Težký kozoholik - jak na něj?

1674
5.6.13 18:17

Težký kozoholik - jak na něj?

Prosím všechny zkušené matky o rady a typy! Dcera - 5 měsíců je neskutečně závislá na prsu! Nejdřív bez něj nedokázala usnout. Dobře, smířila jsem se teda s tim, že budu 2 hodiny každý večer uspávat u prsa, rozloučila jsem se s tim, že někdy půjdu s manželem na večeři, nebo kamkoli jinam ven. Postupně začala ale vyžadovat uspavani u prsa i přes den. Někdy se mi povede uhoupat ji ve vaku, stale častěji ale nastava situace, že i ve vaku vřeští tak, že podlehnu a dám prso na uspání. Ok, i to by se dalo přežít teda s tím, že se smířim s tim, že nebudu nikam chodit ani přes den, protože ji nikdo jinej tim pádem neuspí. Ale teď přišla poslední rána - nejen že neusne jinak než s prsem, ale NESPÍ jinak než s prsem. Dobře, přes den můžu nakrásně sedět hodinu a pul a ona mi spí zavěšená na koze, nic moc, ale pořád se dá. Ale v noci?? Nemůžu spát celou noc bez hnutí v jedný poloze, aby ji prso nevypadlo z pusy. Protože jak vypadne - řev řev řev! :zed: máte někdo nápad, jak jí tohle odnaučit, aniž bych ji odstavila??

Ještě info: dudlik- odmítá, kočár - řve jak protržená

Díky moc všem za jakykoli typ! :|

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
TehotnaTerezka
5.6.13 18:23

Proste nechat vyrvat - Rozarka taky odmitla usnout jinak nez u prsa, v kocarku teda usinala v pohode, ale ja to uspavani proste jednou nevydrzela a nechala ji rvat, po 2 dnech pochopila a v pohode, dokonce asi tyden na to prijala konecne dudlik, bylo ji taky kolem 5 mesicu
ale chce to nervy, brecela jsem u toho skoro s ni, od te doby ale usina ukazkove
a kojila jsem bez problemu do roka

• Citovat
  • Nahlásit
1674
5.6.13 18:27

A jak dlouho brečela? Ja dnes šla k doktorovi a musela jsem se vrátit, protože mamce řvala v kuse hodinu dvacet minut 8o popises mi prosim, jak jsi přesně postupovala? Dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.6.13 18:29

@randr Těžko se radí, je ještě hrozně malinká. Nechápe to. Ale zkusit, pokud je najezená jí prostě ukonějšit jinak. Opravdu to ten den dva vydržet a uvidíš, že bude líp. Prostě si jí přilípnout na holé tělo a ukonějšit tak. Potřebuje cítit Tete a proto asi vyžaduje prso :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
5.6.13 18:34

Naučit jí na dudlík, dceru jsem na něj naučila v 6m. a nastal jakž takž klid. když byla větší, nechávala jsem jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434
5.6.13 18:45

@randr Nejdřív jsem se po přečtení názvu lekla, že máš úchylnýho manžela :lol: Ale k věci - myslím, že v 5 měsících je ještě malinká, takže to půjde dost těžko. Bez pláče se to neobejde určitě. Naše dcera byla sice starší, když jsme ji to odnaučovali, ale osvědčilo se nám, že uspával tatínek (taky odmítala dudlík). Prostě nakonec pochopila, že není k čemu se přisát. Ale připrav se na to, že to nebude jednoduché, bude to chtít pevné nervy. Snad se to povede aspoň přes ten den

Příspěvek upraven 05.06.13 v 18:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3831
5.6.13 18:46

Zkusila bych pořád dokola ten dudlík, třeba ho omočit v kojenecký vodě nebo v odstříkaným mlíku, aby to bylo „mokrý“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
5.6.13 18:46

To je mi líto, já bych dítě nenechala vyřvat.. Co ten dudlík, fakt zkus všechny druhy i materiály, zkoušej to víc.. Jinak bych teda nosila, houpala ale prso nedala.. Blbý je, že pak zase budeš muset odbourat to nošení.. Jako malá je kojomila, ale prostě usnula, prso jsem vzala (dřív jsem dala dudlík, ale i ten po chvilce vyplivla a až do rána se ho nedotkla, teď už je bez).. Je teda fakt, že jsem jí až do patnáctého měsíce kojila jak si řekla - někdy i 4×-5× za noc. Pak začala spát celou noc, sama od sebe a bez řevu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6639
5.6.13 18:47

@randr jak dlouho to trvá? Je ještě malinkatá, třeba ji něco trápí. Můj malý měl období, kdy jsme celé dny jen proleželi. Nemůže mít spurt? Nebo zoubečky? Nachlazení? Separační úzkost? Myslím si, že to odezní. Nenechávala bych takové miminečko vyřvat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6639
5.6.13 18:52

Ještě mě napadlo, že děti mají ty fáze spánku jinak, zkus jí to prso z pusy vyndat, až bude v hlubokém spánku. (Skvělá rada, jejíž provedení je příšerně těžké) Taky jsem si u syna tímhle prošla, ale to mu už bude rok a půl, zpětně jsem si uvědomila, že měl možná stres, protože jsem ho dávala víc hlídat babičce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
5.6.13 19:28

Zhruba v tomto věku mi mladej taky visel furt na prsu, důvod se ukázal záhy, vylezl mu první zub :evil: Pak měl ještě tendence spát s prsem v puse, jenže když vyklouzává prso z pusy bezzubému dítěti, tak dobrý, stiskne dásněma, když ale vyklouzává zubatýmu… Auu :| Tudíž jsem mu začla prso nekompromisně odebírat, bála jsem se, že mě jednou fakt rafne. Situace byla celkem tristní, dítě spalo na manželské posteli a já měla svůj „kuďoušek“ na zemi na tenké matraci. Když jsem se okamžitě zvedla z postele a neviděl mě a neslyšel, tak usnul i bez prsa v puse. Momentálně je to tak, že spím v jiné ložnici, za dítětem docházím krmit a pomalu se odhodlávám k velké rošádě, kde kýžený cíl je dítě ve své postýlce ve své ložnici a já opět v pohodlné posteli :jazyk: Takže za sebe můžu jen říct, že dítě mámu nesmí vidět, slyšet, cítit a pak spí klidněji a bez prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
5.6.13 19:41
@Kopretinkaobecna píše:
@randr Těžko se radí, je ještě hrozně malinká. Nechápe to. Ale zkusit, pokud je najezená jí prostě ukonějšit jinak. Opravdu to ten den dva vydržet a uvidíš, že bude líp. Prostě si jí přilípnout na holé tělo a ukonějšit tak. Potřebuje cítit Tete a proto asi vyžaduje prso :oops:

na holý tělo to nejde vůbec, zuřivě hledá prso :? nemohla jsem jí ani nikdy dávat do polohy na srdíčku, vždycky šíleně řvala a drápala se na prso a to i když byla těsně po jídle :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
5.6.13 19:42
@Z.jev píše:
@randr Nejdřív jsem se po přečtení názvu lekla, že máš úchylnýho manžela :lol: Ale k věci - myslím, že v 5 měsících je ještě malinká, takže to půjde dost těžko. Bez pláče se to neobejde určitě. Naše dcera byla sice starší, když jsme ji to odnaučovali, ale osvědčilo se nám, že uspával tatínek (taky odmítala dudlík). Prostě nakonec pochopila, že není k čemu se přisát. Ale připrav se na to, že to nebude jednoduché, bude to chtít pevné nervy. Snad se to povede aspoň přes ten denPříspěvek upraven 05.06.13 v 18:46

jo, to mě napadá jako jediný řešení, že musí uspávat manžel, já jak jí mám v ruce, tak řve a drápe se na kozu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
5.6.13 19:43
@dandysek píše:
Zkusila bych pořád dokola ten dudlík, třeba ho omočit v kojenecký vodě nebo v odstříkaným mlíku, aby to bylo „mokrý“.

všechno to už jsem tisíckrát zkoušela, mám 12 dudlíků různých tvarů, velikostí a materiálů :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
5.6.13 19:46
@suricata píše:
@randr jak dlouho to trvá? Je ještě malinkatá, třeba ji něco trápí. Můj malý měl období, kdy jsme celé dny jen proleželi. Nemůže mít spurt? Nebo zoubečky? Nachlazení? Separační úzkost? Myslím si, že to odezní. Nenechávala bych takové miminečko vyřvat…

spurt myslim, že ne. Nachlazená malinko je možná, večer jí odsaju trochu nudlí, ale nic velkýho. Separačku má brutální od 3,5 měsíce, ale to spaní se zhoršilo až teď. Nechci jí nechat vyřvat, ale nemůžu jí nechávat prso celou noc, za chvíli se nebudu moct hejbat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat