Dejte mi tip na knihu pro školáka a pro předškoláka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AndilekOli
Kelišová 5039 příspěvků 06.12.18 17:55
Tip na knihu pro školáka a pro předškoláka.

Ahoj, sháním tip/tipy na knihy pro šestileťáka (předškolák) a desetiletého školáka. Potřebuji 3 typy tipů:
1. Něco co mohu číst předškolákovi.
2. Něco co mohu číst desetiletému.
3. Něco co desetiletý může číst sám - dyslektik - potřebuje řádkování 1,5 a větší písmo, ale ne úplně triviální příběh a nesmí to být kurzívou (tím odpadá např. Malý poseroutka.)
(Máme už ledasco přečtené - Pejska a kočičku, Kvaka a žbluňka, Děti z Bullerbynu, Kalleho B., Emilovy skopičiny + víceméně všechno od Astrid L., lichožrouty - první 2 díly, Kopyta a Mňouka, všechny díly Káji Super Fráji, Manolita Brejlouna, Eona Colfrera - vše co jde sehnat, Knoflíkáře a další díly od Kratochvíla, Narnii - celou, Popoupo, Drakobijce, Město hraček, Pět neděl v balóně, Mikulášovy patálie, Krkonošské pohádky, Bylo nás pět, Vánoce pro kočku, Prevíta,… ) Máme spotřebu řekněme 2-3 knihy měsíčně, takže čím více tipů, tím lépe. Zvláště se neorientuji v aktuální/moderní nabídce a v knihkupectví si připadám jako při hledání jehly v kupce sena. Předem děkuji.

Nejnovější recenze z kategorie Dětské knihy

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Veceza
Nováček 2 příspěvky 06.12.18 18:04

Pro desetiletého bych doporučila třeba Ztřeštěný dům na stromě 13 pater - má i další díly a čte se v podstatě jedním dechem.
Pro předškoláka toho je hodně. V poslední době se mi asi nejvíc líbila kniha Daisy Mrázkové - Nádherné úterý.

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 06.12.18 18:15

Pro předškoláka (ale rád si poslechne určitě i starší) bych doporučila:
https://www.databazeknih.cz/…-cendy-60376
Když se bude líbit, jsou další dva díly. No a celkově mrkni na tvorbu Pavla Čecha, jestli neznáš…Je to má srdeční záležitost :D

AndilekOli
Kelišová 5039 příspěvků 06.12.18 18:15

@Veceza super, ten Ztresteny dum na strome mne vyjel v tipech na luxoru, tak to asi zkusim. Kdyz to ma vic dilu, je to idealni, dele nam to vydrzi :) Daisy Mrazkova je pro me take uplne nova promenna, diky, kouknu na to.

AndilekOli
Kelišová 5039 příspěvků 06.12.18 18:17

@123Soňa super, tohle take neznam :) dekuji.

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 06.12.18 18:19

Jo a včera jsem začala se dcerou číst knihu o Vánocích-
https://www.databazeknih.cz/…ziska-352971
Bude jí pět let. Vypadá moc pěkně a má krásné ilustrace…

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 06.12.18 18:31

A něco poučného ze života mravenců :D
https://knihy.heureka.cz/mravenci/?…

Tato kniha baví i mě, perfektně zpracovaná, jsem z ní fakt nadšená
Musela jsem dokoupit ještě díly o ježcích a včelách :D
Toto by mohl číst i ten starší, větší písmenka, kurzívu tam nikde nevidím…

AndilekOli
Kelišová 5039 příspěvků 06.12.18 18:39

@123Soňa na advent mame letos Vanoce pro kocku, kazdy den jedna vanocni pohadka a na Stedry den Vanocni pribeh. Encyklopedie a vzdelavaci u nas leti ty technicke a o tornadech :mrgreen: koukam na toho Pavla Cecha, to by mohlo byt fajn :)

AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 06.12.18 18:47

My teď čteme H20 a tajná vodní mise. Má to také víc dílů.

Kriss Tina
Kelišová 5965 příspěvků 06.12.18 18:58

Koukni na knížky pro děti od Roalda Dahla. Má jich celou sérii, jsou tuším od 7 let, klidně bych četla i mladšímu. Psaný je to poměrně velkými písmeny, i začínající čtenář by neměl mít problém.

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 06.12.18 18:58

A Medovníčka znáš? Sestra ho četla dětem ve školce a úspěch byl i tam…
 https://www.databazeknih.cz/…vnicka-44295

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 06.12.18 19:00

@AndilekOli pro desetiletého Harry Potter. Začala jsem číst v 11 letech (tolik tuším bylo Harrymu v prvním díle) a ty knihy jsem naprosto milovala. Dost přemýšlím, že si je znovu přečtu :D

AndilekOli
Kelišová 5039 příspěvků 06.12.18 19:02

@Kriss Tina Mame a cetli jsme :)

Jeste me ted napada, ze Steklace mame take precteneho a Kaju Marika take :)

AndilekOli
Kelišová 5039 příspěvků 06.12.18 19:03

@Lalelale Harryho Pottera nechci, soukrome duvody. Ale vim, ze ten se detem vetsinou hodne libi :)

Kriss Tina
Kelišová 5965 příspěvků 06.12.18 19:09

@AndilekOli máte všech 12? :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >