Tiky, slabost levé ruky, divný pocit obličeje - neurologie?

27.6.21 18:53

Tiky, slabost leve ruky, divny pocit obličeje- neurologie

Ahoj. Tuším, že tu nedávno byla podobná diskuze. Ovšem. Jsen pět let po operaci hlavy pro nezhoubný nador ve vnitřní časti ucha. Zasažen byl lícní nerv, ale rehabilitací celkem normál. Nyní mě čeka klasická MR. Mám vyloženě úzkostné stavy a obavy z MR a výsledků kontroly, přestože ve většině případů nerecidivuje. Je to však tak měsíc a půl co jsem skákala pres švihadlo témeř denně. Od té doby cítím záškuby v každém svalu. Poslední dobou i strašně slabou levou ruku, témeř po jakékoliv námaze se mi ruka klepe a je namožená- někdy brní. levé oko pálí a začínám mít pocit, že se mi při mluvení a žvýkaní trochu stahuje. Já teda mám vždy něco extra.. z velké části už si troufám říct, že tohle snad dělá úzkost nebo nejaký panický strach… myslíte si vážně, ze člověk může subjektivně cítit něco co není, nebo si psychickytento stav navodit? mimo jiné cítím to vnitřní chvěni, věčně stažený žaludek, třes..
Pokud ano, co Vám pomohlo? ANTIDEPRESIVA??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17413
27.6.21 21:14

Nejdřív fakt jdi na neurologii. Je nesmysl řešit to psychiatricky, dokud se nevyloučí neurologická příčina.

Ano, to co popisuješ můžeš teoreticky být i od úzkosti, ale nějaký neurologický proces je logičtější vysvětlení a je třeba to prověřit.

Ale teda paraleně asi jde trošku pohnout s tou panikou a úzkostí v rámci psychoterapie.

Jinak nějaké lehčí sedativum, aby si zvládla kontrolu na MR ti napíše libovolný doktor, ke kterému půjdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3200
28.6.21 22:06

Rozhodně nejdříve řešit MR, případně aj LP a EMG.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat