemie. Mohl by to byt krvacejici vred ze stresu, ale to by videli ted na gastru a mela bys asi i bolesti. Tak at je se v poradku! Ten tedt na krev ve stolici bych zopakovala.

Díky za účast!

Hagar
Kecalka 263 příspěvků 27.05.14 21:57

Nečetla jsem celou diskusi, ale nedá mi to nepřispět (já jsem měla v posledním těhu Hb 79). Pokud se nejedná o ztrátovou anémii, že bys někam krvácela, bude potřeba se zaměřit na vstřebávání - vyloučit zejména celiakii - nabrat protilátky proti tkáňové transglutamináze IgA a clekové IgA. A pak vyloučit i nízkou hladinu B12, a to i za předdpokladu, že máš krvinky spíš malé (u defecitu B12 jsou velké, ale nemusí to platit vždy). Deficit B12 je pak velmi nebezpečný pro plně kojené děti, kolem 4. měsíce začnou neprospívat a v nejtěžších případech mohou mít i psychomotor. retardaci. Ale když se na to pomyslí včas dostanou vit. B12 v tabletkách a vše je ok.

Hlavně si nech u mimča po porodu kontrolovat opakovaně krevní obraz. Když jseš takhle chudokrevná, nevytvoří si brouček dostatečné zásoby a může být anemický až po šestinedělí.

Držím palce ať jste co nejdříve zdraví ty i mimčo.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >