tichy pozorovatel - je to problem

Anonymni
25.11.08 21:15

tichy pozorovatel - je to problem

Ahojky, mam takovy problemek, dnes jsem vyzvedavala syna ze skolky a mela jsem rozhovor s pani ucitelkou. Synovi budou v unoru ctyri roky, zacal chodit presne pred dvema mesici do skolky a hned tam byl do dvanacti a po dvouch tydnech uz do pul treti. Rano pri odevzdavani a louceni brecel, ale ucitelky rikali, ze behem dvou minut byl v pohode. Kdyz jsem se ptala cele ty dva mesice, jak se chova, jak se mu tam dari, tak rikaly porad jen, ze je vse v poradku, ze je vsice tichy a pozoruje, ale ze to je normalni. Doted mi rano brecel a posledni tyden to konecne ustalo, jen treba rano prohodil, ze tam nechce, ale pak konecne se rozloucil a sel do tridy. Zacal mi i neco vypravet a prislo mi, ze si zacal tak trochu zvykat. Jenze dnes, kdyz jsem konecne mela dobry pocit, tak jsem rikala ucitelce, ze uz je asi vse v poradku, tak mi rekla, ze jo a ne. Ze mu ted prestane pohoda. Ze doted se jen dival a s nikym si moc nehral a neucastnil se. Ze jen pozoroval. Ze patri k tem nejklidnejsi detem a ze se zda,ze se od nich izoluje. Jenze vcera mi jina vychovatelka rikala, jak usnul s jednim klukem ruku v ruce. Nebo jak tam vyvadel s nasi sousedkou, se kterou jsou docela kamosi i mimo skolku. Kdyz ho minuly tyden manzel vyzvedaval, tak si pry taky hral s nakym klukem. Tak to fakt nechapu a je mi do breku. Ja jsem totiz taky takova a muj synek ma dost povahu po mne, takze vim, ze proste je dost stydlivy a potrebuje dost casu. Ze prvne vse pozoruje a nema rad moc lidi najednou. Ale nejak netrpi tim, ze si s nikym nehraje. On mi rika, ze nechtel nebo vidim, jak za nim kluci prijdou i sami a on nekdy fakt nema zajem. Ma dost fantazie a je hodne citlivy. JInak ma kamarady, ma brasku a je uplne normalni zive dite, jen proste mezi cizima ci vice lidma se drzi zpatky. Jsem na nej tak pysna, ze to tak krasne zvladl, ze tam hned zustal do pul treti, ze tam chodi spinkat, ze uz mi zacal i vypravet a ted tohle. Dnes ho pry nutili neco delat a on nechtel. Bylo mi ho tak lito, bojim se, ze mu to spise timto sprotivi. Proc jsem se tady tak rozepsala, chtela bych jen vedet vas nazor, mamin, ktere maji podobna ditka, jestli jste nekdo resil taky neco podobneho?Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
25.11.08 21:23

Ahoj,

promiň já jsem nepochopila, na co se ptáš. Píšeš, že je v pohodě, že si hraje s dětma, tak co řešíš? Možná jsem to jen nechytla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
25.11.08 21:24

Ahoj Katko.
Tak moje 4 leta dcerka je take rozeny pozorovatel, trva ji treba hodinu na navsteve, nez se me pusti, ve skolce se prvni mesice take nezapojovala, i dnes se tak z 20% proste nekterych veci neucastni (ja rikam, ze proste o sobe vi, ze neni cvicena opicka :-) ). Nastesti mame bezva skolku, kde to respektuji a NIKDY dite do niceho nenuti. To je snad doslova jejich motto.
Bohuzel, jak je ted nedostatek skolek, clovek si nemuze vybirat aby tak dopral diteti to nejlepsi. Ja totiz ani nesouhlasim s tim, ze at si dite zvyka, ze se s nim v zivote take nikdo nebude parat. Deti jsou citlive a melo by se k nim pristupovat individualne (a proto nedelam ucitelku v MS :-), nemela bych na to ).
No, zkus tem ucitelkam rict svuj nazor a co si prejes. Treba budes prekvapena, ze budou vstricne. Treba zajdi i za reditelkou, kdyz te to trapi. Jsme lidi, proc bychom se nemeli dohodnout!!!

Drzim palecky!!

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.11.08 21:37

Lasicko, proste me zdesil pristup pani ucitelky, ze ho budou nutit se zapojovat a hlaska, ze doba pohody je pryc. Bojim se, ze ho zacnou tim spise stresovat. Chtela jsem jen vedet, zda ma nekdo podobna ditka a jak dlouho si zvykali a zacali si s detmi " hrat" Ale jak jsem psala, venku si se sousedy hraji ci s nasimi kamarady, jen tam je na nej deti az moc a tak asi neblbe porad a s kazdym.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.11.08 21:47

Katko, a nejde spíš o to, že by se měl zapojovat do školkových aktivit typu písniček, společných her, malování a tak? Dělají přece i nějaké pedagogické aktivity. To bych zas učitelkám zas tak za zlé neměla… o tom přece ta školka tak trochu je, že si děti mají zvyknout spolupracovat a něco se „naučit“… Moje dcerka byla taky „pozorovatel“, první dva týdny nevstala od stolku s malováním.. ale zapojila se tak po měsící, kdy mi pak paní učitelka taky oznámila „že si už asi zvykla“. Ale ona byla vždycky takový „úkolový“ typ… Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.11.08 22:17

No, proti tomu bych taky nic nemela, jenze zijeme v Nemecku a tady ted vladne ve skolkach takzvany otevreny koncept a to znamena, ze deti maji volnost a rohzhoduji sami, co budou delat a s kym. Takto to u nas je od rana do jedenacti hodin, pak jdou ven, pak se ji a pak jde spat,pouze ale ten, kdo chce. Prijde mi, ze je to takove zlehceni pro pani ucitelky. Kdyz jsem tam byla se synem prvni den, tak jsem to videla na vlastni oci, jak to tam chodi. Deti vsice maluji, ale nikdo u nich neni a maluji si, co chteji. Nebo si vezmou sami hru a jdou za nekym, kdo si to s nima bude hrat. Kdyz chteji skakat a blbnout, maji jit sami do telocvicny. Jinak presto vse vidim, ze se tam uz par veci naucil. Nejake pisnicky si zpiva vecer v posteli ci mi vypravi neco, co jim cetli z knizky. Jinak mi ale doted nedonesl zadny vykres ci neco, co vyrabeli. Jednou jsme delali lampiony, ale to museli odpoledne prijit i rodice a delalo se to s detmi dohromady. Jak rikam, kdyby ho trochu nutili do takovychto aktivit, tak by mi to neprislo divne. Ale jim jde o to, ze si pry nehraji moc s ostatnimi, ze stoji vetsinou stranou. Coz je pro me zase naprosto normalni, nebot jsem byla taky takova a netrpela jsem tim a kamarady jsem mela taky, ale jen par.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.11.08 14:11

Netrap se tim dokud neuvidis, ze se tim trapi tvuj syn! Nas maly v okamziku predavani breci a to poradne doted. Prvni dva dny jsem za rohem brecela i ja a poslouchala jak dlouho plakal (a to nejsem citlivka) ve tride. Kazdy den se ptam zda se zapojuje do skolkarskych aktivit a zda je vse vporadku, co vim, vse je ok, ale vim i, ze na syna se nesmi vyvijet tlak - ani doma ani nikde jinde, jinak je ouvej. Miluje deti, ale musi to byt on, co da vsemu pocatek apod. To, ze se bude muset podridit zakladnim regulim, je normalni a i dobre pro deti samotne, jen ucitelky popros, aby ten jejich pristup uzpusobily charakteru tveho syna, alespon do te doby do ktere to bude potreba. Ja skolku jako mala nenavidela, i kdyz jsem neplakavala, zato skolu jsem pak milovala a slo mi to jak po masle. To ve skolce mamince tvrdili, ze jsem prilis ticha a neprubojna a ze to pak ve skole budu mit velmi tezke… Pche- byla jsem od 1. tridy nejlepsi na skole a mam za sebou VS (pro tve uklidneni, ze nejaka tichost vubec nevadi!). Hlavnim duvodem proc ale odepisuji na tvuj dotaz je, ze me napadlo, zda toto „straneni“ neni udano take tim, ze zijete v zahranici. Muj manzel je cizinec a zijeme tedy v jeho zemi, ja na syna mluvim ZASADNE cesky a mam prave pocit, ze syn z toho je trochu vedle. Doted byl se mnou vlastne 24h denne a spolu se dorozumivame cesky, najednou travi 3-4 hodiny jen v te druhe jazykove fazi (samozrejme mluvi obema jazykama, je mu to od narozeni prirozene, ale ten nastup skolky na me tak zapusobil - mozna se i pletu a je to skutecne jen muj vymysleny pocit, nevim). V kazdem pripade bud v pohode, pokud nastane problem, tak si o tom promluv jak se synem tak s ucitelkama a nedej se! :wink: Maleho se kazdy den ptej co delali, s kym si hral a co se naucil, jak moc se mu tam libi… a bude to dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.11.08 12:37

Diky za povzbuzeni. S tim jazykem tomu tak bylo, ale spise minuly rok, to uz totiz chodil na tri hodky dvakrat tydne do takove predskolky. To byl fakt zvykly jen prevazne na cestinu a tak se casto vztekal, kdyz neco nemohl rict nemecky jak by chtel. Ale v lete jsme byli porad venku s nemeckymi detmi a manzelovi jsem nakazala, aby mu vecer cetl on a to nemecky. Takze do skolky sel uz s doboru nemcinou a ted behem tech dvou mesicu je az neuveritelne, kolik toho pochyti. Ale mas pravdu, stejne porad neumi tak krasne mluvit a nema takovou slovni zasobu jako v materstine. A pisnicky a basnicky taky zna jen ode me cesky. Mozna to je taky jeden z duvodu, proc se tak strani. Mimochodem uz v te predskolce mi rikali, ze to bude mit velmi tezke ve skolce, ze je desne stydlivy a neprubojny a odrazovali me, ze ho mam nechat radsi jeste rok jen u nich. Ale ja byla toho nazoru, ze to nema cenu oddalovat, ze by to spise bylo za rok jeste horsi. A s mistama to je tady taky nanic. Pristi rok jde i braska a pochybuji, ze by mi nekde dali dve mista nejednou. Ale dnes sel opet rad a ja byla na nej tak pysna, vim, ze to vse zvladne.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama