Tipy na samostatné plavání s dvěma dětma

4270
27.8.09 09:12

Tipy na samostatné plavání s dvěma dětma

Zdravím,

už jsem zde kdysi řešila plavání se dvěma dětmi, ale prostě vyhledávač mě to nenajde, navíc teď bych potřebovala praktické rady od těch kteří mají stejnou situaci.

Mám dceru 4 roky a syna 1 rok. Od září s nimi chci chodit do bazénu. Plavací kurzy jsem zavrhla, musela bych s každým zvlášť a finančně na to nemám, měsíčně by to vyšlo asi na 1200,–- takto to vyjde na 300,–- což je rozdíl. Chtěla bych chodit 1× týdně - 1 týden s manželem , druhý sami. Moje představa je že bych vzala oba k bazénu, Petříka dala na chvilku do lehátka a s Alenkou si zaplavala. Pak bych nechala Alenku u břehu a chvilku zase s Petříkem. Chodíte takto někdo? Dá se to? A nebudu v bazéně vypadat jak cvok? :lol: Prosím piště jen praktické rady, ne rady tipu vem babičku, tatínek ať si udělá víc času apod. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6315
27.8.09 09:23

Já myslím, že to jde bez problémů, skoro pětiletému dítěti dej rukávky, kdyby zašla do velké vody a můžeš plavat s oběma zaráz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
27.8.09 09:28

Alenka už je velká, s rukávky, popř ještě s kruhem pro jistotu zvládne za chvilku plavat sama. Máme na zahradě bazén, Lucce trvalo asi dva dny než se naučila pohybovat sama s rukávky a kruhem, teď už plave jen s rukávky, kruh nechce. Samozřejmě jsem tam vždycky s ní :) Oba naráz jsem je tam teda ještě neměla, ale příští rok určitě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
27.8.09 09:39

Jen doplním že budem v malým bazénu kde má Alenka vody max. po krk. Vidíme rukávky mě nenapadly, máme kruh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
27.8.09 09:52

Brum a kam budete teda nakonec chodit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
27.8.09 09:59

Ja myslim, ze se to s rukavkama v pohode da zvladnout. Nas mladej plave pouze s rukavkama a odmita jakoukoliv pomoc, takze jsem v bazenu pouze za dozor. :nevim: A kdyz tam jeste bude mit vody po krk, rozhodne bych se toho nebala. Mladsi po:,–( do toho kruhu s krizem a je to. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
27.8.09 10:06

Lacenko u nás v Brně na Kraví horu.

Lucci vidíš kruh s křížem mám, tak ten berem s sebou.

Holky díky za rady, klidně pište.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11103
27.8.09 10:10

Chodím s oběma do aquaparku. Když chci mít „pohodu“, dám oběma kruh i rukávky, aby kruhem nepropadli a plaveme :D. Občas Honzíkovi kruh sundám, aby trénoval „plavání“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2296
27.8.09 10:13

přesně tak, taky mám 4letou holku a v bazénu, klidně i dospěláckém, je v kruhu a mě prostě nechce,,, samo že se pohybuju blízko ní. A ten kruh s křížem jsme dřív taky měli, ten je super pro malýho,,, no sice takhle potáhneš dost pomůcek, ale výsledek, myslím, bude stát za to :) A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
27.8.09 10:14

Starší dát rukávky, mladší kruh s křížem (bacha i ten se může převrhnout). A dětičky střídat v pozornosti - dá se to, chodíme tak do aquacentra už od 10m Sofie.
Je fajn mít pro děti župánky nemusíš je utírat a nepadá jim to při přechodech mezi šatnou a bazénem. Vzít miminku nějaké hračky do vody, to lehátko na možnost položení je taky fajn - nebo autosedačku. Botičky typu (guma) aby to té starší neklouzalo. A naučit miminko na Á šup - zdržet dech - je to nácvik na potápění a ve výsledku způsobí že když se náhodou pod vodu dostane - nevdechne nýbrž dech zadrží - na tu vteřinu než ho vylovíš - uklouznutí v dětském brouzdališti je hned. Vem jeden ručník - stačí malý na postavení, posazení - menšího. :)

Počítej s tím že je to spíš adrenalinový sport, že starší půjde hodně špatně se oblékat na to mokré tělo, že mladší bude buď řvát ve vodě, či zas po vytáhnutí a že tam nevydrží tak dlouho jako starší - proto je fajn možnost brouzdaliště k hlavnímu bazénu ( starší tam chvíli vydrží a mladší může koukat z županu). A hlavně zapomeň na to že si zaplaveš ty - to fakt nehrozí. :wink: Ovšem to asi víš.

Fajn koupání. Ahoj Iva a dvě vodnice. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
27.8.09 10:20

Ivo dík za rady. Župany máme. Je jasné že nejdu plavat já, s tím nepočítám, chci aby plavaly děti, já můžu když půjdem s manželem jít na chvilku do velkýho a nechat je manželovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
27.8.09 10:23

Jo na všechny ty nafukovací věci jsem měla takový ten pásek (šnůru) s rychlospojkami - na který jsem to všechno navlékla a zapla - líp se to přenášelo. :wink: Myslím s tímhle (sponka )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
27.8.09 10:47

Ahoj.
třeba my chodíme plavat na ZŠ Horní (u zastávyk Celní, ale plavou pry i v Jundrově) a na pul roku je to cca 2300, jsou tam instruktorky-které dětem pohmíhají a koordinují jejich pohyby, takže rodič když nechce do vody nemusí.Nebo si tam sam muze plavat-třeba i malym dítkem, ale to by se chtělo informovat organizuje to http://www.lavia.cz/ při sourozencích tam mají slevu. Záleží jak to chcete pojmout. Na inetu najdes kontakt.
My jsme prvni pul rok spokojeni, tak pokračujeme.
Dítko starší se dá instruktorce a mladší bude s tatínkem.
Kač

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
27.8.09 12:19

Kač díky, zkusím tam zavolat, je to rozhodně zajímavé. Pokud by mě nechaly ve vodě se synem a dceři se věnovaly stálo by to za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
27.8.09 13:50

Tak bohužel bych nemohla do vody s Petříkem u té lavie. A mám obavy že Alenka by se tam ze začátku bála. A navíc bych takhle musela 2× týdně s každým zvlášť. Takže zůstanu u toho že budem chodit sami vybaveni lehátkem, plavacíma pomůckama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama