Tipy, co dělat z hlávkového salátu?

57
17.5.20 12:10

Tipy, co dělat z hlávkového salátu?

Dostala jsem hooodně krásného čerstvého hlávkového salátu. Co s ním kromě klasiky s cukrem, octem a vodou? :-) Nějaký tip na specialitku? :-) ;-)
Děkuju! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
643
17.5.20 12:19

Já ho dávám do zeleninových salátů, salát Mimóza. Taky dělám závitky, jak jsou takové ty vietnamské závitky v rýžovém papíře, tak místo toho rýžového papíru dávám listy hlávkového salátu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17921
17.5.20 12:19

Nakrájej ho na nudličky a na troše másla ho opeč spolu s jarní cibulkou a hráškem. nejdřív jarní cibulku než zesklovatí, pak salát a nakonec mražený hrášek aby se prohřál. osolit a opepřit -používat jako přílohu k nějakému lehčímu masu - třeba pečenému kuřeti.
Dělají to tak francouzi.

Pak samozřejmě libovolný míchaný salát - tedy nějaké listí, nějakou zeleninu jako jsou ředkvikčy, kedlubny, mrkev a podobně, případně trošku rajčat, nebo třeba chřestové špičy a viniagrette - tedy 1 díl octa či citronové šťávy a 4 díly dobrého olivové oleje a nebo jiného oleje - zkus třeba půl napůl olivový a dýňový + sůl a pepř. Příapdně dej více kyselého a pak to přislaď třeba medem, stejně tak tam můžeš dát i hořčici.

pokud máš doma nějakou bylinku, tak ji určitě nasekej do salátu, můžeš tam dávat i cibuli a trošku česneku. A pak ideálně i něco křupavého - semínka či oříšky, ideálné opražené, nebo krutony. A jestli z toho chceš plnohodnotnou večeři, tak tam přidej nějakou bílkovinu - nakréjené pečené maso, šunku, vejce, opečené tofu, vařenou cizrnu a nebo jiné luštěniny. Případně tam přidej pečenou zeleninu jako je pečená řepa, mrkev, celer, dýně…

Obyčejný hlávkový salát je moc moc dobrý třeba se smetanou - smetanu osolš, opepříš a okyselíš citronovou šťávou a přeliješ tím salát.

A na další zálivky mrkni třeba sem

https://www.countrylife.cz/…letni-salaty

https://www.epochtimes.cz/…ez-ecek.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3096
17.5.20 12:42

Plneny zelny listy se smesi z ryze a mleteho masa. Zelnou polivku, halusky se zelim… mnam :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3617
17.5.20 12:45

Existuje kopa receptů na polívku. Tam ho využiješ hromadu. Mně zatím chutnaly skoro všechny, co jsem ochutnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3617
17.5.20 12:46
@Safrik píše:
Plneny zelny listy se smesi z ryze a mleteho masa. Zelnou polivku, halusky se zelim… mnam :palec:

Píše, že má salát, ne zelí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3096
17.5.20 14:32
@MrsNorris píše:
Píše, že má salát, ne zelí.

Prehlidla jsem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit