Tůje na stinné místo

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Twitter
30.8.15 19:09

Thuje na stinné místo

Dobrý podvečer,
chceme si zasadit živý plot z thují. Je nějaká vhodná odrůda, která by byla na stín odolná?
A nemáte někdo dobrý typ na e-schop s thujemi? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3781
30.8.15 20:36

Co je to „na stín“? Pod stromy neporostou, případně budou nestejnoměrné.
Do stínu bych doporučila popnout plot břečťanem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ferret
30.8.15 21:25

My máme thuje na severním svahu v jeho nižší části, nad námi vysoké smrky, stavby, na spodní část thují jde slunce leda navečer, v zimě ani to ne, půda jíl a kámen a daří se jim báječně. Mnohem líp než těm, co máme na slunci a na propustné půdě. Jen nevím, jestli má větší vliv půda nebo to slunce/stín. Ty na severním svahu jsou tam už asi 25 let a nevím, co je to za odrůdu (jediné, co bych řekla, že je to ta „západní,“ ne „východní“ a podle obrázků tipuji na brabant, jestli to už tehdy bylo). Ty na slunci jsou smaragd, to vím, máme je krátce. Asi jsem moc nepomohla, ale fakt je, že thuje potřebuje hlavně vodu, jinak je jí to asi celkem jedno, pokud nebudete mít nějaký vyloženě speciální a choulostivý typ…

• Citovat
  • Nahlásit
Twitter
31.8.15 12:08

Myslím to tak, že je potřebujeme nasadit na stranu k sousedům, kteří mají opadavý živý plot cca 2m od toho jejich (kvůli opravdovému soukromí). Je to strana východní. Přes den tam svítí, ale pak se slunko překloní za barák a přes dům je tam stín.
Včera jsem trošku hledala a našla jsem thůje smaragt. Že i dobře drží kuželovitý tvar.

• Citovat
  • Nahlásit
Twitter
31.8.15 12:13

@ferret půda je teď suchá díky velkým horkám. Ale jinak spíš vlhčí, protože tam občas roste mech. Sousedi mají živý plot z nějakých drobných lístků cca 2m vysoký, který na podzim uplně opadá. Jsou dost nepříjemní a vlastně se už ani nezdravíme. Tak jsme chtěli mít od nich nějakým způsobem pokoj.
Na pozemek stíní akorát náš domek, tak nevím. na netu jsem našla do stínu bu´d ten brabant, ale prý roste spíš do široka :nevim: a smaragt, který roste spíš do výšky. Samozřejmě el. nůžky na plot máme. Spíš mi jde o to, která odrůda by tam vydržela :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
ferret
31.8.15 12:21

@Twitter Smaragd je asi hustší, ale i ten brabant by mělo jít pravidelným stříháním udržet hustý a neprůhledný. Podle mě ti ale ten smaragd udělá lepší službu. Toho stínu bych se nebála, pokud stíní jen dům a ještě jen část dne. A mech je dobré znamení.

• Citovat
  • Nahlásit
Twitter
31.8.15 12:30

@ferret děkuju za pomoc. Asi si nakoupíme ty smaragdy. Chceme už trošku vyšší, aspoň 100cm, tak to bude pálka za 20 stromků. Budu je objednávat přes internet, protože tady u nás jsem nic kloudného neviděla :roll:
Tak ještě musím zjistit, odkud by byly nejlepší.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat