Těžší porody a následný vývoj miminka - aneb hypoxie?

215
17.3.14 12:41

Těžší porody a následný vývoj miminka - aneb hypoxie?

Ahojky všem,
hledám někoho, kdo to má podobně 8)
Těhotenství bylo úplně v pořádku bez vážných obtíží, možná proto jsem si to vybrala u porodu. Sám o sobě trval 25 hodin. Jelikož mám užší průchod, rozhodl se pan primář mi prcka vyvolat raději dřív, než abych pak rodila 5kg mimčo. Tže první tabletka v 7 ráno, druhá v 9 a následovaly kontrakce po 2 minutách, v deset večer už jsem byla tak vysílená, že jsem prosila, ať mi daj něco na zastavení, že se chci alespoň vyspat. Každopádně mi nedali nic, ve 22.30 praskla voda a já už lezla bolestma po zdi. Náš Miky se narodil v 7.56 druhého dne a prý měl nižší hodnotu ph pupečníku (norma je 7,2) - my měli 7,18 - po porodu už v normě a apgar 3× 10. Malý je naprosto v pořádku, a proto mě celkem zaráží, že mi ho kontrolují všude. Docházíme na neurologii kvůli té hypoxii. Vím, že jsme alespon kontrolovaní, ale jen nás kontroluje a nic víc, žádné cvičení ani Vojtovka, tak nechápu proč? Je tu někdo s podobným postupem, kvůli minimální hypoxii?? Mám milion známých, které rodily s pomocí kleští a vakuextraktorů, pač přestaly spolupracovat, to je přece daleko horší a hypoxie tam určitě taky bude a k žádnému neurologovi nechodí… Prostě jen mám divný pocit a chci se s někým uklidnit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3276
17.3.14 12:44

@Kamijjka my teda nechodili na neurologii, ale do dětskýho vývojovýho centra každý 3 měsíce než byl dceři jeden rok. Nějak mě ani nenapadlo nad tim dumat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
17.3.14 12:44

A v kolikatem tydnu se teda maly narodil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
17.3.14 12:49

@Hanka79
v normě - 39+6

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
17.3.14 12:51

Nic jiného kromě pupečníkovýho nižšího ph jsme neměli… Právě proto je mi to divný. Po každé dr akorát, že je šikovný, že PMV má odpovídající věku, jaký má krásný sociálni vývoj a pak přijďte zase za měsíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3276
17.3.14 12:52

@Kamijjka a ty si myslíš, že ti něco tají nebo z čeho si nervózní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
17.3.14 12:54
@Kamijjka píše:
@Hanka79
v normě - 39+6

Aha, no tak ja bych se optala primo doktora, proc tam musite chodit…samozrejme se tim nic nezkazi a kdyz je v poradku a slysite tam samou chvalu, tak je to fajn, ikdyz chapu te, ze te to nebavi tam kazdy mesic chodit…:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
17.3.14 12:55

Ahoj, moje starsi holka mela při narozeni apgara 3-7-8, nedýchala a musely ji chvily predychovat. Žadný kontroly nam nedelaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4876
17.3.14 12:57

Syn se narodil vexem, kvuli kratkemu pupecniku ve 41+1. Nikdy jsem s nim nikam extra nemusela, jen v porodnici absolvoval 2× UTZ hlavicky. Apgar score mel 8-9-10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22459
17.3.14 12:58

@Kamijjka Já myslím, že se nemusíš ničeho bát :hug: Syna jsem rodila také vyvolávaně (40+0 kvůli těh. cukrovce). Porod trval 11 hodin a byl ukončen vexem kvůli akutní hypoxii. Syn měl apgar 7-9-10. Nikdy nikde sledován nebyl, docházeli jsme pouze k naší dětské doktorce. PMV měl vždy v normě, nyní je mu 2,5 roku a je v pořádku. Akorát zatím moc nemluví, což zatím nikdo neřeší, mám čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215

Zda tu je někdo, kdo tomu rozumí a zda ta naše hodnota je nějak opravdu špatná, že nás musí kontrolovat neurolog…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566

@Kamijjka Já měla hnusný porod vexem, malý už měl špatné ozvy, šňůru kolem krku, po vytahnutí hned resuscitace a 3 hodiny v inkubátoru na kyslíku. Hned se z toho ale zbrchal a není nám vůbec nic (1 měsíc) a nechodíme teda nikam, nikdo nic neříkal. Asi se přímo zeptej doktora, asi sichr je sichr a každý doktor je jiný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
17.3.14 13:00

A to je přesně ono, jak zmiňují holky :hug: měly jste to daleko horší a nikam vás neposlali. Asi budu muset přímo za doktorem, proč my :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
17.3.14 13:02

Jéje holky zlatý, to vám nezávidím ty porody. Jste šikulky, že jste to zvládly. Já nakonec jen zatlačila a bylo. A monitory dechu vám doporučili? Máte je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22459
17.3.14 13:03

@Kamijjka U nás monitory doporučují všem miminkům. My ho měli koupený i tak a používali jsme ho cca do 9 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama