Tipy jak uspat miminko + pláč při kojení

6.7.20 13:07

Tipy jak uspat miminko + pláč při kojení

Ahoj, mám doma 2tydenni miminko a občas jsem úplně ztracena. Někdy když se naji, tak usne hned a jindy po jídle začne hrozně vyvadet, brečet a jediný co pomáhá je s ním chodit po bytě a houpat s ním dokud neusne a to ještě v polovine případů po položení do postýlky se znovu probudí a musím znovu nosit. Kdyby někdo měl nějaký tip jak uspavate miminko, tak budu moc ráda. Další co mě trápí je to, že při kojení se občas prisaje třeba na 10 minut a pak se začne odtahovat a hrozně brečet, pak nastupuje na řadu lahvicka a UM, protože dokrmuji, možná je to i proto, že v porodnici jsem ho k sobě dostala až po pár dnech :,( pořád se nějak tak szivame, ale mám chvile kdy brecim a jsem hrozně zoufalá. Navíc ze všech stran slyším, že musím kojit atd. tak se snažím ho pokaždé aspoň na chvíli přiložit, ale vždy to končí hroznym rvem :? jeste se mi ani jednou nepovedlo ho nakojit aniz bych musela dokrmit UM. Kdyby mi někdo poradil co dělám špatně tak budu ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28887
6.7.20 13:54

@Terezka.nova25 gratuluju k miminku :hug: Pokud jsi rozhodnutá kojit, doporučuji laktační poradkyni.

Za mě zahodit lahev, a kojit, jak si miminko řekne. Klidně každou hodinu, když usne, nechat spinkat.
To odtržení od prsu může být, že si potřebuje odříhnout. Zkusila bych nechst odříhnout a přiložit znovu.

S usínáním to máme podobně, malýmu jsou 3 týdny a hezky usne u prsu, nebo v šátku. Pak ho třeba po 10 minutách, po chvíli, můžu odložit do postýlky a spí. Mám třetí dítě a ani jedno neusínalo v tomhle věku samo. Přijde mi to přirozený a v pořádku :srdce:
Užívám si to, vyrostou strašně rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
6.7.20 14:00

Co se tyce uspavani, dam dudlika, pustim bily sum, muchnacka do ruky a nekdy plenu pres oci a usne mi prcek do par minut:-) aplikujeme od narozeni a v noci spi krasne, ted ve 2 mesicich celou noc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
592
6.7.20 14:04

Ležíme v posteli a kojím, kojím a kojím. Na požádání jak si řekne. Žádné předávání do malé postýlky. Neustálý blízký kontakt je zároveň nejlepší věc na rozjetí laktace, ještě ke všemu se všichni díky tomu vyspíme. V noci jen vyndám prso, nakojím a spíme dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
6.7.20 14:13
@Terezka.nova25 píše:
Ahoj, mám doma 2tydenni miminko a občas jsem úplně ztracena. Někdy když se naji, tak usne hned a jindy po jídle začne hrozně vyvadet, brečet a jediný co pomáhá je s ním chodit po bytě a houpat s ním dokud neusne a to ještě v polovine případů po položení do postýlky se znovu probudí a musím znovu nosit. Kdyby někdo měl nějaký tip jak uspavate miminko, tak budu moc ráda. Další co mě trápí je to, že při kojení se občas prisaje třeba na 10 minut a pak se začne odtahovat a hrozně brečet, pak nastupuje na řadu lahvicka a UM, protože dokrmuji, možná je to i proto, že v porodnici jsem ho k sobě dostala až po pár dnech :,( pořád se nějak tak szivame, ale mám chvile kdy brecim a jsem hrozně zoufalá. Navíc ze všech stran slyším, že musím kojit atd. tak se snažím ho pokaždé aspoň na chvíli přiložit, ale vždy to končí hroznym rvem :? jeste se mi ani jednou nepovedlo ho nakojit aniz bych musela dokrmit UM. Kdyby mi někdo poradil co dělám špatně tak budu ráda.

Muj kluk dělal to samé, pěkně cucal najednou se začal kroutit, řvát a usínal taky jenom nošením nebo houpáním, trochu to ulevilo kapkama baby calm na prdíky, mužeš zkusit, jsou přírodní :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.20 14:19

Jojo, pořád jsme nosili, při položení do postýlky se vzbudil, takže další kolo nošení nebo uspat u prsa a tak pořád dokola a dokola. Od 2 měsíců jsem ho dávala do šátku, to bylo super a hodně to pomohlo, že se přes den docela i vyspal. V noci naštěstí spal dobře, budil se jen na kojení. Ale i tak jsme byli úplně hotoví. Nicméně zpětně rozhodně nelituju, že jsme nosili a nosili a houpali a houpali a já kojila a kojila a kojila. A že jsem nedala na ty rady babiček, že ho nemáme nosit, že ho rozmazlíme, že to bude chtít pořád a že ho nemůžu přece kojit každou chvíli, že si ze mě dělá dudlík a bla bla bla.
Takže já bych radila kojit, nosit, časem zkusit nošení v šátku, často si miminko dávat na sebe nahé tělo na tělo. Rozhodně nenechat vyřvat a jiné „skvělé rady“.

• Nahlásit
  • Citovat
13
6.7.20 14:26

Ahoj, Šestinedělí je těžké. Drž se, nic neděláš špatně pokud následujes svůj instinkt. Ohledně toho kojení - jak už tu někdo psal, pokud kojit chceš tak zahod lahvičku, koj když miminko chce nebo když pláče, klidně každou půlhodinu, i aktivně nabízej. A hlavně si domluv laktacni poradkyni z mamily. Pomůžou, poradí a podpoří tě - mě to kojení opravdu zachránilo. Pokud ti place u toho kojení, může to být i tím že ti teče pomaleji mléko, zkus stlacovat prso, tím ten tok podpořís, na internetu najdeš i videa jak na to, nebo ti poradí i ta laktacni.
Nám ohledně toho spaní pomáhal i bílý šum a případně i uspavani na míči.
Chvilku pomáhalo vzít si korbicku od kočárku na gauč a houpat ho v ní, ale fungovalo to jenom pár týdnů. Spousta maminek si chválí nosítka nebo šátky na uspavani, ale to u nás nezabralo.
Hlavně buď v klidu ty, to je nejdůležitější. Šestinedělí je fakt nejhorší, ale pak se to začíná raketovým tempem zlepšovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.7.20 22:43

Ahoj:)
Tak my mame doma 2apůl-měsíční miminko a musím říct, že to sestinedelibylo asu nejnáročnější období v životě.
Co se týče odtrhavani od prsu, tak to zname moc dobře. Každý mi tvrdil, ze mam urcite slabe mleko a ze se miminko trapi hlady a kdesi cosi (pritom vaha krasne pribyvala). Potom mi znama laktacni poradkyne kladla na srsce, ať vydrzim a nezacinam s UM zbytecne. Tvoje mleko je urcite lepsi volba, nic te to nestoji a do budoucna i usetri cas (vytahnes kdekoliv a nemusis pripravovat + idealni teplota). Věř mi, ja vim, ze je to skoro jak z psycho filmu.. ale vydrž! On důvod může být i ten, jak tu nekdo psal - mleko tece pomalu. Mimi se vzeka, protoze jak roste, chce vic q rychleji a s tou lahvickou mu to usnadnujes. Ale kdyz vydrzis, prsa se ustálí a budou produkovat pořád dost. ( čím větší poptávka, tím větší nabídka).
Jinak taky doporucuji baby calm na prdiky + biogaiu celkove na traveni a proti kolice. a tqky jsme vymenili vigantol za Terezii.
Drž se a VYDRŽ! A neboj se, vše děláš správně. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1078
7.7.20 08:07

Napadlo mě, že když je zvyklý na lahvičku, ze které to teče snadno, tak pak samozřejmě u prsu je to dřina, musí se namáhat a teče to pomaleji a to se mu asi nelíbí. Co vyměnit běžnou lahvičku za takovou tu, jak se u ní děti musí namáhat a simuluje kojení (láhev Calma od Medely, ale možná to vyrábí i jiná firma)? Ale nejlépe přejít pak jen na kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.20 16:16

Děvčata hlasim, že od rána malej neměl lahvicku, jen kojime a zatím dobry :lol: akorát tedy po kojení mě šíleně pálí a bolí bradavky, je to normální? A ještě když se prisaje, tak treba první minutu taky hrozná bolest, až mi občas vyhrknou slzy :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1078
8.7.20 18:20

@Terezka.nova25 Nemáš ty bradavky popraskané? Pak by mohlo pomoct mazat Purelanem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
12.7.20 15:18

@Terezka.nova25 měla jsem ten stejný problém. Malého jsem kojila a pak dokrmovala UM. Po par týdnech se začal u prsa šíleně vztekat, protože mu to neteklo tak lehce jak z flašky, takže se ji pochopitelně dožadoval brekem. Flašku jsem vyhodila a začala jen kojit. Po par dnech si na prso zvykl, sice mě pak začaly bradavky bolet a pálit, tak jsem si je léčila Purelanem a zkoušela jsem i chrániče bradavek ale ty mi vůbec nepomohly, protože malý přes ne nechtěl pít. Teď už bude mít 3 měsíce, ale někdy se ta bolest ještě objeví. Za mě zkusit natrénovat přisátí a prostě vydržet. Já jsem taky brečela a pochybovala o sobě, ale věř svému instiktu a určitě nic špatně neděláš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
12.7.20 18:27
@Kasita píše:
Muj kluk dělal to samé, pěkně cucal najednou se začal kroutit, řvát a usínal taky jenom nošením nebo houpáním, trochu to ulevilo kapkama baby calm na prdíky, mužeš zkusit, jsou přírodní :mavam:

Tyto kapicky nam take pomohli, nam je skoro 5 mesicu a malej to jeste obcas take dela ze place po jidle, doktorka rikala ze se precpe a boli ho bricho.tak nevim no. kojene miminko se pry nepreji :person_shrugging: pry mame koliku.je pravda ze se nam kroutil i do rana to uz je mnohem lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama