Těžké začátky na dětském hřišti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

prekvapenana2
Kecalka 179 příspěvků 10.04.18 12:09
Těžké začátky na dětském hřišti

Prosím o uklidnění!!! Jak probihali vaše začátky na dětském hřišti? S dcerkou jsme zacli chodit (20 měsíců) a je to dost živé dítě, a pokud někde hrozí nebezpečí musí být u toho… Viz starší kluk se houpe, tak není větší srandy než ho zkusit jít chytit ne? Starší holčičky jsou na kolotoči, točí se opravdu rychle, tak tam k nim naskocime, ne? Atd. Atd., nejhorší ale je že je dost umanuta a když není po jejím a já ji tam logicky nechci pustit tak si to pokouší vyrvat, nějaký klidný vysvětlování nezabírá tak ji hold musím nechat, ona se Teda celkem rychle uklidní ale i tak je mi trapně když se rozhlidnu po těch klidných dětech a já tam mám malou sirenu :,( prosím řekněte že to měl někdo podobně a že si to časem „sedlo“ a vaše dítko patřilo k těm veselým dětem na hřišti :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

wendy
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 10.04.18 12:18

Klid, děti (hlavně tedy dcera), se chovaly podobně. Taky se pokoušela dostat zásadně tam odkud mohla spadnout či se jinak přizabít. Chce to odfiltrovat situace, které jsou reálně nebezpečné životu dítěte od těch, které jsou nebezpečné spíše našim ochranitelským pudům. Že dítě někde spadne a odře si koleno nebo si udělá bouli a ušpiní oblečení není žádné neštěstí, děti jsou relativně gumové a omyvatelné. A to, že vyjadřuje nesouhlas se zákazy může být třeba právě i tím, že těch zákazů je příliš :)

luci.no
Kecalka 250 příspěvků 10.04.18 12:20

@prekvapenana2 co najít v okolí hřiště určené jen pro malé děti?

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 10.04.18 12:22
@prekvapenana2 píše:
Prosím o uklidnění!!! Jak probihali vaše začátky na dětském hřišti? S dcerkou jsme zacli chodit (20 měsíců) a je to dost živé dítě, a pokud někde hrozí nebezpečí musí být u toho… Viz starší kluk se houpe, tak není větší srandy než ho zkusit jít chytit ne? Starší holčičky jsou na kolotoči, točí se opravdu rychle, tak tam k nim naskocime, ne? Atd. Atd., nejhorší ale je že je dost umanuta a když není po jejím a já ji tam logicky nechci pustit tak si to pokouší vyrvat, nějaký klidný vysvětlování nezabírá tak ji hold musím nechat, ona se Teda celkem rychle uklidní ale i tak je mi trapně když se rozhlidnu po těch klidných dětech a já tam mám malou sirenu :,( prosím řekněte že to měl někdo podobně a že si to časem „sedlo“ a vaše dítko patřilo k těm veselým dětem na hřišti :hug:

jako že ji pustíš, aby naskočila nebo chytila houpačku?

no co stojím mu za zadkem a nenechám ho zmrzačit i za cenu jekotu, člověka potěší, když v tom není sám no, ale ne vždy se poštěstí :)

ElucaK
Kecalka 170 příspěvků 10.04.18 12:25

Ja jsem tento tyden vyrazila poprve na hriste s 15m dcerou, je taky ziva a hlavne velika. Je vetsi nez nektere dvoulete deti. No je to jeste vravoravy trdlo a leze kam nema a ja trnu hruzou, co se ji stane. Kdyz ji chci pomoct, nebo jit jinam, tak scena. Ostatni maminky na me koukaji, co to mam za spratka, ze je tak velka, nemluvi a ani neposloucha, co ji rikam.. Pripadala jsem si jak blbec a ted vaham vyrazit opet mezi lidi :zed:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18514 příspěvků 10.04.18 12:25

Popravdě, první, co bych poradila (a na co už je bohužel pozdě), nejít na hřiště prvně skoro ve dvou letech. Ty ostatní děti jsou na hřišti dost možná klidnější proto, že už „znají pravidla“. Já se synem byla prvně na hřišti v roce, a ve dvou už kde co zvládal s bravurou :mrgreen: protože už ho do té doby desetkrát skopli z houpačky, klouzačky, někdo na něj šlápl, dostal dvacet dávek písku do očí, když to zkusil on na ně, lopatkou přes prsty, když si bral cizí hračky bez zeptání atd atd atd.
Já si myslím, že by pomohlo chodit ze začátku na hřiště, když tam ještě není padesát dětí - takže dřív ráno, nebo naopak okolo sedmé večer, nebo třeba v pravé poledne. Bude mít možnost si věci osahat a ozkušet, aniž by se motalo mezi pěti a šestiletýma divočákama :jazyk:
A hustit pravidla (nelez k houpající se houpačce, nenaskakuj za jízdy na kolotoč, nebrzdi na klouzačce - no a pak jí v tom nechat, ať si ozkouší následky), ale zároveň jich nemít padesát, to nepobere. Jen ty nejdůležitější, aby se nepřizabilo.
Já sem matka drsoň, když sem mu desetkrát řekla, ať nebrzdí provoz na klouzačce, tak když ho po jedenáctý nějakej netrpělivec kopnul do zadku, aby se rozjel, tak sem mu řekla „dobře ti tak, říkala sem ti, že nemáš brzdit, tak teď neřvi“ :lol:

Jinak jsem taky několikrát odkráčela se řvoucím dítětem uprostřed zábavy z hřiště domů, když se na něm neumí chovat ohleduplně, tak na něj nebudeme chodit, takže nějaké „umanutí“ u mě neprošlo :nevim:

A jinak klid, normální mámy hysterické scénky pochopí, bo je zažily taky a ty ostatní ať si trhnu protézou, žádný učený z nebe nespadl. jen dávej bacha, aby malá ostatním dětem naschvál neubližovala, to se neodpouští :jazyk:

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 10.04.18 12:28
@ElucaK píše:
Ja jsem tento tyden vyrazila poprve na hriste s 15m dcerou, je taky ziva a hlavne velika. Je vetsi nez nektere dvoulete deti. No je to jeste vravoravy trdlo a leze kam nema a ja trnu hruzou, co se ji stane. Kdyz ji chci pomoct, nebo jit jinam, tak scena. Ostatni maminky na me koukaji, co to mam za spratka, ze je tak velka, nemluvi a ani neposloucha, co ji rikam.. Pripadala jsem si jak blbec a ted vaham vyrazit opet mezi lidi :zed:

To se mi taky jedna maminka stěžovala, že je její dcera veliká a lidé si myslí, že je zaostalá, tak jsem ji uklidňovala, že z ní bude modelka. A teď se mi syn taky vytáhl. Kašli na to, to by se člověk nedostal nikam

prekvapenana2
Kecalka 179 příspěvků 10.04.18 12:28

@wendy musím uznat že ji za zadkem stojím hodně, ale už se učím ji nechávat dělat si svoje, jenže občas prostě nic jiného než ty nebezpečné věci ji nezajímají a pak začíná boj :zed: @luci.no takové tu žádné není, všechny jsou vlastně pro starší, ale chodí se tam i s prcakama jako mám já, popravdě když vidím že na hřišti lítají fakt jenom starší děti tak ji tam neberu

cverunka
Ukecaná baba ;) 2296 příspěvků 10.04.18 12:29

No, pokud to šlo, hřišti jsem se vyhýbala. Udělali jsme si na dvoře pískoviště a houpačky a čas trávily s dcerou tam. Chodili tam za námi i další kamarádi, takže sama nebyla, bylo to fajn a mě odpadlo to ošklivé koukání super maminek, kterých děti nikdy nezlobí. :mrgreen:

prekvapenana2
Kecalka 179 příspěvků 10.04.18 12:30

@Elishka1 ne, že ji nechám vyvztekat :lol:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 10.04.18 12:31

Já mám 2 kluky, skoro 3 letého a skoro 2 letého a taky se snaží vecpat všude. Pokud to není úplně nebezpečné, pustím je, ale upozorňuji, že jakmile se jim něco stane a budou řvát, ještě dostanou na zadek. Pokud by lezli někam, kde se někdo houpe, točí, odvedu pryč. A vysvětlím, že počkáme, až děti odejdou a potom tam mohou jít. Pokud se vztekají, ještě posadim za trest na lavičku. Tohle už praktikuji od minulého léta a rychle pochopili, že pokud si chtějí hrát a ne prosedět odpoledne na lavičce, mají poslouchat. A když ječí, tak si jich nevšímám. Lidi se samozřejmě koukají, ale kvůli nim neslevím z požadavků.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 10.04.18 12:33

A pokud hodně zlobí, jdeme domu a na děti koukají max. z okna ;) Mám s nimi už tak normálně dost práce je oba uhlídat, aby odněkud nespali a opravdu nejsem zvědavá na nějaké vztekání…

prekvapenana2
Kecalka 179 příspěvků 10.04.18 12:33

@ElucaK malá je taky dost velká a bohužel ještě nemluví, jen pořád něco brepta tou svou svahilstinou, takže taky super :hug:

czaky
Ukecaná baba ;) 2398 příspěvků 10.04.18 12:38

Souhlasim s tim, ze jsou deti gumove. Zkusenost je nesdelitelna a kdyz je nenechame obcas spadnou a delat svoje chyby, nenauci se nebezpeci sami poznat. Jisteze dcerku nemuzes nechat chytat rozhoupanou houpacku ale treba holcicky na kolotoci muzes poprosit aby ji svezly. Taky jsem malymu furt za zadkem, ale uz vic pro jistotu nez ze bych musela fakt zasahovat. Me naopak iritujou maminky, ktery svy deti nechaj napospas a vykecavaj se na lavicce - pak se divi kdyz jim dite ulitne z kolotoce, nebo ze se mi nelibi ze jejich dite ublizuje ostatnim. Neboj ono se to podda. Nech ji svobodu co ti jen nervy dovoli a ona se nauci, co je potreba aby v dzungli detskeho hriste prezila ;)

ElucaK
Kecalka 170 příspěvků 10.04.18 12:39

Je prima cist, jak v tom nejsme sami. No zacina sezona, mame co trenovat :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Hadamczik se po mistrovství pustil do Jandače a spol.: Udělali jste chybu!

Výkony hráčů ho potěšily, taktická příprava od realizačního týmu však... číst dále >

Jindřich Forejt: Svatba to bude komická, postará se o to rodina Meghan

Necelý den zbývá do královské svatby, u které se věří, že navždy změní pojetí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama