Thomayerova nemocnice Krč - dětská chirurgie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mata132
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 1 inzerát 14.12.17 10:10
Thomayerova nemocnice Krč-dětská chirurgie

Je tu prosím někdo, kdo měl starší dítě od 6 let a víš v Thomayerově nemocnici v Krči na dětské chirurgii? Bohužel po 6roce je to bez doprovodu rodičů. Jde mi o to, Musí tam být přes noc. Když bude mít operaci domluvenou např. na 14h. Bude moct tam být jeden z rodičů celý den než půjde na operační sál? Chápu že tam s ním nebudu moct být až se bude z narokozy probouzet. Hned pak ráno bude k vyzvednutí. Díky předem za příspěvky.

Reklama

Reakce:

Rajani
Kecalka 253 příspěvků 14.12.17 11:05

@Mata132
Dítě má právo na své rodiče. Kromě operačního sálu, s dítětem můžete byt kdykoliv. Jediny rozdil je, ze pojistovna vam nebude hradit „hospitalizaci“ pro vas jako rodice po 6.roku veku. Ale přítomnost vam nemuze nikdo uprit (leda soud, ale nikdo jiny, ani sestra, ani doktor, kdokoliv)

Bohužel zdravotnici zkouší a delaji neprijemnosti, nechteji abychom jim cumeli pod ruce ci co. Ale vzdy je v nejlepším zajmu mit rodice u sebe, hospitalizace je uz tak dost stresova (nove prostredi, cizi lidi, aplikace leku, buzeni v noci v neznamu). Prosim rvete se za právo sveho dítěte tam byt a ulehčit mi to nejvic. (Byt u uspání a pri probouzeni a stale s nim). Kor v TN, radi tam manipuluji (muzu kdyztak predat info na pani co se v teto komunikaci s nemocnciema zabyva).

Helileli
Závislačka 2652 příspěvků 14.12.17 11:38

Můžeš tam být cca do osmi večer. Já to tehdy udělala tak, že jsem tam se synem po narkóze seděla, hlídala jo s postupným zaváděním pití, četla mu. Pak jsem mu stáhla dlouhou pohádku, mají tam celkem svižnou WiFi, nechala ho tam s tabletem koukat. V 10 jim sestra přijde sundat postel, no to už je menší dítě většinou tuhý ;)
Akorát ráno chtěli, abych přišla až v deset, no naklusala jsem někdy v půl desáté a někteří rodiče už tam byli, trochu mě mrzelo, že synovi vydávali v mé nepřítomnosti kanylu, byl z toho takovej vyhukanej, ale zvládnul to. Odcházeli jsme tuším před polednem, poměrně dlouho trvala příprava papíru, bylo nás tam hodně.
Syna dali na pokoj s přibližně stejně starými kluky, mladší děti dávali blíž sesterne, záchod je naproti. Oni na to, aby tam ubytovali i rodiče, nemají moc místa, upřednostňují prostor pro rodiče malých dětí, což mi přijde logické.

Mata132
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 1 inzerát 14.12.17 23:32

@Helileli Díky. Když se ale probouzí je na JIPu ne? A to tam jsi byla s ním? Takže když ho tam ráno pomezeme, můžeme tam být celý den až do večera na jeho pokoji? Je jedno že jsou návštěvy jen odpoledne? díky

Helileli
Závislačka 2652 příspěvků 15.12.17 07:13

@Mata132 já mám zkušenost jen s menšími zákroky s krátkou narkózou, vždycky mi děti soupli hned na pokoj. V pravidelných intervalech pak chodila sestra kontrolovat, měřit tlak. U větších zákroku nevím, to zřejmě na pooperační dávají. Je otázkou, v jakém bude dítě stavu. Ale mám dojem, že ty pooperační pokoje byly na oddělení, tuším, že na chodbě je lavička, tudíž bych si kdyžtak sedla a čekala.
Hlavně se toho neboj a nepredstavuj si dopředu, jak bude dítěti špatně a kdoví co za horory, určitě to krásné zvládne i třeba částečně bez tebe a pak bude pyšné, jak je velké a statečné. ;)

Mata132
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 1 inzerát 15.12.17 17:04

@Helileli Syn jde na plastiku předkožky, takže myslím že krátká narkéza, tak nám to alespoň doktor, který bude syna operoval, říkal, že to není žádný velký zákrok.

Helileli
Závislačka 2652 příspěvků 15.12.17 17:12

@Mata132 v tom případě půjde hned na pokoj, to je opravdu malý zákrok v řádu minut.

Mata132
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 1 inzerát 15.12.17 17:59

@Helileli Moc díky, já už se na to připravuji :-)Ono trvalo dost dlouho syna přesvědčit že musí do nemocnice. pak jsme to nějakou dobu nechali být a tedˇuž je to v pohodě. Sám říká kdy už tam půjde, ne že by se těšil, ale asi to chce mít za sebou.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvod Vondráčkové a Plekance: Jak číst vztahovou válku a k čemu schyluje

Je to jen pár hodin, co Tomáš Plekanec zveřejnil své prohlášení na Facebooku,... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama