Thajská kočka vs. Ragdoll - zkušenosti s línáním

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mína77
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 07.11.18 20:59
Thajská kočka vs. Ragdoll - zkušenosti

Je tu někdo kdo má zkušenosti s oběma plemeny? Zvažujeme, že pořídíme, akorát otázka zní kterou. Ragdoll jsme měli, jedním slovem báječná povaha, ale ty chlupy. Thajská kočka snad nelíná nebo úplně minimálně a povahově je snad dost podobná Ragdoll. Najde se někdo kdo může z vlastní zkušenosti porovnat?

Reakce:

MartinKa36
Závislačka 3327 příspěvků 07.11.18 21:30

mam Barmu to je povahově podobné jako thajská. Proti ragdolu je to řádově kontaktnější kočka která vyžaduje pozornost, neustále musí něco povídat, a nechá si líbit uplně všechno protože pozornost kterou ji děti věnují je pro ni důležitější než omezovaní osobní svobody ale je problem ji nechat samotnou během dovolené potřebuje někoho kdo se o ni bude starat a s kým se budo moct mazlit a dotýkat a když přišla nějaká sympatická návštěva tak jí barma v zádveři škočila na záda a nechala se nosit na rameni, prostě je to mimino se psi povahou. Ragdol je proti tomu kočka která se na tebe kouklá aby se ujistila že jsi doma ale není tak kontaktní nechá se hladit jen když chce.

xsaleen
Echt Kelišová 9171 příspěvků 08.11.18 14:31

Thaika a siamka linaji min. Nemají podsadu. Máme mainu. A jde to (ceseme furminatorem)

xsaleen
Echt Kelišová 9171 příspěvků 08.11.18 14:32

A bacha aby ta thaika/ siamka byla s pp. Jinak může linat jak prase :mrgreen:

mína77
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 08.11.18 14:40

Děkuji, mě ale nezajímá pouze línání. Zřejmě mi admin upravili nadpis, ale tak to neni. zajímá mě celkově srovnání těchto dvou plemen a nejlépe od někoho kdo má s oběma plemeny zkušenost.

mína77
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 08.11.18 14:44
@MartinKa36 píše:
mam Barmu to je povahově podobné jako thajská. Proti ragdolu je to řádově kontaktnější kočka která vyžaduje pozornost, neustále musí něco povídat, a nechá si líbit uplně všechno protože pozornost kterou ji děti věnují je pro ni důležitější než omezovaní osobní svobody ale je problem ji nechat samotnou během dovolené potřebuje někoho kdo se o ni bude starat a s kým se budo moct mazlit a dotýkat a když přišla nějaká sympatická návštěva tak jí barma v zádveři škočila na záda a nechala se nosit na rameni, prostě je to mimino se psi povahou. Ragdol je proti tomu kočka která se na tebe kouklá aby se ujistila že jsi doma ale není tak kontaktní nechá se hladit jen když chce.

Děkuji za příspěvek. O Barmě jsem nečetla. Studovala jsem si Thajku,a co jsem tak vyčetla tak opravdu je prý hodně „ukecaná“. Ale co jsme měli Ragdolla tak ten byl taky všude s námi, chodil se s námi koupat, pořád se po nás válel, venku se honil s naší rotvajlerkou apod. pravda, když došlo na česání tak zdrhal.

MartinKa36
Závislačka 3327 příspěvků 08.11.18 20:57
@mína77 píše:
Děkuji za příspěvek. O Barmě jsem nečetla. Studovala jsem si Thajku,a co jsem tak vyčetla tak opravdu je prý hodně „ukecaná“. Ale co jsme měli Ragdolla tak ten byl taky všude s námi, chodil se s námi koupat, pořád se po nás válel, venku se honil s naší rotvajlerkou apod. pravda, když došlo na česání tak zdrhal.

náš ragdoll není moc kontaktní… nehrozí že by si na nás šel lehnout.

mína77
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 08.11.18 21:04

@MartinKa36 To je zvláštní. Tak to ten náš byl jak pejsek, a co se mi hrozně líbilo, že nevytáhl drábky i kdyby ho vraždili. Jedině, když se rozhodl, že si bude hrát s našema nohama. Byl báječný, ale těch chlupů, to byl mazec.

MartinKa36
Závislačka 3327 příspěvků 08.11.18 23:02
@mína77 píše:
@MartinKa36 To je zvláštní. Tak to ten náš byl jak pejsek, a co se mi hrozně líbilo, že nevytáhl drábky i kdyby ho vraždili. Jedině, když se rozhodl, že si bude hrát s našema nohama. Byl báječný, ale těch chlupů, to byl mazec.

No a to jsme vybirali z vrhu kotě které se nechalo převratit na záda, no vypada to že když si k ní barma vleze do košíku že jí vadí moc velké teplo tak po chvlce znechuceně odejde. Tady u thajek a u barmy počítej s tím že nestačí když budete pryč zajistíš kočce jídlo ale bude na vás tak fixovaná že bude potřebovat náhradní chůvu.

mína77
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 09.11.18 08:25

@MartinKa36 A kolik jste za barmu dávali? Thajka to je minimálně 10 tisíc což na nás opravdu hodně tak nevíme, vůbec po zkušenosti s Ragdoll, kdy nám vyběhl ze zahrady a přejelo ho auto, které v obytné zóně jelo jak hovado. :,(

xsaleen
Echt Kelišová 9171 příspěvků 09.11.18 13:11

@mína77 barma stoji jrste vic, ptz se jich tu chová málo. Pokud koupis cistokrevnou a ne s pp vubec nemhsi mit vlastnosti plemene

MartinKa36
Závislačka 3327 příspěvků 09.11.18 23:42

Miminko

MartinKa36
Závislačka 3327 příspěvků 09.11.18 23:51

Mimi

mína77
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 10.11.18 21:07

Krásný fotky. Děkuju.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >