Tip na hezké říkanky pro děti

100
28.1.20 22:37

Tip na hezke rikanky pro děti

Maminky mate tip na nějaké rikanky pro děti? Malé jsou necelé 2 roky, chci ji nejak ucit rikanky, aby se ji Líbily a opakovala je casem, koupila jsem knížku i s navody jaky pohyby u toho dělat ale přijdou mi hrozny a kdyz jsem zkousela je rikat dceři vubec ji to nezajimalo, koupila jsem i krabicku kde jsou obrazky a z druhe strany rikanky, ty mi prijdou taky šílený, většina postrádá i rým. Mate tip na nějaké hezke? Ja si ze svyho detstvi pamatuju jen par těch základních.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13411
28.1.20 23:27

Zkus knížku Ráno, to je taková stará klasika. Nebo pohledej stará leporela, tam jsou krásné veršované příběhy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1197
28.1.20 23:59

Já chodím z dcerou má rok a půl. Na dětské cvičení, je to formou rikanek, je tam spoustu rikanek které jsemvubec nazlnala, malou zaujali, gestikuluje se u toho rukama, nohama je to fajn. Pořádají většinou nějaké mateřská centra, rodinné kluby a podobne, a také na plavání. A navíc je mezi detma, hrozne ji to baví :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 00:01
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
29.1.20 08:37

Mně ty pohybové říkanky přišly skoro všechny takové divné, jak říkáš, nerýmují se, nejsou rytmické. Jediná, která se malému zalíbila, byla Brambora. Jinak máme knížku Moje první říkadla, tam je ta stará dobrá klasika - Pekař peče housky, Foukej, foukej větříčku, Jedna dvě, Honza jde atd…Takže bych hledala knížku, kde jsou taková ta klasická říkadla, u nás měla opravdu největší úspěch :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
29.1.20 09:14

@Kikulele
My taky chodily jenže ona pak už to nuceně tu hodinu dělat nechtěla a ja ji tam honila všude okolo tak jsme prestaly, ostatni děti se jeste tolik nehejbaly jako ona takže naše dítě tam byl jediný rebel :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
29.1.20 11:23

Taky je možnost navštěvovat Sokol - oddíly cvičení rodičů s dětmi. Říkanky bývají do cvičení zařazené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
29.1.20 14:18

Mně i prckovi se strašně líbí knížka Šušky, šušky u hrušky. Neznala jsem ji a b@sničky jsou moc krásné. Je to zaměřené i logopedicky. Určitě doporučuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 16:26

Úžasná je tahle, i obrázky jsou moc hezké, jsou tam básničky i písničky (bez not teda, jen text) https://www.luxor.cz/…zbo000184997

My měli nejdřív podobnou v menším vydání (stejné ilustrace i většina textů, ale poloviční formát), a manžel před Vánoci sehnal tuhle větší, je v ní víc obrázků ale hlavně o moc víc těch říkadel/písniček - je jich tam fakt mraky, od Vánoc jsme ještě zdaleka nepřečetli všechno (máme teda knížek fůru, tak je to částečně i tím). Malá (taky necelé 2r) si v ní nejradši sama listuje a vybírá, které jí máme číst, většinou se u nějaké konkrétní nové zasekneme a chce jí opakovat pořád dokola, to je pak trochu na hlavu :mrgreen: Ale zase už si jich dost pamatuje díky tomu, taky si k nim občas vymýšlíme vlastní historky, takže z některých krátkých básniček (nebo obrázků) už jsou poměrně rozsáhlé příběhy o tom, proč se to (v básničce) stalo nebo co bylo dál, ta knížka je fakt super opravdu doporučuju :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama