Tisíc otázek a jedna budoucí máma?

Anonymní
3.5.20 01:39

Tisíc otázek a jedna budoucí máma ?

Ahojky holky, cca půl roku jsme s přítelem snažili o miminko. Minulý týden mi začalo být divně, začaly mě hodně bolet prsa a o docela dost se zvětšily, měla jsem nespavost a dost mě píchalo v podbříšku a taky mám furt hroznej hlad a jsem unavená. Jelikož jsem měla předtím hodně nepravidelnou délku cyklu, nikdy jsem si nedokazála správně spočítat kdy MS přijde. Z posledního pozorování by ale měla v těchto dnech. BT mám 37,3. No a já nedočkavka jsem si dnes udělala test, i když vím, že by se mělo až po vynechané MS. Holky ale mě je tak jinak! No a je tam jedna silná čárka a druhá o trochu méně, nazvala bych to hodně hodně hodně výrazným duchem. Sex jsme měli 10., 11., 17., 21., 22… no kéž by to to klaplo a nepřišlo žádné zklamání. Ale těch pocitů a otázek co přišlo. Je vůbec možné, aby mi po takové chvilce bylo tolik jinak? Mám už teď říct přítelovi, co dělám, co se děje nebo raději ještě pár dní počkat, aby nebyl případně zklamaný? Jak mu to říct? Kdyby to byla pravda, tak jsem moc šťastná, ale zároveň vystrašená. Moje maminka i když to určitě neudělala schválně mě v pubertě jak já říkám “ zaklela “ a vždycky mi říkala : “ jestli teď příjdeš domů s tím, že jsi těhotná, tak si nemysli, že se Ti o to děcko budu starat. “ zní to strašně, ale to byste ji museli znát, myslela to ve srandě a zároveň mi tím naznačovala zbytečně nepospíchej a užij si mládí “, ale ve mě to nějak zůstalo a já teď mám pocit, že bude průser, když “ domů “ přijdu těhotná a při tom mi letos v dubnu bylo 30 a mimčo chci :) A pak ty otázky, které jsem si pokládala i bez čárek na testu.. zvládnu to? Budu dobrá máma? Nemám moc dobrou životasprávu, jak se s tím poprat? Já bez Pepsi nepřežiju ???? případně kdyby to klaplo, nevím kdy jít správně na gyndu atd. Ale jasný, to se všechno podá.

Prosím ať reagují milí lidé, chtěla jsem se vykecat a zatím není s kým ????

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
645
3.5.20 06:19

Ahoj, prosím Tě, klid :) Je možné, že těhotná budeš, tak až to budeš vědět jistě, tak to v klidu řekni pritelovi, a o něco později bych to řekla rodině. Na vše ostatní máš čas se připravit, máš na to 9 měsíců! A stejne se pak budeš všechno učit za pochodu :) Nenervuj se zbytecne už dopředu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11113
3.5.20 06:29

Blahopřeji :kytka: Těhotenské nevolnosti i čárku na testu způsobuje rostoucí HCg v krvi. Takže ano, pokud máš čárku na testu, je normální, že je to špatně. Může to tak trvat, může se to uklidnit i zhoršit. Co se testu a vynechané MS týká, když máš nepravidelný cyklus, tak jak můžeš vědět, že jsi testovala moc brzy? Čárky na testu nemusí zákonitě být obě stejně silné. Já měla u syna jen ducha v den vynechání MS. Pak jsem testovala ještě za týden a ani ta nebyla tak silná, jako ta druhá. Bereš kyselinu listovou. Pokud ne okamžitě ji nasaď, koupíš ji v každé lékárně. Co se životosprávy týká, není to zase taková katastrofa. Tělo si stejně v těhotenství řekne, co chce. V jednom těhotenství jsem přestala kouřit, prasila sladké i slané a v druhém měla chuť převážně na ovoce a zeleninu, obzvlášť meloun. Životosprávu jsem změnila k lepšímu až s prvními příkrmy, začala jsem vařit i víc zeleniny. Co se třeba Pepsi týká, nemusíš bez ní přežívat, stačí ji nepít po litrech, ale dát si jednu skleničku za pár dní. Já bych bez Coly poslední 4 měsíce u dcery nepřežila, strašně mě tlačil žaludek a bylo to jediné, co pomáhalo. Posvětil mi to i doktor. Pochybnosti o tom, jaká bude máma, ty má každá z nás. A víš co? Jde to tak nějak automaticky, instinkt ti napoví. Na to ale máš dost času :) mně třeba v pubertě nikdo neříkal, že jestli přijdu těhotná tak… A přesto jsem měla ve svých 29 letech smíšené pocity, když jsem to všem oznamovala. Je to úplně normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11113
3.5.20 06:31

Jinak s gyndou záleží na tvém lékaři. Pokud nepracuješ někde, kde by to bylo rizikové, prostě zavolej, řekni sestře, kdy přibližně měla přijít MS a že nepřišla a máš pozitivní tt. Ona si tě objedná podle zvyků lékaře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6260
3.5.20 06:33

Kdy to říct partnerovi, no, každý to má jinak… Ani jednou jsem nedělala žádné překvapení o obou těhotenství věděl okamžitě :lol:…rodině jsme to řekli až, když bylo potvrzené :srdce: u doktora na ultrazvuku. U druhého těhotenství bylo teda v plánu až po 1. Screeningu, ale :poblion: šíleně, tak se to nedalo moc tajit :oops:… K doktorovi si zavolej s tím, že máš pozitivní test, ale nepravidelnou délku. Oni si tě pozvou a když tak ti jen odeberou krev a objednají znovu :):hug: fakt to chce klid :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3725
3.5.20 07:23
@Anonymní píše:
Ahojky holky, cca půl roku jsme s přítelem snažili o miminko. Minulý týden mi začalo být divně, začaly mě hodně bolet prsa a o docela dost se zvětšily, měla jsem nespavost a dost mě píchalo v podbříšku a taky mám furt hroznej hlad a jsem unavená. Jelikož jsem měla předtím hodně nepravidelnou délku cyklu, nikdy jsem si nedokazála správně spočítat kdy MS přijde. Z posledního pozorování by ale měla v těchto dnech. BT mám 37,3. No a já nedočkavka jsem si dnes udělala test, i když vím, že by se mělo až po vynechané MS. Holky ale mě je tak jinak! No a je tam jedna silná čárka a druhá o trochu méně, nazvala bych to hodně hodně hodně výrazným duchem. Sex jsme měli 10., 11., 17., 21., 22… no kéž by to to klaplo a nepřišlo žádné zklamání. Ale těch pocitů a otázek co přišlo. Je vůbec možné, aby mi po takové chvilce bylo tolik jinak? Mám už teď říct přítelovi, co dělám, co se děje nebo raději ještě pár dní počkat, aby nebyl případně zklamaný? Jak mu to říct? Kdyby to byla pravda, tak jsem moc šťastná, ale zároveň vystrašená. Moje maminka i když to určitě neudělala schválně mě v pubertě jak já říkám “ zaklela “ a vždycky mi říkala : “ jestli teď příjdeš domů s tím, že jsi těhotná, tak si nemysli, že se Ti o to děcko budu starat. “ zní to strašně, ale to byste ji museli znát, myslela to ve srandě a zároveň mi tím naznačovala zbytečně nepospíchej a užij si mládí “, ale ve mě to nějak zůstalo a já teď mám pocit, že bude průser, když “ domů “ přijdu těhotná a při tom mi letos v dubnu bylo 30 a mimčo chci :) A pak ty otázky, které jsem si pokládala i bez čárek na testu.. zvládnu to? Budu dobrá máma? Nemám moc dobrou životasprávu, jak se s tím poprat? Já bez Pepsi nepřežiju ???? případně kdyby to klaplo, nevím kdy jít správně na gyndu atd. Ale jasný, to se všechno podá.Prosím ať reagují milí lidé, chtěla jsem se vykecat a zatím není s kým ????

Bude to dobré, neboj :-) Napíšu jen k té Pepsi. Já kolové nápoje nemám moc ráda, vadí mi v nich přidána kyselina, trnou mi zuby a tak to normálně nepiju. Ale ve druhém těhotenství jsem pila kolu několikrát týdně, nemohla jsem si pomoct, měla jsem prostě na ni chuť. Mám naprosto zdravou holčičku, která většinou příkladně spí už od narození přes den i v noci. Takže tak. Třeba ti nebude chutnat. Platí, že všeho s mírou :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
3.5.20 08:19

Klídek a velká gratulace :)) mně tohle mamka říkala taky a z mimča mají s tátou obrovslou radost :) Já psala na gyndu mail, (strašně těžko se jim dovolává) že jsem si delala tt a vysel mi pozitivni + datum posledni ms. Objednali me prakticky ihned, byla jsem uz v 9. tydnu. Tim se dostavam k tomu, jak to zvladnes. Ja vubrc neresila nejaky vitaminy nebo zivotospravu, ale naopak. Bylo po lete, spousta grilovacek, party.. chudak mala se mnou proparila par noci a ver mi, ze jsem se silene bala, jestli jsem ji nejak neublizila, nedala spatne zaklady a tak. Budes dobra mama.. uz jen proto, ze nad tim takhle premyslis. Jinak ja to partnerovi rekla hned po testovani. Nechtela jsem, ale neslo to. Byla jsem totiz uplne bila a v soku, ze se to po roce konecne povedlo :)) Uzivej si to!!! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
3.5.20 08:26

Muj manzel na tom ma stejnou zasluhu jako ja takze to vedel hned, jak jeem pocurala test. 30 je nejvyssi cas na prvni dite, prece nechcew dopadnout jak ta Pizingerova :poblion:
Pepsi ti obcas neuskodi, ja jsem vse vynechala v 1. Trimestru a pak sem si obcas dala cokoliv krome jater a tataraku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3725
3.5.20 08:32
@Kaileee píše:
Muj manzel na tom ma stejnou zasluhu jako ja takze to vedel hned, jak jeem pocurala test. 30 je nejvyssi cas na prvni dite, prece nechcew dopadnout jak ta Pizingerova :poblion:
Pepsi ti obcas neuskodi, ja jsem vse vynechala v 1. Trimestru a pak sem si obcas dala cokoliv krome jater a tataraku..

Jak může matka od dětí na jinou těhotnou ženu použít zvracejici smajlík? Už dlouho si o tobě nemyslím nic moc pěkného, ale tohle už musím říct. Každý ať si žije podle svého, po tom, co jí všechno v životě potkalo, se ona opravdu nemusí snažit nikomu zalíbit.
Asi je vážně pravda, že nejhorším nepřítelem žen jsou jiné ženy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
3.5.20 08:35
@ProfZav píše:
Jak může matka od dětí na jinou těhotnou ženu použít zvracejici smajlík? Už dlouho si o tobě nemyslím nic moc pěkného, ale tohle už musím říct. Každý ať si žije podle svého, po tom, co jí všechno v životě potkalo, se ona opravdu nemusí snažit nikomu zalíbit.
Asi je vážně pravda, že nejhorším nepřítelem žen jsou jiné ženy..

Mysli si o mně úplně co chceš mi je to fakt jedno :mrgreen: tohle mi prostě zvedá žaludek když si nekdo necha udelat dite ve 48 letech a ještě se tím vsude chlubi :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19905
3.5.20 08:37
@Anonymní píše:
Ahojky holky, cca půl roku jsme s přítelem snažili o miminko. Minulý týden mi začalo být divně, začaly mě hodně bolet prsa a o docela dost se zvětšily, měla jsem nespavost a dost mě píchalo v podbříšku a taky mám furt hroznej hlad a jsem unavená. Jelikož jsem měla předtím hodně nepravidelnou délku cyklu, nikdy jsem si nedokazála správně spočítat kdy MS přijde. Z posledního pozorování by ale měla v těchto dnech. BT mám 37,3. No a já nedočkavka jsem si dnes udělala test, i když vím, že by se mělo až po vynechané MS. Holky ale mě je tak jinak! No a je tam jedna silná čárka a druhá o trochu méně, nazvala bych to hodně hodně hodně výrazným duchem. Sex jsme měli 10., 11., 17., 21., 22… no kéž by to to klaplo a nepřišlo žádné zklamání. Ale těch pocitů a otázek co přišlo. Je vůbec možné, aby mi po takové chvilce bylo tolik jinak? Mám už teď říct přítelovi, co dělám, co se děje nebo raději ještě pár dní počkat, aby nebyl případně zklamaný? Jak mu to říct? Kdyby to byla pravda, tak jsem moc šťastná, ale zároveň vystrašená. Moje maminka i když to určitě neudělala schválně mě v pubertě jak já říkám “ zaklela “ a vždycky mi říkala : “ jestli teď příjdeš domů s tím, že jsi těhotná, tak si nemysli, že se Ti o to děcko budu starat. “ zní to strašně, ale to byste ji museli znát, myslela to ve srandě a zároveň mi tím naznačovala zbytečně nepospíchej a užij si mládí “, ale ve mě to nějak zůstalo a já teď mám pocit, že bude průser, když “ domů “ přijdu těhotná a při tom mi letos v dubnu bylo 30 a mimčo chci :) A pak ty otázky, které jsem si pokládala i bez čárek na testu.. zvládnu to? Budu dobrá máma? Nemám moc dobrou životasprávu, jak se s tím poprat? Já bez Pepsi nepřežiju ???? případně kdyby to klaplo, nevím kdy jít správně na gyndu atd. Ale jasný, to se všechno podá.Prosím ať reagují milí lidé, chtěla jsem se vykecat a zatím není s kým ????

Nebuď tak závislá na máme, ve třiceti mi to přijde směšné a otravné. Pepsi můžeš pít denně skleničku. Na gyndu měsíc po vynechane menstruaci. Když nebudeš dítě mlátit, zneužívat, v jednom kuse na něj řvát, tak budeš dobrá máma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1312
3.5.20 08:50
@Anonymní píše:

Ahoj, buď v klidu. Já když zjistila, že jsem těhotná (neplánovaně) a volala to mámě, tak mi řekla jen, jestli si z ní dělám… A za hodinu už mi psala, jak se na miminko těší. A je mi 28. A k těm pochybnostem. Už to, že zjistujes, co můžeš a nemůžeš a že ty pochybnosti máš, podle mě znaci, že budes dobrá máma ;) k doktorce si zavolej a ona tě objedná, jak uzná za vhodné. A životosprávu uvidíš. S tou Pepsi bych byla trochu opatrná, jako, že nevypit 2 litry denně, ale trochu si podle mě dat můžeš. s ber vitamíny, nebo aspoň kyselinu listovou a bude to v pohodě, neboj. Dítě teď potřebuje hlavně spokojenou mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 08:53

@Bubla Bůčková vyloženě empatička :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 09:06

Neobsahuje pepsi kofein? Přečti si něco o tom, jak funguje v těle kofein, co potlačuje, na jaké receptory se váže, proč bez něho nemůžeš být… je to totiž naprosto normální závislost :-(
A jestli piješ tu s náhradními sladidly, tak si přečti něco o používání umělých sladidel v těhotenství. Je jen velice málo těch, které se dají používat. A rozhodně mezi ně nepatří aspartarm, acesulfam, cyklamáty ad.
Je důležité mít informace a na základě toho se potom rozhodnout.

• Citovat
  • Nahlásit
7671
3.5.20 09:41

Gratuluji k těhotenství!! :kytka: :palec: Kdy to říct partnerovi, to záleží na tobě. Někdo už s chlapem loví sotva viditelné čárky na testu, já radši 2-3 dny počkala, bylo krasné, mít to tajemství jen pro sebe. Neboj, mamka bude mít radost. :hug: Těhotenství je vždycky nejisté, proto se ostatním oznamuje pozdeji. Tím se ale nestresuj a věř miminku, že vše dobře dopadne. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat