Tilapie nilská neboli okounovec prý není zdravá ryba?!

28.12.18 14:37

Tilapie nilska neboli okounovec pry není zdravá ryba?!

Krasny den. Tento rok nám na stole přistála kromě kapra i Tilapie nilska, je výborná… Ale když jsem ji hledala na netu, bylo tam pár článků o tom, jak je nezdrava?!? :roll: myslíte si to také? Nám tedy hrozně chutnala. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9848
28.12.18 14:44

@Kraskabezzvirete Kde jsi vyčetla že je nezdravá? Je to běžně dostupná ryba, která se chová i tady u nás, nenapadá mě nic, čím by měla být nezdravá? Je to prostě ryba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
28.12.18 14:53
@arinecka píše:
@Kraskabezzvirete Kde jsi vyčetla že je nezdravá? Je to běžně dostupná ryba, která se chová i tady u nás, nenapadá mě nic, čím by měla být nezdravá? Je to prostě ryba :nevim:

Není pravda,že je ryba jako ryba.Tilapie Je uměle chovaná sladkovodní ryba, někdy krmená „vším možným“,protože má nízké nároky na čistotu prostředí. Takže v sobě může mít residua škodlivin a nemusí mít ideální výživové složení, podobně jako uměle chovaný losos, která má jen tu výhodu, že le levný.

Příspěvek upraven 28.12.18 v 15:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.12.18 15:01
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52186
28.12.18 15:05

https://farmazdravi.cz/…jte-pozor-1/ tohle moc zdravě teda nevypadá :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6327
28.12.18 15:10

@Kraskabezzvirete Tyhle umělé krmené ryby jsou asi stejně zdraví prospěšné jako kuřata vykrmená do jateční hmotnosti za 40 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19597
28.12.18 15:25

Když je chycena jako volně žijící tak je fajn, když je z umělého odchovu (což bude 99% co je k sehnání) tak není nic moc, já ji dala malému k jídlu protože nemá kosti a nebyla chuťově špatná, ale když sem si přečetla čím se krmí tak už nikdy… Jako jednou za čas to nikoho nezabije, ale jsou mnohem kvalitnější ryby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17079
28.12.18 15:29
@Kriss Tina píše:
Když je chycena jako volně žijící tak je fajn, když je z umělého odchovu (což bude 99% co je k sehnání) tak není nic moc, já ji dala malému k jídlu protože nemá kosti a nebyla chuťově špatná, ale když sem si přečetla čím se krmí tak už nikdy… Jako jednou za čas to nikoho nezabije, ale jsou mnohem kvalitnější ryby.

co doporucujes? Zase o tech volne chycenych se rika, ze maji vysoke hladiny tezkych kovu. To si moc nepomuzes. Ale asi furt lepsi, nez ten faremni odchov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19597
28.12.18 15:36

@warita no fajn je losos, to je asi nejzdravější ryba (nevím jak je to u těch umělé chovaných opět, ale ten už se dá snáz sehnat z moře), tuňák, ale nejlepší je prostě jíst ryby co žijou u nás, co ti vylový rybář někde na rybníce. Česko vyváží kvalitní ryby do zahraničí, ale místní radši kupují cizokrajné ryby z umělých chovů obsahující kde co a to dobré posíláme pryč (a to neplatí jenom u ryb)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9848
28.12.18 15:40
@amylon píše:
Není pravda,že je ryba jako ryba.Tilapie Je uměle chovaná sladkovodní ryba, někdy krmená „vším možným“,protože má nízké nároky na čistotu prostředí. Takže v sobě může mít residua škodlivin a nemusí mít ideální výživové složení, podobně jako uměle chovaný losos, která má jen tu výhodu, že le levný.Příspěvek upraven 28.12.18 v 15:08

Co je dnes zdraveho a kvalitniho? Je toho fakt malo. Kdyby nebyl internet, tak to kazdy ji normalne a neplasi. Jen pro info, kde maji levneho lososa z umeleho chovu? Spis maji draheho z toho stejneho ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17079
28.12.18 15:53
@Kriss Tina píše:
@warita no fajn je losos, to je asi nejzdravější ryba (nevím jak je to u těch umělé chovaných opět, ale ten už se dá snáz sehnat z moře), tuňák, ale nejlepší je prostě jíst ryby co žijou u nás, co ti vylový rybář někde na rybníce. Česko vyváží kvalitní ryby do zahraničí, ale místní radši kupují cizokrajné ryby z umělých chovů obsahující kde co a to dobré posíláme pryč (a to neplatí jenom u ryb)…

Tak na toho lososa pozor. Ty z farmy jsou jedna z nejtoxictejsich potravin, co si muzes doprat. Humus extra special.

Ale da se koupit alijasky losos. Neni tak mekky, jako ten z farmy, protoze nema v sobe tolik tuku, ale zase je zdravy. Alespon v to doufam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19597
28.12.18 16:01

@warita já mořské ryby jim minimálně, taky píšu že netuším jak u toho uměle chovaného lososa, když už kupuju tak je berem v Německu, tam (si myslím) to mají ošéfovaný co se týče kvality líp a i chuťově je to hrozný rozdíl oproti tomu co koupím někde u nás… Jinak já mám tátu rybáře takže když chci tak mi nějakou rybu pošle a mam klid, chytá v přírodě, nic do toho necpe. Ale jasně ne každý má tu možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.12.18 16:23

Děkuji Vám všem za komentář. Já ryby právě také moc nejím, mám hyperfunkci štítné žlázy, tak mohu jen příležitostně konzumovat a je to pro mě spíše „luxus“, který si nemohu často dovolit. Ale víte, oni napíši kde co, dle toho, co se právě potřebuje prodat… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.11.20 18:48

Ryby

Pamatujte si jednu jednoduchou radu: jezte ryby ze středozemního moře. Severní ryby tedy ze studených moří jsou sice dobré, ale je to špinavá voda. Proč se Italové, Řekové, Španělé dožívají nejvyššího věku? Díky jejich kuchyní. A samozřejmě přístupu do moře. Varujte se ryb ze zemí jako Egypt, Turecko, Čína, asijské země. Jsou sice levné, ale nezdravé a nekvalitní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama