Těžkost po jídle, bolesti žaludku, říhání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.10.21 18:32

Těžkost po jídle, bolesti žaludku, říhání

Zdravím, zatím anonymně.
Mám dotaz ohledně trávení, již 6 měsíců se trápím (trápila)s bolesti břicha po jídle, tak cca od hodiny a déle. vysetreni nic nenašlo. Gastro a kolonoskopie vše v pořádku. Nikdo neví, čím to je, ale prostě břicho bolí, pak mi po té době doporučen Pangrol, ten pomalu a jistě zabíral a bylo to mnoho lepší, i jsem prášky vysadila a jedla si co chci, i když ne vyloženě prasárny :mrgreen:
Nyní jsem čerstvé těhotná opravdu čerstvě. Potvrzeno krví zatím jen a bolesti břicha se vrátily. Je mi velmi těžko po každém jídle, zase tak od hodiny a déle a hlavně po obědu, většinou už večer nedokážu nic sníst, protože mám pocit, že mám pořád plný žaludek. Je mi
velmi těžko. Krkám hodně, žáha mě ale nepálí. zkoušela jsem Rennie a espumisan, ale nepomohlo nic. Vše se vrátilo, jako bylo předtím, začala jsem brát i ten Pangrol, ale zatím žádné velké zlepšení. Nějak nevím, jak to řešit? teď s těhotenstvím, je to zpět. Vůbec nevím, jak si ulevit, žádný čaj mi nepomáhá, prostě nic. :think:
Předtím jsem těhotná nebyla, ale žaludek mě trápil. Ale vše se vylepšilo tím pangrolem, nyní nějak nepomáhá. rozhodně se nepřejídám, jim méně než bych měla.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19749
25.10.21 19:07

Treba mas proste jen prekyseleny zaludek. Ja trpela prave dost na boleni zaludku v puberte, a pritom zadne paleni zahy. Nikdo nikdy nic nenasel. zadne dostupne leky typu Rennie nepomohly. Jen pravidelne jist, hodne polevky, zadna ostra jidla. Proste dietni opatreni. Ale jako tehotna jsem obcas to boleni mela zase. Tehotny na to proste trpi. Musis si najit, co presne ti dela zle. Muzou to byt klidne sodovky, kouris?, hodne tucne jidlo, jis moc rychle atd… delali ti testy na Helicobacter? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 19:39

@Lenka_Hal ano testy na helicobacter dělali, také nic. A předtím zkoušeli léky na překyselení žaludku a bez efektů. Vystřídala jsem jich několik.
Nekouřím, žádné jídla nevhodná nejím, je mi zle teď, tak hodně dietně.
Mě je ráno dobře, je mi skvěle, hned jak se najím, tak začíná být hůře a hůře. Jsem poměrně hubená, tudíž nechci hubnout ani deko, naopak jsem se těšila, jak začnu přibírat, když už je vše na dobré cestě konečně..:oops:

• Citovat
  • Nahlásit
4973
25.10.21 19:40

Jako těhotná jsem taky měla problémy se žaludkem, to k tomu patří. Měla jsem při ruce piškoty a občas si nějaký zobla. Třeba Pribináček jsem vůbec nepozřela, přišel mi strašně sytý, přestože před těhotenstvím bych klidně snědla 2 za sebou (teoreticky :)).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19749
25.10.21 19:50

Tech drazdivych veci muze byt fakt hodne. Neberes ted nejake leky (bacha, nekdy dokonce leky na ten zaludek muzou paradoxne zhorsovat situaci), jakekoliv, supplementy, vitaminy??? Je neco, co naopak trochu pomuze? :think: Mas to fakt po kazdem jidle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 19:58

@jita22 jenže před tím těhotenstvím, to bylo stejné, tak nevím? :think:
Zároveň je mi fakt hodně zle a nedokáži nic s jíst, nebo spíše jim, ale nutim se do toho. Nenašla jsem nic po čem by mi bylo dobře. Mě je dobře, když nejím :,(
Bolest žaludku je taková tupá a trvalá, žaludek i bolí na dotyk. A bolí pak už celý den, večer.
Třeba ten Pangrol potřebuje čas.. :think:
Každopádně děkuji za rady.

Příspěvek upraven 25.10.21 v 22:01

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 20:03
@Lenka_Hal píše:
Tech drazdivych veci muze byt fakt hodne. Neberes ted nejake leky (bacha, nekdy dokonce leky na ten zaludek muzou paradoxne zhorsovat situaci), jakekoliv, supplementy, vitaminy??? Je neco, co naopak trochu pomuze? :think: Mas to fakt po kazdem jidle?

Beru ten Pangrol a kyselinu listovou, tu jsem brala i před lehce. Beru léky na štítnou a tu beru už velmi dlouhou dobu.jine léky na žaludek nemám, jen to Rennie jsem zkoušela, párkrát a nic.
Právě že nepomůže nic, a fakt po každém jídle, po snídani jen méně, postupně horší a horší.

• Citovat
  • Nahlásit
1791
25.10.21 20:04

Co mlecny veci? kefir? to by melo tomu zaludku pomoct (aspon me vzdycky mliko idealne sladky na blbej zaludek pomaha).
Koupit nejaky protejnovy napoje a pit ty…je v tom cukr na energii a bilkoviny pro vyvoj… idealne treba i ten kefir pro dobry bakterie do streva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
25.10.21 20:07

Jo a prosim Te takova obligatni otazka, kolik pijes denne tekutin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 20:10

@Leenvecka kefír mám k snídani, ale nějak nic no..

Piju možná méně, to je pravda :think:, jak mi je divně, tak se mi to lehce příčí. To se polepším tedy :oops: :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
72
25.10.21 20:50

Hele nemáš helicobakter?
Už čtu příspěvky víš… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 20:54
@Nuspik píše:
Hele nemáš helicobakter?
Už čtu příspěvky víš… :nevim:

Ten mi byl dělán, tedy předtím, když jsem to řešila, ještě bez těhotenství a nic :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1791
26.10.21 11:58
@Anonymní píše:
@Leenvecka kefír mám k snídani, ale nějak nic no..Piju možná méně, to je pravda :think:, jak mi je divně, tak se mi to lehce příčí. To se polepším tedy :oops: :palec:

zkus alespon 2l…idealne 2,5l spis k 3l. Klidne ty mlecny napoje, kefir 2× denne a pak idealne vodu, zkus i pripadne teplotu nekomu vyhovuje studena nekomu vyhovuje spis tepla voda - hlavne v zime mi studena voda na piti nedela dobre tak piju proste teplou. Caj cokoliv. To zazivani asi potrebuje trosku popohnat. Klidne par dni jez jen podle toho jak to udes citit, ale zvys ten prisun tekutin a uvidis jestli to trosku nepomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
26.10.21 12:04

Mě bylo divne, nechutenství atd..do půlky 4 měsíce, moc jsem toho nejedla, třeba to přejde taky později.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
27.10.21 22:07

Dobrý den, napište my, pokud mate zájem, o něčem bych věděla co by vám mohlo pomoci :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat