Tipy na péči o rodinu a domácnost

421
14.6.21 14:53

Tipy při péči o 2male děti, maminku a 2domacnosti?

Zdravím. Čeká mě takové krušné období. Mám 3letou holčičku a 3 měsíční holčičku. Mamka má po úrazu chromou levou ruku a teď v týdnu jde na operaci s karpalnim tunelem s pravou rukou. Pravou ruku nebude smět ani moct měsíc používat. Což znamená že ji budu muset se vším pomáhat a být ji k ruce. To samé i holkám. Bydlíme v RD každá v jednom podlaží. Domek je menší nemůžeme se sestehovat do jednoho patra. :(
Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Nějaké tipy jak to dát dohromady a jak si něco usnadnit? Manžel my určitě pomůže ale je od pondělí do pátku 7-18 cca v práci.. No přiznám se že mám z toho strach. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24291
14.6.21 14:57

@LucEm no blbé je, že mamka nebude mít ani jednu použitelnou ruku, takže ji asi budeš muset utírat po wc :think: dobré je, že má v pořádku hlavu a nohy, to dáte -

• neuklízej zbytečně, vař jednoduchá jídla
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
14.6.21 14:59

@stinga to budu no.. Určitě jednoduchá jídla a vařit budu asi večer až budou holky spát. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12805
14.6.21 15:02

Charita na pomocby nechodila?

Dej si k mame kvalitni chuvicku, at se slysite.
Je to jen ruka, to das v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
14.6.21 15:14

Proc nemůže trávit den ve tvém patre? Gauč na sezení určitě máte. Nejale knížky, telefon nebo cokoliv, co bude chtít, ji přineses. Kdyby potřebovala čistě oblečení, tak ji pro to skocis k ní, je to jedno patro, to mimino uvaldne v postýlce a tříletá sama nebo si je Vem s sebou (velká pěšky malá v nositku). Na noc půjde maminka do svého, když u vás není místo místo spaní. A dej k ní chuvicku, ať tě může zavolat, kdyby něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
14.6.21 15:19

Chůvičku nebo jednoduše ovladatelný telefon na komunikaci a zavolání si.
Nechat si vozit jídla, pokud nemáte nějaké diety.
Zařídit si nějakou pomoc - co nějaké studentky? Jsou na fb skupiny hlídaček, chův apod., určitě by pomohly i takhle, třeba jen pohlídat holčičky, až budete u maminky apod. Mohla by docházet třeba jen na dopoledne nebo odpoledne, to záleží, co by vyhovovalo.
Někdo - třeba i ta hlídačka, chůva, záleží na domluvě, by mohl pomoct i s úklidem. Však není třeba vysávat 3× týdně :kytka:
Nestresovat se a uklidňovat se, že to bude do pár týdnů ok. Nejdůležitější za mě je, že je to dočasné a maminka může chodit a myslet. Mít ji jako dementního ležáka, to by se asi zvládat nedalo, někdo by vždycky strádal :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
14.6.21 15:23

Když jste v jednom domě tak to nevidim jako karastrofu, horší by bylo přejíždět 20km třeba :think: přes den buďte všichni na jednom patře, buď vem mamce věci k vám, nebo dětem hračky k ní - jeden úklid, jedno vaření, vše v pohodlí bez přebíhání a noc se přežije s tim, že budete spoku na telefonu/chůvičce,… nedělejte si to zbytečně složitý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24291
14.6.21 15:26
@Midaku píše:
Proc nemůže trávit den ve tvém patre? Gauč na sezení určitě máte. Nejale knížky, telefon nebo cokoliv, co bude chtít, ji přineses. Kdyby potřebovala čistě oblečení, tak ji pro to skocis k ní, je to jedno patro, to mimino uvaldne v postýlce a tříletá sama nebo si je Vem s sebou (velká pěšky malá v nositku). Na noc půjde maminka do svého, když u vás není místo místo spaní. A dej k ní chuvicku, ať tě může zavolat, kdyby něco.

maminka bez obou rukou si telefon ani knížku neobslouží - jak jsem psala zakladatelka jí bude muset i utírat zadek na wc - to bez rukou fakt nedokážeš, a jak by listovala v knize? jak ovládala telefon? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
14.6.21 15:38

@stinga telefon se dá nastavit na ovládání hlasem, nebo stáhnout aplikaciy která to Zajistí. Anebo prostě kdyby ji někdo volal, tak to dcera zvedne.. na knížky existují stojany a otočit stránku může i rukou po operaci nebo to udělá třeba nohou, co já vím. Byl to jen nápad, paní asi nebude měsíc sedět na gauči a zírat na televizi, navíc jsem se nedocetla, jak moc má chromou tu druhou ruku, třeba s ní aspoň něco zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
14.6.21 17:19

@Midaku tu druhou má uplne odepsanou nepohne vůbec prsty. Budeme asi muset být přes den u ní s holkama a snad to nějak spytlikujem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat