Tisk fotky s menším rozlišením na jedlý papír

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Popelka12
Kecalka 451 příspěvků 23 inzerátů 08.03.18 12:24
Tisk fotky s menším rozlišením na jedlý papír

Holky,
nemáte zkušenost s tiskem fotky s menším rozlišením (tj. 600×600 px) na fondánový list či jedlý papír? Pro kvalitní tisk doporučují 1000×1000px, ale konkrétní obrázek nemůžu v tomto rozlišení najít. Nebude to rozmazané nebo nekvalitní?
Díky za Vaše zkušenosti.

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11051 příspěvků 08.03.18 13:31

Řekla bych, že to bude kostičkované/roz­mazané. Je to téměř o polovinu horší rozlišení…

Janee19
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.03.18 13:32

600×600 px neni rozliseni, ale velikost fotky. Rozluseni je napr. jednotka dpi. Takze teoreticky muzes tu svoji fotku zvetsit v malovani, wordu…, jen s riziken ze budes mit prave male rozliseni, coz se prave projevi rozmazanim obrazku (z jedne tecky se udela 1.5 tecky a uz to nebude tak ostre…)

Popelka12
Kecalka 451 příspěvků 23 inzerátů 08.03.18 20:55

Dekuji. Dpi ma 96. Ale to mela i fotka, kterou jsem nechavala tisknout poprve a vysla naprosto nadherne, ale s tim rozdilem, ze prvni fotka mela 2000×1300 px…

esoteric
Stálice 76 příspěvků 10.04.18 20:26

Ono totiž nezáleží jen na dpi, ale právě také na velikosti. Ideální dpi pro tisk je 300, pro jedlý tisk prý stačí i 150. Dpi značí počet bodů na ploše. 600×600 px odpovídá s dpi 96 rozměrům cca 16×16 cm. Obrázek tedy není moc velký a jeho rozlišení je horší než by mělo být. Při rozlišení 150 dpi se Vám obrázek zmenší na velikost přibližně 10×10 cm. V této velikosti bude hezky ostrý. Pokud z něj budete chtít udělat například kruh o průměru 20 cm, sníží se dpi na hodnotu kolem 75, což je poloviční doporučená. Na druhou stranu doporučuji obrázek výrobci stejně poslat a na kvalitu se zeptat, protože na internetu je množství obrázků, které jsou uměle zvětšeny a neodpovídají popisované kvalitě, takže se celkem často stává, že „menší“ obrázek z internetu bývá kvalitnější než ten „vetší“. Já objednávám u Matulů (www.jedlyfotopapir.cz) a už mi několikrát dokázali vytisknout krásně i obrázek u kterého jsem to na základě výše popsaného nečekala a když to párkrát opravdu nešlo, paní Matulová mi sama obrázek na internetu našla v lepší kvalitě. Jinak jestli je rozdíl v požadovaném rozlišení pro různé druhy materiálů nevím. Už jsem měla jedlý papír i fondán a na tom fondánu mi to nepřijde tak ostrý, ale možná to bylo právě obrázkem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomníky české krimi: Jsou naporcované ženy dílem pražského „řezníka“?

Česká kriminalistika sice není na nízké úrovni, přesto naše historie zná... číst dále >

Koptík se před policisty tvářil jako taxikář, vše musela urovnat Gregorová

Ondřej Koptík (34) přistižen při činu! Ve čtvrtek večer kolem 22. hodiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Reklama