Tip na zajímavé knihy o cestování

48
30.10.19 11:00

Tip na zajímavé knihy o cestování

Krásný den přeji,

zajímaly by mne vaše tipy na zajímavé knihy o cestování. Milenu Holzovou a Láďu Ziburu už znám téměř skrz na skrz, tak bych ráda přečetla něco čtivého i od jiných cestujících autorů. Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.10.19 11:23

Tak já tedy jdu od německého komika Kekrelinga o jeho pouti do Santiaga. K tomutu tématu je přehled literatury na webu Ultreia.
Hezké a vtiné čtení (takový Zibura v sukni) je Lucie Kutrová a její čerstvá kniha o PCT.
Jakub Čech toho napsal spousty, ale je to spíš popisné věcně, než zážitky, to se mi čte trochu hůř.
Dobré cestopisy jsou na webu Motorkáři, sice nejsou knižně, ale je to často fajn čtení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 11:28

Jo a možná vůbec nejlepší co jsem četl byly knihy Jiřího Svobody - stopaře podívína. Ale nevím, jestli budou ještě k sehnání, možná spíš někde ke stažení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
30.10.19 12:39
@Premek_Orac píše:
Tak já tedy jdu od německého komika Kekrelinga o jeho pouti do Santiaga. K tomutu tématu je přehled literatury na webu Ultreia.
Hezké a vtiné čtení (takový Zibura v sukni) je Lucie Kutrová a její čerstvá kniha o PCT.
Jakub Čech toho napsal spousty, ale je to spíš popisné věcně, než zážitky, to se mi čte trochu hůř.
Dobré cestopisy jsou na webu Motorkáři, sice nejsou knižně, ale je to často fajn čtení.

Díky za tip. To Santiago je teď v naši rodině celkem aktuální téma. Přítel se na tu pouť už léta chystá a konečně mu vyšel vhodný termín po Vánocích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 12:55

@NEITIRI Tak to mu v dobrém závidím. je to můj sen, jít z Porta.
Zas ale dost lidí říká, že v letních termínech je tam opravdu hodně lidí a lepší je jít nějakou méně známou poutnickou trasu nebo jít na jaře či podzim…
Doufám, že pak manžel také něco napíše, ať mám co číst :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
31.10.19 06:52
@Premek_Orac píše:
@NEITIRI Tak to mu v dobrém závidím. je to můj sen, jít z Porta.
Zas ale dost lidí říká, že v letních termínech je tam opravdu hodně lidí a lepší je jít nějakou méně známou poutnickou trasu nebo jít na jaře či podzim…
Doufám, že pak manžel také něco napíše, ať mám co číst :-)

Chachá :) No nechodí sem, když tak to sem lupnu za něj, ale zatím všechny moje pokusy přemluvit ho, aby napsal něco z cest ztroskotaly na jeho averzi ke slohovkám :) Až se vrátí a rozkouká, každopádně ho vyzpovídám, co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama