Těžká žloutenka u novorozence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.6.22 19:10

Těžká žloutenka u novorozence

Ahoj! Jsem zde zcela nova, zkoušela jsem hledat všude na internetu a nic nenašla, tak mě napadlo zeptat se jiných maminek. Mám chlapečka, teprve týden a už sme skončili v nemocnici v Hradci, protože chlapeček má žloutenku, ale ne detskou, ale jakoby normální.. Pořád nemůžou přijít na to proč, pořád jen samé testování a cekani.. Laicky mi vysvětlovali doktoři, že jde o to, že se mu vrací moč do jater, ale nemůžou zjistit proč.. Nemáte někdo zkušenosti? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
TRG
3202
22.6.22 19:20
@Monika.Ma. píše:
Ahoj! Jsem zde zcela nova, zkoušela jsem hledat všude na internetu a nic nenašla, tak mě napadlo zeptat se jiných maminek. Mám chlapečka, teprve týden a už sme skončili v nemocnici v Hradci, protože chlapeček má žloutenku, ale ne detskou, ale jakoby normální.. Pořád nemůžou přijít na to proč, pořád jen samé testování a cekani.. Laicky mi vysvětlovali doktoři, že jde o to, že se mu vrací moč do jater, ale nemůžou zjistit proč.. Nemáte někdo zkušenosti? :(

Moč se vrací do jater? Moc se nemůže vracet do jater. 8o Něco jsi bohužel špatně pochopila. Asi má miminko špatnou funkci jater? A to se může v moči projevit. Zkus to upřesnit / opravit, budeš mít větší šanci najít někoho, kdo fakt poradí. Já znám jen tu novorozeneckou žloutenku, ale když říkáš, že to to není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.6.22 19:27

Trochu oprava pro pochopení - že játra vylučují škodlivé látky, jakoby cestickama a jedna ta cestička je nejspíše ucpaná a ten odpad vrací zpátky do jater.. Vím že to asi zni zmateně, ale takhle se mi to snažili vysvětlit doktoři, že to není právě žloutenka novorozenců, ale jiná, asi dospělacka? Špatně fungující játra.. Ale nemůžou zjistit proč, tak zkouším jestli má někdo zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10350
22.6.22 19:33
@Monika.Ma. píše:
Trochu oprava pro pochopení - že játra vylučují škodlivé látky, jakoby cestickama a jedna ta cestička je nejspíše ucpaná a ten odpad vrací zpátky do jater.. Vím že to asi zni zmateně, ale takhle se mi to snažili vysvětlit doktoři, že to není právě žloutenka novorozenců, ale jiná, asi dospělacka? Špatně fungující játra.. Ale nemůžou zjistit proč, tak zkouším jestli má někdo zkušenosti

Nemícháš ledviny a játra? Ledviny vylučují cestičkama škodliviny do moči a protože je ta cestička ucpaná, zůstávají v krvi a ta je zanese do jater? Popros je, aby ti to vysvětlili ještě jednou, že jsi to nepochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1918
22.6.22 19:54

@Havlova játra taky vylučují škodlivimy, míchají je s dalšími věcmi a vytváří pak zluc která jde cestičkama (zlucovodama) do žlucniku a pak to jde ven strevama… Když jsou ucpané vzniká druh žloutenky..co je příčinou u miminka těžko říct..vývojová vada žlučovodů? Nemoc jater? To bohužel my tady asi nezjistíme…
Je mi líto nemocného detatka..snad bude vporadku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.6.22 19:54

Opravdu játra, proto má tu žloutenku.. Já jen pomichala jak sem napsala v prvním příspěvku moč.. Opravdu játra, tím si sem fakt jistá, že cestičky z jater

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10350
22.6.22 19:56
@Vladusxx píše:
@Havlova játra taky vylučují škodlivimy, míchají je s dalšími věcmi a vytváří pak zluc která jde cestičkama (zlucovodama) do žlucniku a pak to jde ven strevama… Když jsou ucpané vzniká druh žloutenky..co je příčinou u miminka těžko říct..vývojová vada žlučovodů? Nemoc jater? To bohužel my tady asi nezjistíme…
Je mi líto nemocného detatka..snad bude vporadku

Já to vím, ale když tam na začátku mluvila zakladatelka o moči, tak radím se ještě jednou zeptat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.6.22 19:57

Já jen zkouším, jestli nemá někdo podobnou zkušenost, protože to čekání je snad nejhorší :( jestli jim na ten problém přišli, jak léčili.. Jak dlouho pobyt v nemocnici :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10350
22.6.22 19:58
@Monika.Ma. píše:
Opravdu játra, proto má tu žloutenku.. Já jen pomichala jak sem napsala v prvním příspěvku moč.. Opravdu játra, tím si sem fakt jistá, že cestičky z jater

Ok. V každém případě držím palce, ať je drobek brzo v pořádku. V Hradci jsou dobří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1918
22.6.22 20:10

@Havlova předpokládám že řešili i že má mimčo třeba hodně tmavou moc…a že neodchází žluč tak se to zakladatelce pomotalo..je to jistě hodně stresová situace…snad brzy objeví pricinu 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat