Reklama

Tipy na dovolenou v létě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 13.01.17 08:35
tipy na dovolenou v létě

Ahoj,

potřebovala bych pár tipů, kam v létě na dovolenou.

V té době budeme mít rok a půl starého prcka, tak něco k jeho věku :)

Nechceme nic přes CK, nemáme moc rádi turistické destinace, hotelové komplexy apod..většinou jsme jezdívali na tripy jen s batohem a cestovali, cestovali..jenže naše dítě cestování zatím moc nemusí, vždy to rozhodí náš režim a je nevrlá..tak s tímhle ještě počkáme.

Manžel by rád někam k moři, ale aby to nebylo vyloženě jen válení u pláže, na to nejsme, něco co bude v lokalitě u moře odkud se dají dělat výlety (ne moc dlouhé) do většího měta, za památkami, přírodou..

něco, co není moc daleko letecky, s malou jsme ted letěli za známými 3 hodiny letadlem a to bylo tak akorát, ona moc nevydrží sedět, lítá, to bylo max, co by moje nervy zvládly :))

a něco, co není moc drahé, jelikož šetříme na větší dovču za pár let..

no prostě něco s památkami, krásnou přírodou, u či kousek od moře, kde to není plné turistů a co by bylo vhodné na cestu s rok a půl starým dítkem, díky

Reklama

Reakce:

Salorka
Závislačka 4184 příspěvků 6 inzerátů 13.01.17 09:12

Za mě určitě Mallorca, nádherná příroda, krásné pláže a úplně azurové moře, památek je tam taky hromada :-)

berusa.m
Závislačka 2656 příspěvků 13.01.17 09:34

Tak já myslím, že tohle všechno najdete na řeckých ostrovech, na Sardinii, na Mallorce, Korsice…asi spíš záleží jakým jazykem se domluvíte, kde jste ještě nebyli apod. Já mám letos jasno. Já chci na Sardinii.

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 13.01.17 09:35

@PAN66 Já se letos chystám na okružní cestu po menších místech po Evropě. Pravda, moře mi tam nahradí jezera, ale prostě mě nelákají velká letoviska nebo metropole. Na seznamu už mám:
Rothenburg
Goslar
Colmar
Bled
Clervaux
Pottenstein
Lago di Misurina
Liptovská Mara

Do trasy doplním např přejezdypřes horské průsmysky (Grosglockner atd.), vezmu si na to dva týdny dovolenou a projedu to obytňákem. Kde se mi bude líbit, tak chvíli zůstanu.

PS: Pokud máte nějaký tip na menší město, nebo něco v přírodě do vzdálenosti 800 km od Prahy, tak budu rád, když se podělíte.

axelina
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 3 inzeráty 13.01.17 09:42

@PAN66 Ahoj tak za mě bych Ti doporčuila Sardinii..nejlepe začátkem června třeba kdy tam jeste neni narvano… my letěli tenkrát se stejně starým dítětem z Bratislavy s Ryanair za pár šupů do Alghera, tam jsme pujčili auto a ubytování jsme měli jen na první 2 noci v Algheru a pak jsme si vždy večer sedli k netu mrkli se kam by jsme druhý den tak jeli a našli si tam ubytování..projeli jsme skoro celý ostrov celá dovolená na 14 dnu nas vyšla i s autem, letem ubytováním na 20 tis pro všechny :-) Sardinie je krásná

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 13.01.17 10:07

@axelina Sardinie je můj sen, ale je na nás drahá. Nepřepsala ses v částce? Co jsem kdysi hledala, pod 70 (a to ještě mimo hlavní sezonu) bychom se jako rodina nedostali.

V každém případě se budu držet té Itálie a doporučím Kalábrii (konkrétně Tropeu a okolí). S půjčením auta na místě zkušenosti nemám, neb jsme přijeli s vlastním.

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 13.01.17 10:10

Letenky do Bari jsou z Prahy levné, pláž tam je, město je to hezké, letiště kousíček (dá se dojít i pěšky)… Tak co tam?

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 13.01.17 10:12

@Premek_Orac No, ale je to jedno z mála evropských měst, kde ta bezpečnost není zas tak úplně evropská. :lol:

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 13.01.17 10:26

@malinika Myslíš? Podle mě lepší než Neapol a v Neapoli se mi nikdy nic nestalo (maximálně jsem cestou z restaurace spadl do odpadků :-) )

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 13.01.17 10:49

@Premek_Orac Nevím nevím, traduje se, že Bari je druhé Palermo. :mrgreen:
Neapol jsem také přežila bez újmy - pokud nepočítám tu čichovou. :)

marin
Echt Kelišová 9047 příspěvků 13.01.17 11:00

A v Neapoli ještě ti potulní psi, všude odpadky. ;) Zážitek z Neapole - na náměstí zrovna svatba a kousek dál velká skvrna zaschlé krve.

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 13.01.17 11:14

@malinika Tak Palermo zrovna byo úplně v pohodě. Ona už ta mafie má taky dnes nějakou štábní kulturu :-)

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 13.01.17 11:20

@Premek_Orac Koukám, že seš velký dobrodruh. :lol:

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 13.01.17 11:31

@malinika Ani ne. Nejezdím stopem, spím v hotelích. Takovej Zibura, to je dobrodruh. Pěšky z Turecka do Izreale, z Nepálu do Číny…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama