Těžká nespavost babičky..Co pomáhá krom prášků na spaní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marky983
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 24.01.18 16:21
Těžká nespavost babičky..Co pomáhá krom prášků na spaní?

Ahoj holky, moje babička má velké potíže se spánkem. Nepůsobí na ni ani několik prášků na spaní. Usne třeba ve 4 ráno a spí do 7 mi :/… Na tv koukat dlouho nemůže, číst taky ne. Bolí ji brzy oči.
Zajímá mne, co by mohlo ještě pomoci? Nějaké jiné přípravky které se dají koupit?.. Babi se chystá do lékarny pro ty tablety jak v tv reklamě počítají ovečky. Už nevím jak se to jmenuje, ale obávám se, že to asi stejně nepomůže :think:
Děkuji za vaše zkušenosti a nápady. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 24.01.18 16:32

A nějaké přírodnější řešení babička zkoušela? Nějaké bylinky nebo teplé mléko s medem apod?

MeganB
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 24.01.18 16:36

Dělat to samé před spánkem. Nedivat se na TV a když potřebuji fakt spát, tak kinedril

Premek_Orac
Závislačka 4081 příspěvků 24.01.18 16:38

@Marky983 Nějaký doplněk stravy, co se babi chystá koupit, ji pomoci může, ale spíš počítej s placebo efektem.
Zkusit by mohla změnit večerní režim - dříve večeřet a pak už nejíst, dát si bylinkový čaj, snížit teplotu v ložnici.
Pokud by se ti nevysmála, tak ať zkusí meditaci. Návodů na internetu fůra, základ je dýchat do břicha a postupně si uvědomovat části těla.
Bylo by dobré vědět více příčin. Ale my nespavci, kteří to máme vrozené, tak víme, že někdy je snaha zbytečná. Jak je v jednom krásném filmu - spavec nespavce nikdy nepochopí. Nechceme se dívat an televizi, číst si. Chceme jediné - usnout.

Premek_Orac
Závislačka 4081 příspěvků 24.01.18 16:38
@MeganB píše:
Dělat to samé před spánkem. Nedivat se na TV a když potřebuji fakt spát, tak kinedril

Dobrý nápad, kinedril opravdu uspává. Jen bych tedy nedoporučil prvidelné užívání…

Britana
Kecalka 361 příspěvků 24.01.18 16:42

..dát si pivečko.. :mavam:

Emimin7
Kelišová 7273 příspěvků 24.01.18 16:45

Na poruchu spanku jsou antidepresiva, ktera ji muze napsat i obvodni lekar. Otec je bral na nespavost a skutecne pomohly.

Sisina_1234
Povídálka 44 příspěvků 24.01.18 16:46

@Marky983 Doporučuji čas z meduňky. Moje babička má taky problémy se spaním a po všem co zkusila, jsem ji k meduňce přesvědčila a spí pěkně. Samozřejmě starší lidi nespí tak dlouho jako mladí, ale určitě to pomáhá. Kup ale meduňku u bylinkářky, nebo čerstvou v obchodě ( i když v zimě je trochu přihnojená, ale nevadí to moc). Bylinkové čaje v supermarketech bych brala jako nouzovku - neublíží, ale moc nepomohou. Já mám meduňku ze zahrady a sbírám v den úplňku nebo když měsíc nabývá - to má větší sílu. Ale to už je zas na jinou diskuzi:-D PS: do čaje lžičku medu!

Premek_Orac
Závislačka 4081 příspěvků 24.01.18 16:46

@Emimin7 Ano, Neurol dokáže hodně, vzhledem k vyššímu věku už je fuk, že na něm vzniká určitá závislost. Ale prostě pokud existuje způsob jak pomci s usnutím bez léčiv, tak je to vždy lepší. Chce to dopátrat se třeba těch překážek v usnutí.

Premek_Orac
Závislačka 4081 příspěvků 24.01.18 16:47

@Sisina_1234 :pankac:

Sisina_1234
Povídálka 44 příspěvků 24.01.18 16:51

@Premek_Orac nerozumim tomu znaku, ale jestli je to rockersky hrozit, tak dík:-D a zdravim:-)))

Emimin7
Kelišová 7273 příspěvků 24.01.18 16:52
@Premek_Orac píše:
@Emimin7 Ano, Neurol dokáže hodně, vzhledem k vyššímu věku už je fuk, že na něm vzniká určitá závislost. Ale prostě pokud existuje způsob jak pomci s usnutím bez léčiv, tak je to vždy lepší. Chce to dopátrat se třeba těch překážek v usnutí.

Neurol je sedativum a neleci. Antidepresiva nejsou navykova a nespavost skutecne dlouhodobe vyleci bez nasledku.

Aliik
Echt Kelišová 8234 příspěvků 24.01.18 18:03

Já jsem úplně náhodou přišla na Coculine - homeopatikum, účinky má mít něco jako Kinedryl. Brala jsem si ho na dlouhou cestu autobusem a nejenže mi nebylo špatně, ale normálně jsem z 20ti hodin cesty asi 15 prospala :lol: Takže od té doby ho mám na spaní, když náhodou nemůžu usnout, funguje parádně ;)
 http://boiron.cz/…occuline-reg

malytlustyhroch
Kecalka 433 příspěvků 24.01.18 18:37
@Premek_Orac píše:

Není to úplně fuk, co vím tak taky nabourává strukturu spánku ne úplně dobrým způsobem, takže si člověk tak neodpočine, a může vytvářet při dlouhodobém užívání kromě závislosti i pseudodemenci( zhoršení schopnosti orientovat se a myslet, které odezní po vysazení), proto by se dlouhobe problémy se spánkem měly řešit s obvodakem nebo psychiatrem a spíše antidepresivy než neurolem a jinými anxiolytiky.

malytlustyhroch
Kecalka 433 příspěvků 24.01.18 18:43

A jde babičce o to, že je málo odpočatá, nebo že se, když nespí nudí/stresuje? Pro ten druhý případ by nemusely být špatné audioknihy nebo hudba (kazeta, cd, mptrojka - podle toho, co zvládne ovládat).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama