Těžké věci v těhotenství

19
2.6.18 00:57

těžké věci v těhotenství

Zdravím chtěla bych se zeptat, nikde to není přesně napsané… pracuji v kuchyni a tam často zvedáme a taháme těžké věci… vodu, kotle, gastra s jídlem a tak.. samozdřejme na konci směny se uklízí tak že jsem často hodně zkrčená na břichu až mě to bolí.. ohnutá co chvíli..když se vytře spodek tak si čupnu, kolenama tlačím strašně na břicho zástěra mě tlačí na břicho a tak.. každopádně to ví jen mistrová směny a nikdo jiný.. v kuchyni je to trochu složitější s lidma.. nezvedneš něco nebo nedošáhneš tak hned je oheň na střeše a čekat tam půl hodiny než to někdo odnese nebo proč jen stojím na místě aby mě zas někdo seřval že nic nedělám, tak to raděj hned udělám.. mám bolesti břicha jak u menses nebo bolesti žaludku, dá se říct celá část břicha… 6.6 jdu na první scree. jsem ve 12t a 3d

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
928
2.6.18 01:51

Co chceš slyšet? Že to je ok?
Není, jsi těhotná a měla by jsi se šetřit. A myslet na zdraví svoje a hlavně mimča.
Tohle k ničemu dobrýmu nepovede a ohrožuješ vás oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
2.6.18 01:53

Doktor se tě neptal, co děláš za práci?
Mě se ptal hned a přesto, že mám klidovou práci, doporučil mi klid. Stačilo to, že tam chodím několikrát za den do schodů a malej se mi posunul níž, hned jsem zůstala doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31693
2.6.18 03:22

Záleží, jak to cítíš no, může to být ok, a nemusí. známá taky dělala v kuchyni, pomocnou sílu, byla těhotná ve 39, má spoustu zdravotních problémů, cukrovka, epilepsie, a vydržela to tam do 26tt, v tom 26tt se jí začal rozjíždět porod(těžko říct, zda kvůli práci), ale zastavili ho, a teprve pak zůstala doma(a porodila ve 38tt zdravýho prcka). Ono to tahání věcí až tak nebezpečný celkově není, když si vezmeš, že ty, co čekají druhý dítě brzo po prvním, tahají často mnohokrát denně 10, někdy i 15-20kg dítě, a dobrý.
nicméně pokud se fakt necítíš dobře, vyprdla bych se na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11366
2.6.18 06:18

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 18:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
2.6.18 06:29

Když z toho bolí břicho, je to špatné :( oficiálně se píše, že nemáš zvedat přes pět kilo.. pokud se pamatuju, tahala jsem na rameni třeba i dvacetikilové nákupy, ovšem taška s věcma je malá a dobře se zvedá, navíc je to jeden nákup za pár dní.. kotel s vodou několikrát denně není dobrý, když nic jiného, ničíš si záda a kyčle a až bude břicho větší, budou tě o to víc bolet, taky by sis mohla pomoct ke kýle nebo většímu rozestupu svalů… ohýbání a lezení po zemi to samé, párkrát za den se to dá vydržet, stopadesátkrát během pracovní doby ti dobře neudělá :nevim: a jinak si teda absoutně nedokážu představit v těhotenství dělat v kuchyni, z těch ‚vůní‘ bych asi zvracela od rána do večera, jsi dobrá, že vydržíš 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9130
2.6.18 06:48

No, zvedání a těžkých břemen určitě v pohodě není, už bych to v práci oznámila, tohohle by tě měli ušetřit. Ale na ohýbání a vytírání nic špatného nevidím, doma to budeš muset dělat také. My jsme se v těhotenství stěhovali a malovali komplet celý byt, já si dokonce vymalovala sama kuchyn. Pokud by však nastaly komplikace, doma budeš muset zůstat. Záleží hodně na lékaři a vedení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12672
2.6.18 07:39

Nemas pravdu, ze to nikde presne neni, je na to specialni vyhlaska, nevim, co je aktualni zneni, rychle vyhledavani mi naslo asi starsi verzi
http://www.aperio.cz/poradna/30406

Ze matky ve druhem tehotenstvi (vcetne me) tahaji starsi deti a delaji vsechno mozne je sice pravda (a bezproblemovemu tehotenstvi to vetsinou neublizi), ale existuje zakonni ochrana pro pracujici, takze bych se na to rozhodne podivala. A pokud mas bolesti, nech se zkontrolovat a porad se s lekarem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19027
2.6.18 07:50

Já takhle o miminko přišla, tahala jsem v práci (v nemocnici) těžké nemohouci lidi, kolikrát měli i 100 kilo a pomoct jim z vozíku na postel apod bylo pomalu nad moje síly a díky takové zátěži na břicho to plod nevydržel. Teď bych si za to nafackovala, měla jsem jít aspoň chvíli na neschopenku když mě v práci začínalo břicho bolet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
2.6.18 08:08

Cez bolesť by som nešla. Sama som v prvom tehotenstve fyzicky pracovala až do 32.tt, kým som šla na materskú. Ale našťastie som mala kolegov, ktorí poznali moje limity a robila som len to, na čo som sa aktuálne cítila. Teraz v druhom nosím 15kg syna, ale má už 3,5 roka a keď ma niečo bolí, poviem mu jasne nie a radšej sa túlime na gauči a podobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51980
2.6.18 08:14

To si musíš říct jak se cítíš, já si při třetím těhotenství zavařila a to víc než dost a stačilo že jsme měla syna v golfkách a seskákala pár schodů, už večer jsme věděla že to byla moc velká chyba :?. V kuchyni dřina prostě je :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4147
2.6.18 08:35

Nech si napsat od doktora neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9130
2.6.18 08:50

Nechápu, proč by si měla nechat psát neschopenku. Má nárok, aby ji přeřadili na lehčí práci, nebo ji musí nechat doma za plný plat, pokud pro ni nic nemají. Je neskutečné, jak se sebou nechají lidé v ČR s prominutím,,vorat". Dokud se tohle bude všeobecně tolerovat, tak se přístup zaměstnavatelů nezmění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.18 08:53

Já v 10 týdnu táhla asi 30 kg bednu pár set metrů. V práci jsem občas musela a nosit bedny 24 kg. Neustále jsem někam musela něco nosit, běhat po schodech. Do toho jsem zdravotně postižená a těhotenství byla extrémní zátěž. Doktor mi řekl, že z gynekologického hlediska je vše v pořádku, tak na neschopenku není nárok. Jesli chci lehčí práci mám si to vyřídit se zaměstnavatelem. Obvoďák mi jí taky nechtěl dát, že těhotné řeší gynekolog. A ten mi neschopenku nedá, dokud nebude opravdový gynekologický problém. Vydržela jsem to do 26 týdne. Pak, jak hůř chodím s hůlkou a byla zima, jsem několikrát upadla venku na namrzlém chodníku a to se smiloval a tu neschopenku mi napsal. Naštěstí všechno dobře dopadlo i přes ty mé držkopády a mám zdravé dítě. Další už mít nebudu.

• Citovat
  • Nahlásit
19
5.6.18 00:59

No tak ja mam nastesti take tehotenstvi ze nezvracim jen mi je nekdy strasne blbe.. nekdy aj po ranu kdyz uz tam pracuju je mi strase blbe jd use napit a za chvili prestanu tou praci na to myslet.. ano rekli mi tam ze budu muset donist od doktorky ze nemuzu tahat nic tezkeho.. do te doby nebudou brat ohledy -_-… budu tam uz jen mesic..a na chvili budu mit pauzu..doma a leharo :D.. okrem sekani travy a uklizeni doma.. ted co se doma vseci nak stehujou budu mit pulku baraku tak ze mame co delat aby jsme vymalovali uklidili veci z pokoje donesli dolu.. a tak.. taham denne neco tezkeho.. ano bolesti mam priserne.. ale s tim nic neudelam… bud tam nebudu chodit a vykopnou me nebo to vydrzim a zkusim si to nak vyresit.. ze poprosim nake ucne aby mi pomohli.. jak kdy jsou ochotni… ale take tezke veci mi pomahaj zvedat.. take to presouvani zvladnu.. a ano zada ledviny kolena me boli.. ale myslim ze to mam furt.. nejim maso uz tak 5 let. nejedla jsem horcik zadne nahrazky tak mam co chvili ruzne krece a bolesti.. (ano kvuli mimi se snazim par krat za tyden nake to maso do sebe dostat) ovoce taky nakupuju tak doufam ze to bude vsechno v poradku 6.6 jdu po prve na screening tk uvidim : snad kvuli tem bolestech neznamena neco spatneho… bych si to neodpustila a litovala ze jsem se nevykaslala na kuchyn uz drive nebo aspon tam nadavala po vseckych ze tahat nic nebudu a posilat je nekaj… (ono stejne kdyz se postavim a poslu nekoho nekam.. tak to odskacu stejne ja -_- )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama