Tipy a triky - jak se zklidnit a pracovat s hlavou?

3825
1.5.20 16:35

Tipy a triky -jak se zklidnit a pracovat s hlavou?

Zdravím, chtěla bych se naučit pracovat sama sebou, umět se zklidnit, ale moc nevím jak. Máte nějaká osvědčená relaxační videa, nebo návody? Něco se mi na youtube líbilo, něco jsem vyzkoušela, něco mě neoslovilo.. Chtěla bych vědět, jak řešíte psychiku vy.
Dnes je mi „blbě“. Jsem nervní, začalo to v klidu u TV najednou bušením srdce a od té doby jsem v háji. Pálí mě na hrudníku, nemůžu se pořádně „dodechnout“, srdce v krku.. snažím se neplašit (infarkt, embolka), už jsem to měla dříve - prý psychika. Mám i jiné (psychosomatické) bolesti po těle. Mám tetanii, přisuzuji to k tomu. Snažím se cvičit jógu a celkově se nenervit a nerozčilovat, ale nejde mi to moc. Když je mi takhle (ta bolest na hrudi), tak se na to hrozně soustředím a tím je to horší. Už mám v sobě dnes 2 magnézka a procházku, ale nic moc. Co děláte vy, když je vám psychicky blbě?
Včera jsem měla víc vína a myslím, že je to odplata těla, takže rada číslo jedna -nechlastat.. a nějaké další tipy? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3825
1.5.20 16:36

@Ou prosím o radu také tebe, ty se v tomto vyznáš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
1.5.20 18:53

Tady se koukam moc nerelaxuje :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4149
1.5.20 19:01

Já bych ti ráda poradila, ale relaxovat mi moc nejde. V léčebně jsme chodili na Jacobsonovu svalovou relaxaci, autogenní trénink, nebo nám pouštěli Yoga-nidru na relaxaci, ale mně relaxace nedělají dobře. Vím, že někdo si pouští různou meditační hudbu, šumění moře, kapky deště… ale to mě taky neuklidňuje. Sport mi pomáhal jako jediná věc, spíše aerobní dynamický, procházky ne, ale teď bohužel sportovat nemůžu.
Jinak po alkoholu je mi vždy hrozně zle, bušení srdce, nespím celou noc, chvíli horko chvíli zima… pokud ti nedělá dobře, tak ho nepij, nebo jen velmi omezeně, já někdy nesnesu ani 2 dcl vína. A chodíš na terapii? Tam by tě mohli naučit různé techniky na relaxaci, odvádění pozornosti… Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
1.5.20 19:58

@Lollitka dekuji :kytka: nechodim, nikdy jsem nebyla. Ani AD jsem nebrala a brat nechci, jen o sobe vim, ze jsem stresař a úzkostná, ale dg nemám. Jen z neurologie latentní tetanie a hypersenzitivita..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat