Reklama

Tichý jícnový reflux? Máte někdo zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Didi111
Nováček 2 příspěvky 01.04.18 00:24
Tichý jícnový reflux? Máte někdo zkušenost?

Dobrý večer,
dcera 7 let je často nemocná. Začalo to těžkým zápalem plic před 2 lety. Další zápal plic měla minulý rok. Letos od října stále problém s kašlem a rýmou. Buď kašle hodně, nebo pokašlává ale hrozně často. A u jídla furt ehm ehm, jak kdyby si potřebovala odkašlat.(ale neví proč to děla-nic jí v krku nevadí) Mudr. jí dělala testy na všechno možné a nakonec zjistila mykoplasmata(to jsem slyšela poprvé v životě) Je přeléčena třemi dávky antibiotik. Pak asi po 14dnech ve škole chřipka. To byla doma do úplného doléčení. Ani nepokašlávala. Zas 14 dní ve škole a zas je doma s ošklivým kašlem a rýmou. Před rokem jsme byli na imunologii a na nic nepřišla. Letos tam jsme teprve objednaný. Náhodou jsem objevila článek o skrytém refluxu. Kyselé šťávy ze žaludku nejdou až do krku, ale to dýchacího ústrojí a z toho jsou stále různé záněty průdušek, kašel atd., ale člověk vlastně nic necítí-proto tichý reflux. Nemáte s tím někdo prosím zkušenost? Popřípadě kde vám na to přišli? Když jsem se na to ptala dětské doktorky, tak na mě koukala, jak kdybych spadla z višně. Že reflux mají jen kojenci, nebo dospělí lidi. Už jsem z toho fakt zoufalá, že je tak často nemocná, proto hledám kde co :-) Chodí do první třídy a všechno zamešká :( Moc děkuji

Reklama

Reakce:

Levandule121
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 01.04.18 03:13

Není to z anatomického hlediska blbost? Jak šťávy nejdou až do krku, ale do dýchacího ústrojí? Jediná spojnice mezi nimi je právě v krku. Šťávy by musely vyjít až nahoru a potom část z nich přepadnout do dýchací trubice. Tzn. že by se to dělo hlavně po jidle a vleže. Naše dítě mělo od narození zhruba do 2 let reflux a v naprostém tichu v leže to bylo slyšet. Takové to „uv“ asi jak to proniklo přes jícnovou záklopku a pak zamlaskal, jak to měl v puse a polknul to. Viděla bych to možná spíš na bacilonosiče u vás doma. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 06:19

Nemáme prokázaný, ale máme v papírech, že by o něj mohlo jít.
Dítě bylo na klasické ph-metrii, tak nic neprokázali (nicméně dělali až po několika měsících problémů, když bylo dobré období), časem jsme zjistili, že opakované laryngitidy jsou pravděpodobně z refluxu - noc předtím než jsem to zjistila mělo kašel stejný jako mám já, pokud mne pálí žáha. Nasadili jsme po domluvě s lékařem omeprazol a máme pokoj.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 07:18

Tak nevím, je 8 let kojenec nebo dospělák? :think: ;)
Dcera má prokázány reflux v 10 měsících. do té doby jsme čekali, že se to upraví. Od té doby zobe omeprasol. V pozdějším věku ji dělali ph-metrii, ale trefili se do klidnějšího období, tak na nic nepřišli. Jídlo výklopené těsně po snědení mi ale říká, že stále přetrvává. Mívá obdobi klidnější, kdy může sníst jakékoliv množství čehokoliv, mívá období, kdy si musí dávat velký pozor na množství. Jedno sousto navíc znamená celé jídlo v háji…
Jako dvouletá nesměla víc jak 110 ml mléka najednou, jakmile ho bylo 120, vyklopila vše. Pomohla vyměnit obyčejné mléko za bezlaktozove.
Moje vlastní zkušenost je, že poslední 2 roky se krátce po jídle rozkašlu - jsem najednou zahleněná. Pomáhá mi doušek vody a vysmrkat se. I to je reflux. Žáha mne nepálí. Kamarádky manžel dělá na pneumologii a říká, že spousta lidí má reflux, neví o tom, a vyšetření ho ne vždy potvrdí.

Možná bych se zkusila s lékařkou domluvit na to zkusit dát dceři omeprasol ( je i volně prodejný), třeba jí pomůže.

An. 2

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12280 příspěvků 01.04.18 07:19

@Levandule121 z refluxu muze byt kasel, i u dospeleho.

luci.no
Kecalka 318 příspěvků 01.04.18 08:27

@Didi111 Syn měl kašel a doktorka mi doporučila koupit Gastrotuss. Je to na reflux a zabralo to. Ale je mladší, tak nevím, zda by to zabralo i u vás.

Levandule121
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 01.04.18 13:15

@vokishka Kasel ano, ale ne zápal plic. Refluxový kašel by spíš vyústil po dlouhých měsících do astmatu. Určitě může zkusit omeprasol, syn ho bral už od půl roku. Já bych navrhovala to sledovat, opravdu je ten reflux v tichu a klidu detekovatelný. Navíc s prvňáčkou se už jde domluvit, jestli jí pálí žáha nebo se jí vrací šťávy.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12280 příspěvků 01.04.18 13:51

@Levandule121 jaky je v tom rozdil, me vetsinou jen pali zaha a je to reflux. Stavy se vraci jen v urcitem obdobi.

Levandule121
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 01.04.18 14:21

@vokishka No ptala se, jestli může reflux způsobit, že je dcera tak moc nemocná. Reflux může zpusobovat kašel, ale ne vse ostatní, co paní popisuje. Také je divné, že po chřipce přestala i kašlat. Hledala bych příčinu jinde nebo bych vzala jako fakt, že šestileté dítě má nárok být takto nemocné.

Zakladatelko, chodila dcera do školky a jak dlouho?

Didi111
Nováček 2 příspěvky 03.04.18 08:27

Děkuji všem za příspěvky. Do školky chodila. Nastoupila ve 3,5 letech. První rok to bylo týden ve školce a 2 týdny doma. Další rok to bylo stejný, ale stále jen kašel, rýma bez teplot.Pak v dubnu měla zápal plic. Nikdo na to nemohl přijít. Furt, že je to ošklivá chřipka. Nakonec to dopadlo měsíc v nemocnici s výpotkem a drenem ;-( pak už do konce roku do školky nešla. A poslední rok ve školce byl skoro stejný :-( kašel, rýma. A v únoru zas zápal plic na druhé straně. pak doktorka řekla 2 měsíce bez dětského kolektivu, tak šla až v květnu. A to už pak ten květen, červen chodila. Letos září zdravá a v říjnu to začlo zas. Letos nám právě přidala dýchadla Ecobec. Když měla stažený průdušky tak i Ecosal :,( Ale že by to měla mít jen do konce dubna. V krku jí nebolí, nic nepálí. Nebo jestli to mohlo způsobit ty mykoplazmy. Doktorka říkala, že pak může pokašlávat i 2 měsíce. To už řekla, aby se mě asi zbavila, abych tam nechodila furt prudit. Od středy je zas doma s kašlem a rýmou. Má kašel- nepokašlává. Má bráchu 4 roky a ten to chytá pak od ní. Je to děs, jak za čarovaný kruh. Taky si říkám jestli nejsme nějaký bacilonosiči třeba my dospělí. No čekám na tu imunologii, jak na smilování.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama