Tipy a triky na rychlé odstěhování se....

803
19.9.06 12:19

Tipy a triky na rychlé odstěhování se....

Ahojky,

stěhujeme se od mamky do svého, ale nějak nejsem schopná pobalit. Ještě ke všemu jsme se v sobotu vrátili z dovči, takže do toho mám kupu špinavého prádla :roll:

Máte někdo nějaké nápady či zaručené rady, jak rychle sbalit? Máme plno věcí a nějak si s tím nevím rady…

Díky, Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1274
19.9.06 12:26

Naše stěhování bylo taky hektické, dodělávali jsme nový byt a na druhý den jsme se do něj museli odstěhovat, takže na žádné balení nebyo moc času :?

Jediné co to chce je spouuuusta krabic, my byli v našem místním Ovocentru na banánovky a pak jsme taky sháněli v obchodňácích, pak spousty velkých igelitovýxh pytlů - na oblečení,peřiny,boty,hračky.....taky spoustu novin na balení nádobí.....a spostu malých sáčků na různé šroubky, abyste pak věděli které k čemu patří…no ale to jsou asi takové normální rady.....nic spesiálního mě nenapadá… No a ještě je důležité mít spoustu kamárádů na stěhování,ať je to rychle :lol: :lol: :lol: A pro kamarády piva, nealko…po svačině se u nás nikdo neptal…stačilo zavlažovat a za 1 den nebylo co řešit.....

Tak ať to v pohodě zvládnete :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
19.9.06 12:50

..ještě k těm krabicím a pytlům kolečko lepicí pásky a špagáty na ty krabice a hlavně fix! Na každou krabici si napiš, co v ní je, aspoň tematicky-sklo, doklady, nádobí a podobné serepetičky:-)
Stěhovala jsem se třikrát a naposledy jsem už byla těžký profík:-)

Jazzi a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
19.9.06 12:52

My máme ve stěhování praxi. Stěhujem se co dva roky. :lol:

Sežeň si krabice. Nejlépe od banánů. Na sklenice a porcelán si sežeň spoustu starých novin na zabalení. Zajdi do trafiky. Dostávají časopisy zabalené v starých novinách. Vím to, máme trafiku. Chce to dopředu, ať můžou postupně odkládat.
Na porcelán a sklenice jsou nejlepší přepravky. Jsou pevné. Oblečení a to ostatní do krabic či pytlů. Popiš si krabice, ať víš kam patří. Třeba kuchyně, obývák atd. Nebo si tam napiš co v té krabici je. Je to pak lepší, když vybaluješ. Při stěhování se krabice dávají, tam kam je napsáno. Nejdříve začněte velkými věcmi. Třeba postele a skříně. Ty si dej hned na místo. Potom třeba elektroniku. Např televizi atd. Všechno si dej do originální krabice. Jestli máš. Pomůže to nepoškodit. Potom třeba lednici a pračku atd. Lednice pozor, pokud ji položíš, tak ji den nesmíš zapínat, aby se ustálila chladící kapalina. I tak by se delší dobu neměla zapnout. Potom můžete stěhovat krabice a drobnosti.Počítej s tím, že se vždy něco rozbije. Když ti na něčem hodně záleží, tak si to ohlídej sama.
Snad je to všechno. Jo hodně statných a ochotných kamarádů.
Zapomněla jsem na koberce. Ty by měly být už položené. Protože jakmile se nastěhují věci, tak nebude k hnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
19.9.06 12:54

Po svých zkušenostech nechápu, jak se mohli lidi stěhovat, když neexistovaly banánovky a izolepa :lol: a hlavně popisuj, jinak budeš ztracená! Já jsem vkládala pod víko do toho „okýnka“ A3 papír se seznamem a orientačně jsem popisovala fixem na boku. Peřiny a bundy šly do lodních pytlů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
19.9.06 13:00

Ahoj.

Obr knihovna do zeleninových přepravek, křehké věci - sklo, talíře … do 2 košů na prádlo, oblečení, boty, ložní prádlo do plastových pytlů a zbytek serepetiček do banánových krabic (pochopitelně s popisem). Ber jen to, co opravdeu používáš, zbytek nemilosrdně pryč (pokud se nestěhujete do nějakého obr bytu nebo na barák). Nábytek, který jde rozližit rozeber.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
19.9.06 13:02

Já se stěhuji stále a pořád, zatím 17× :D

tak jak holky radí, fakt jsou fajn velký igelitový pytle, které něco udrží a nějaké krabice, izolepa a špagát. Nadespat kde co je, porcelán sklo zabalím do starých časopisů či novin aby lépe odolávali nárazům, případně ho balím dohromady s ručníkama a utěrkama. Věci denní potřeby si raději dát bokem :-)

U mě to přešlo do stavu, kdy už balím systémem naházet, odvozit a pak 2 měíce až 1/2 roku třídím, peru, umývám a rovnám. V Praze jsme už rok a půl a ještě nemám stále odkrabicováno :-D No škoda mluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
19.9.06 13:09

Stěhujeme se co dva roky :roll: :roll: :wink:

1. všecky krabice popsat - obsah + místnost; vyplatilo se nám použít červený fix na „prioritní“ škatule a černý na ty, ze kkterých nebudeš nic akutně potřebovat.
    b) z každého kusu rozebraného nábytku šroubky do zvláštního pytlíku, popsat a dávat všecky sáčky do 1 krabice
    c) na objemné věci - bundy, deky, plyšáci, … jsou dobré pytle na odpad nahoře stahovací - velikost je jak popelnice, nahoře pak máš uši na nesení a nic z nich nepadá, běžně třeba v Tescu
    d) pokud budeš mít malého s sebou, je fajn mít odložené ve zvl. krabici základní nádobí, varnou konev a jídlo pro prtě
    e) knihy do menších krabic, nebo vzít kus řady, postavit na noviny a převázat špagátem; pokud máš knih hodně, značit si na balík/krabici i polici a řadu, kam patří
    f) pokud si můžete dopředu vymalovat a položit krytinu, udělejte to.
    g) čím výš bez výtahu, tím víc lidí potřeba

Užijte si to :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
19.9.06 13:10

lamargarita - taky se mi stává, že několik banánovek se stěhuje do dalšího bytu bez vybalení - na ně si udělám značku a obsah pak putuje do frcu nebo přímo do popelnice :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
19.9.06 13:18

Ahoj,
taky jsem profík, sbalit dokážu během jednoho a půl dne :D .
Stěhovala jsem se jen asi 8×, ale moje rady jsou ještě tyto.

• U papírových krabic nezapoměň, že mají jen určitou nosnost - je blbý, když po ulici sbíráš tužky, kalíšky, DVD apod.
  • i z vrchu něčím překryj - třeba zase papírem, ale ať není obsah tolik lákavý (pár DVD během stěhování do paneláku padlo, i když jsme byli „pořád někdo kolem“)

Časem jsem přišla na to, že třídit nějak spediálně věci, je zbytečný - jedu prostě po pokoji a všechno balím. Rozděluji max. „stůl - šuplíky“ apod (to jsou ty nejhorší věcí aspoň pro mně) a pak zase obsah té které skříně…
Oblečení je fajn do těch pytlů
No a při stěhování věcí do nového bytu nebo domu je potřeba, aby někdo stál na prahu a směroval, kam která krabice či kus nábytku patří. Ani kamarádi nevědí, že si židli z pracovny přeješ dát tentokrát do ložnice nebo tak. Ï malý nábytek se stěhuje přes pytle těžko a navíc únava je pak znát. Takže dokud vás bude víc, nechejte si zanést věci, kam patří. Úplně nejlepší je, když už víš, kam přijdou velké postele a skříně. Ušetří to dost času a námahy.
Hodně sil a dobrou organizaci přeje Bubu :D (vždycky mě to hrozně baví, protože jdeš „tvořit“ nový domov :) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
19.9.06 13:19

Ahoj,
já bych ještě kromě tech pytlů poradila ty velké tašky, co používají vietnamci, jsou to ty bílo modro červeno prouhaté. Hodně unesou, hooooodně se do nich vejde a jdou na rozdíl od pytlů zapnout na zip a jakštakč drží tvar kvádru, takže se všechno tolik nepomačká.
My chystáme stěhování příští rok a už mám asi deset takových tašek připravených doma!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
19.9.06 14:04

Holky,

jste skvělý!!!! Teď mě ještě napadlo, když už máte takovouhle praxi, jeslti byste to některá neudělala za mě :lol: :wink:

No nic, přestávám krafat a jdu na to. Ještě jednou moc moc dík…

Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
19.9.06 14:09

Ahojky,
souhlasím po opakovaném stěhování se nám osvědčily velké pruhované tašky od vietnamců , poberou neuvěřitelně věcí a drží. Tedka je využívám na skladování věcí po malém pro další mimčo na půdě. Jinak na sklo, keramiku, nádobí jsem měla půjčené od babi prádelní koše,je to bezpečnější než krabice, dobré je je vystlat dekama u křehčích věcí. Pytle jsou fajn na věci co nemusíš mít složené jako ponožky, šály, čepice, boty, chce to ,ale popis a nejlepší jsou ty silné černé pytle.
hodne síl , hlavně s dítkem přeje Apolena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
19.9.06 14:10

Bacha, at nekam nepribalis dite:-) Eventuelne pripis, ze patri do detskeho pokoje:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1466
19.9.06 14:11

Ahoj,
tiez uz mam nejake to stahovanie za sebou. Baby to vsetko uz popisali; ja len dve male poznamky:

• krabice popisovat najlepsie z troch stran (kratkej, dlhej steny a zvrchu). Mozes sa stavit, ze sa vzdy najde nejaka susedna krabica co to bude zakryvat; :roll: (taktiez to pomaha predchadzat hadkam ked by si mala potrebu buzerovat spoteneho manzela, ze tie krabice ma predsa otacat tak aby bolo vidiet co tam je napisane…ver mi, chlapi na to hlavu nemaju :wink: )
  • na cas balenia neplati priama umernost. Satniky, kniznice, hrnce a ostatne „velke veci“ mas zbalene prekvapivo rychlo. Uplne najhorsie su take tie blbosticky co sa koniec koncov zmetia do jeden a pol krabice…vyceln si na to dost casu, pokial mozes

Tak drzim palce na bezbolestne a rychle prestahovanie! :wink:

souris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama