Reklama

Tip na sportovní povrch u domu - kurt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Almatka
Kelišová 6757 příspěvků 04.09.18 19:06
tip na sportovní povrch u domu - kurt

Mám dotaz, máte někdo tip na sportovní povrch u domu? Máme za domem prostor, kde bychom rádi udělali hřiště, rozměrově je to cca. 13m*5m, zhruba jako volejbalové hřiště. Chtěli jsme tartan, ale ten vychází na cca. 80tisíc. To je moc…nemáte tip na nějaký povrch, co by člověk z trochou šikovnosti mohl zrealizovat sám? Budu vděčná…

Reklama

Reakce:

ivašot.
Kelišová 6270 příspěvků 04.09.18 19:39

@Almatka Všechny ty originál sportovní povrchy budou raketa - řešili jsme v rámci rekonstrukce družinového hřiště. Jedině mě napadá nějaký uválcovaný jemný písek, ale to bude mít určitě už horší vlastnosti.
Co tam teď na tom plácku máte?

Almatka
Kelišová 6757 příspěvků 04.09.18 20:14
@ivašot. píše:
@Almatka Všechny ty originál sportovní povrchy budou raketa - řešili jsme v rámci rekonstrukce družinového hřiště. Jedině mě napadá nějaký uválcovaný jemný písek, ale to bude mít určitě už horší vlastnosti.
Co tam teď na tom plácku máte?

Máme tam mech a trávu, je to severní strana domu…teď se ten povrch bude rovnat, je takový křivolaký, sem tam díra, původní majitel to nechal zpustnout a zarůst. Já bych byla ochotná dát třeba 25tis, ale ne 80. Máme tu toho moc, co udělat než dávat takové peníze…zase betonovat se mi to fakt nechce a zámkovka mi přijde taky pitomá…

Barinec
Kecalka 255 příspěvků 04.09.18 20:37

Tak na nohejbal, volejbal i tenis se se da pouzit antuka. Povrch hodne udusat zpevnit a pak uvalcovat. Cena tusim kolem 2500/tunu. Nevyhody, dost to klouze, a antuka mizi, odfoukne ji vitr, takze je treba kazdy rok obnovit.

ivašot.
Kelišová 6270 příspěvků 04.09.18 20:39
@Almatka píše:
Máme tam mech a trávu, je to severní strana domu…teď se ten povrch bude rovnat, je takový křivolaký, sem tam díra, původní majitel to nechal zpustnout a zarůst. Já bych byla ochotná dát třeba 25tis, ale ne 80. Máme tu toho moc, co udělat než dávat takové peníze…zase betonovat se mi to fakt nechce a zámkovka mi přijde taky pitomá…

Zámkovka je pro tyhle účely naprd, prostě nikdy není rovná. Beton tvrdý a ještě se musí řešit odvodnění. A kvalitní trávník by tam založit nešlo? Tak bych to udělala já, u nás jsou totiž všichni fotbalisti. Ale to by skoro chtělo závlahu, protože takový léto jako bylo tohle by trávník jinak asi nepřežil.

ivašot.
Kelišová 6270 příspěvků 04.09.18 20:43
@Barinec píše:
Tak na nohejbal, volejbal i tenis se se da pouzit antuka. Povrch hodne udusat zpevnit a pak uvalcovat. Cena tusim kolem 2500/tunu. Nevyhody, dost to klouze, a antuka mizi, odfoukne ji vitr, takze je treba kazdy rok obnovit.

tu je teda taky potřeba kropit, jinak práší. A jestě jedno mínus - dost špiní, ale jinak určitě lepší než třeba beton.

Almatka
Kelišová 6757 příspěvků 05.09.18 09:21
@ivašot. píše:
Zámkovka je pro tyhle účely naprd, prostě nikdy není rovná. Beton tvrdý a ještě se musí řešit odvodnění. A kvalitní trávník by tam založit nešlo? Tak bych to udělala já, u nás jsou totiž všichni fotbalisti. Ale to by skoro chtělo závlahu, protože takový léto jako bylo tohle by trávník jinak asi nepřežil.

No trávník by byl ideální, ale všechno tam chcípne, je to severní strana za domem - málo slunce. Jinak zavlažovací systém máme. Antuka je OK povrch, ale to jak špiní:-/

@Barinec píše:

Antuka je taková poslední možnost…i když v rámci našeho rozpočtu asi jediná:-/

JoHoP
Stálice 75 příspěvků 05.09.18 23:31

Mám kamaráda co měl na hřišti všechno. Začínal trávou, pak antuka, písek a dneska to má vyasfaltovaný. Když jsme to viděli poprvé tak jsme si tam kreslili křídou čáry a psali SPZ, že tam budeme mít vyhrazený parkoviště. Dneska nám to už přijde úplně normální. Kamarád je s tím úplně spokojený. Nejtrvalejší povrch s nejednoduší údržbou.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama