Tipy na zajímavé knihy pro děti

42802
19.11.15 20:20

tipy na zajímavé knihy pro děti

Téma diskuse jasné dle názvu, prosím o tipy na zajímavé dětské knížky, třeba i něčím netradiční, pohádky, naučné, cokoliv. Starší klasiku nebo nově vycházející, je to jedno. Zrovna brouzdám po knihkupectví s tím, že nutně potřebujeme něco nového do knihovničky :) Co je u vás oblíbené?

Koukám po Astrid Lindgren, co vás bavilo kromě té známé klasiky jako Děti z Bullerbynu, Pipi? Zaujaly mě Emilovy skopičiny, Madynka, Lotta z Rošťácké uličky.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22873
19.11.15 20:28

Za mě pohádkový dědeček, ten je super. A malého teď chytá Krtek a Mašinka Tomáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
19.11.15 20:31

A pro jak staré děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3853
19.11.15 20:38

U nás vedou pohádky skřítka medovníčka a včelí medvídci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42802
19.11.15 20:38

@Aspera Tak krtek má výsadní postavení :mrgreen: Toho Pohádkového dědečka neznám, ale vypadá dobře :palec:

@Šárka91 školkový věk, první třída

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
19.11.15 20:41

Kahoun – autopohádky, mašinkopohádky :-) hezké příběhy, krátké, s obrázky

a pro všechny děti, bez rozdílu věku a pohlaví velice doporučuju obrázkové knihy Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc - Rotraut Susanne Bernerová
jsou to obrázky s příběhy, z jednoho města… bez textu. je tam toho strašně moc a dá se to prohlížet a vyprávět o tom hrozně dlouhooo… obě naše děti ty knihy milují (kluk 5 let, holka 2 roky)… zatím máme vytažené a prohlížíme Jaro, Léto a Podzim… Zimu vytáhnu podle potřeby (až nasněží) a k vánocům děti dostanou ještě tu Noc. úplně se sama těším, co tam asi bude :-)

v podobném duchu je ještě kniha Prohlížej si - hledej - směj se
ta je taky skvělá, jsou v ní všechna roční období, den i noc… různé krajiny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
19.11.15 20:44

Není to sice asi knížka, jakou si představuješ, ale já jsem tohle dostala na Vánoce jako dítě a letos jsem to objevila, tak jsem to musela koupit. :mrgreen:
http://www.zbozi.cz/hledani/?…

Jinak se mi vždycky líbila „Malá čarodějnice“. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48754
19.11.15 20:49

@Moise já ted objevila muminky :oops:, asi objednam :mrgreen: :mrgreen:, malá má s muminkama i kalhotky :mrgreen: :mrgreen: a já jako malá měla ráda neználka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42802
19.11.15 20:51

@Markéta80 co je to? 8o :lol: něco růžovýho? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
19.11.15 20:52

@Markéta80 Joooo, Neználek byl super! :palec: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
19.11.15 20:52

K těm obrázkovým-hledacím knížkám jsem našla informace na jednom blogu, je tam autorčin názor a hlavně spousta fotek, jak knížky vypadají uvnitř…

Potulky - Rotraut Bernerová (u nás to vychází jen jako názvy ročních období)
http://mimimalaknihomilka.blogspot.cz/…potulky.html
autorka píše, že jsou to u nich jedny z nejoblíbenějších knih vůbec :-) musím jen souhlasit…

a tady je ta druhá, co jsem zmiňovala – v příspěvku má spoustu fotek zevnitř. Ta knížka nás hrozně baví a jsem ráda, že nejsme jediní :-)
http://mimimalaknihomilka.blogspot.cz/…-hledej.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42802
19.11.15 20:55
@budi píše:
Kahoun – autopohádky, mašinkopohádky :-) hezké příběhy, krátké, s obrázky

a pro všechny děti, bez rozdílu věku a pohlaví velice doporučuju obrázkové knihy Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc - Rotraut Susanne Bernerová
jsou to obrázky s příběhy, z jednoho města… bez textu. je tam toho strašně moc a dá se to prohlížet a vyprávět o tom hrozně dlouhooo… obě naše děti ty knihy milují (kluk 5 let, holka 2 roky)… zatím máme vytažené a prohlížíme Jaro, Léto a Podzim… Zimu vytáhnu podle potřeby (až nasněží) a k vánocům děti dostanou ještě tu Noc. úplně se sama těším, co tam asi bude :-)

v podobném duchu je ještě kniha Prohlížej si - hledej - směj se
ta je taky skvělá, jsou v ní všechna roční období, den i noc… různé krajiny

Já myslím, že nějaké vláčko-pohádky doma máme. :think:
Ty knížky s ročním obdobím už jsem zaregistrovala, máme na tenhle způsob nějaký život na statku nebo tak nějak a je fakt, že je oblíbená. Možná zkusím tu zimu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42802
19.11.15 20:57
@lovesmile píše:
@Markéta80 Joooo, Neználek byl super! :palec: :mrgreen:

Já mám v knihovničce několik dílů ještě po mě, taky jsem ho měla ráda :palec: Bohužel syn nějak moje nadšení ke knihám nesdílí :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
19.11.15 20:58

Detem se ted hodne libily Letopisy Narnie, ten prvni dil. Druhy jsme tez precetli, ale uz byl takovy sroubovany a musela jsem hodne prerusovat a vysvetlovat.
V planu je doktor Proktor.
Ted cteme Broucky a misty je to jakesi drsne. V navaznsti na vecne zminky o Panubohu a modleni jsem vykoumala, ze by to chtelo nejake biblicke pribehy pro deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mishullka
19.11.15 21:04

Mám pětiletou dceru a teď čteme Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni a ve školce jim před spaním čtou Kroniku města Kocourkova, tak mi to po cestě domů nadšeně vypravuje.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama