Ti, kteří to máte velký kus cesty do Repromedy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
labelinka
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 07.01.18 18:55
Ti, kteří to máte velký kus cesty do Repromedy

Prosím jak to máte vy, kterým trvá dojíždění do Repromedy okolo 3 hodin cesty autem (jeden směr)? Říkali mi, že všechny ultrazvuky provádějí především dopoledne, ale já si nemůžu brát volno každý druhý den, s takovou by mi za chvíli žádné už ani nezbylo. Sick days nemáme a nechci, aby v práci někdo věděl, že podstupujeme IVF (takové zprávy se u nás šíří rychlostí blesku a za chvíli by to věděla široká veřejnost). Vyšli vám vstříc a můžete docházet odpoledne? A jak to je s KET, dělají ho odpoledne? Děkuji za reakce. :kytka:

Reakce:
Mallorka
Závislačka 3047 příspěvků 07.01.18 18:59

A co se s nimi domluvit, že na ultrazvuk budeš chodit ve svém městě. U nás-60km od Brna normálně s gynekologem spolupracují.

labelinka
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 07.01.18 19:02

@Mallorka Při úvodní schůzce mi Dr. říkala, že by to šlo, díky tomu jsme se rozhodli, že to s Repromedou zkusíme, ale při další schůzce už se začala různě vymlouvat…tak nevím. Asi to zkusím nadhodit ještě jednou.

Mallorka
Závislačka 3047 příspěvků 07.01.18 19:08

@labelinka mně by se tam na ultrazvuk tři hodiny nechtělo… A ani kvůli dalším nákladům.

labelinka
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 07.01.18 19:18

@Mallorka No právě…člověk obětuje 6 hodin času kvůli pár minutám, o proježděném benzínu nemluvě. Snad to s nimi půjde nějak domluvit. V jejich vlastním zájmu by ale měli vycházet vstříc, vždyť jim jde o kšeft.

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 07.01.18 19:22

Pokud by jsi to měla blíž do Litomyšle, spolupracují s klinikou Gracie a můžu ti zaručit špičkovou péči.

Mallorka
Závislačka 3047 příspěvků 07.01.18 19:50

@labelinka vidíš, spolupracují s kde kym, tak ani u tebe by jim to nemělo vadit. Vzdyt ty ultrazvuky jsou snad ob den..

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 07.01.18 20:13
@labelinka píše:
@Mallorka No právě…člověk obětuje 6 hodin času kvůli pár minutám, o proježděném benzínu nemluvě. Snad to s nimi půjde nějak domluvit. V jejich vlastním zájmu by ale měli vycházet vstříc, vždyť jim jde o kšeft.

Tak právě ty ultrazvuky jsou důležité. Podle výsledků z krve a ultrazvuku se upravuje množství hormonů a plánuje OPU. Pokud se ti tam nechce jezdit, tak se na to rovnou vyprdni a najdi si kliniku, která je blíž. Ty ultrazvuky musí dělat velmi zkušený lékař. Běžný gynekolog opravdu nee. Buď to dělej pořádně nebo vůbec. Sice jim jde o peníze, ale taky o jejich renomé a to si rozhodne nebudou kazit jen proto, že se ti nechce tak daleko jezdit. Uvědom si, že tobě v případě špatné léčby hrozí hyperstimulační syndrom nebo taky to, že na konci léčby, kterou si zaplatíš, budeš bez jediného embrya.

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 07.01.18 20:55

Odpoledne to nepůjde, ráno odebírají krev a po výsledcích se dělá ultrazvuk. Ket se dělá taky většinou dopoledne, řeknou ti přesnou hodinu, kdy tam musíš být. Holka, jestli chceš dítě, musíš proto něco udělat. I kdyby jsi si měla vzít neschopenku na záda a riskovat kontrolu, když už se ti nechce nic říkat v práci.

labelinka
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 07.01.18 21:31

@Janli já právě už za sebou mám OPU a 4 zmražená embrya (bylo to během Vánoc, kdy jsem měla 2 týdny dovolenou, tak s tím nebyl problém a vše dobře vycházelo). Čekám na 1. KET, jelikož ET nebyl právě kvůli OHSS. Jen teď přemýšlím, jak to bude dál, když už to s tou dovolenou nebude tak jednoduché, musím ji hlásit dost dopředu - a i před KET se chodí na kontroly. Čekám až mi začne cyklus a budu tam volat, tak uvidím, jak se domluvíme.

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 07.01.18 22:39

@labelinka Před ket jsem byla 2× na kontrole se sliznicí a to by tvoje lékařka udělat mohla. Tam jde jen o změření výšky sliznice. Léky stejně asi budeš mít od začátku cyklu. Nebo zkus zavolat na recepci a zeptat se, jestli mají spolupracujícího lékaře někde poblíž. Ket mi dělali kolem 13hodiny. Tam by čas možná domluvit šel.

labelinka
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 07.01.18 22:47

@Janli tak to není tak hrozné, já myslela, že tam zas budu muset lítat pořád. Vím o jednom z okolí, se kterým spolupracují a kamarádka k němu chodila na všechna vyšetření, ale mě to nějak dovolit nechtěli, tak jsem se při stimulaci podřídila. Ale teď bych byla radši, kdyby se domluvit šlo. Možná zkusím napsat mail přímo doktorce, co mi dělala odběr a domlouvala se, ať se v novém cyklu objednám. Díky za reakce :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >