Tlak 130/90 hrozící preeklampsie

Anonymní
21.4.17 14:51

Tlak 130/90 hrozící preeklampsie

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, těch co s tím mají zkušenost. Díky minulém těhotenstvím, ve kterém jsem prodělala v 32 tt preeklamsii mi hrozí i v tomhle. Celé těhotenství (nyní 31tt) jsem měla tlak 110/60,takže nízký. Doktorka mi předepsala preventivně prášky na tlak dogosal 100.beru je už týden, ale poslední tři dny si opakované měřím tlak 130/90.Mám domácí tlakoměr, tak nevím jak přesný to je nicméně mi ukazoval stejný tlak jako když mi ho měřila sestra v poradě. O preeklampsii vím, že hraniční tlak je 140/90,tak nevím :nevim:.Spodní mám vyšší. Pohyby cítím, tak zatím se snažit neplašit. Dnes už doktorka neordinuje, nevím koho se mám zeptat, zda li je to normální.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1135
21.4.17 14:57

Nevím jak moc je to hraniční tlak, ale mám taky vysoké riziko preeklempsie, a když měřím doma tak mívám docela normálně tlak 138/89-140/90, a to pořád ještě doktor bere jako,,normální,, tlak. Zatím mi ani neupravil dávku léků. Pořád to bere, že je vše v pořádku, a ne jen on ale i doktorka na interně. Takže bych být tebou byla zatím v klidu a v pondělí si někam zajít, jestli se ti samozřejmě přes víkend nezvedne ještě víc. V tom případě do porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
21.4.17 15:02

Nevím, jak je to v případě, že jsi „riziková“. Ale běžně se tlak 130/90 považuje za normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
21.4.17 15:04

Tak ja jsem nepatrala co je hranicni a ani mi nikdo nerekl. Kazdopadne ke konci tehotenstvi jsem mela klidne 180/110 a jen jsem byla vic hlidana. Kdyz uz jsem mela 205/115 tak mne gynekolog poslal do porodnice a druhy den (v den porodu) vyvolali porod. Vse v poradku. Me jen doktor rekl, ze by bylo blby mit k tomu otoky. To ze mam hodne hlidat. Jinak nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3047
21.4.17 15:33

130/90 jeste neni zadna hruza a zbytecne bych neplasila. Hlidej si ale otoky, hlavne aby jsi neotekla v obliceji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3367
21.4.17 15:40

@nico2 180/110 a jen víc hlídaná? Mně při 130/90 poslali na kardiologii a brala jsem léky, porod pak ukončen sekcí, ale našli mi i vrozenou srdeční vadu teda. Každopádně ty hodnoty co píšeš, jsou šílené. Kamarádka s ne až tak vysokým tlakem jako ty měla akutního císaře, normální porod vůbec nepřicházel v úvahu. Měla ale i otoky nohou k tomu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 16:25

Otoky být ani nemusí, ale bílkovina v moči. Kup si v lékárně papírky na testování a tím to ještě dobře ohlídás. Důležitější je ten spodní tlak a 90 je hranice. Brala jsem léky a když v porodnici naměřili 90 bez bílkoviny v moči byli v klidu. Ale kdybych měla spodní kolem 100 a při opakovaných měřeních nešel dolů hned do nemocnice. Důležité​ je měřit v klidu a v sedě. Nakonec mě při 170/115 hospitalizovali a vyvolávali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13785
21.4.17 16:26

Mně tlak vyletěl ze dne na den. Záleží, jaký máš normálně. Já měla cca 100/70, o víkendu jsem měla jako ty, v pondělí 140/90, v úterý mi to už radši ani neřekli…a celou dobu mi bylo dobře. Potvrdila to až bílkovina v moči. A taky jsem teda otekla, vypadala jsem jak kdybych prošla vosím hnízdem. Jestli se ti to nezdá, tak jeď do porodky rovnou i s močí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
21.4.17 16:55

Být tebou, tak už jsem v porodnici. Já tam po prodělané preeklapsii se stejným tlakem jako ty byla. Vzali mi krev a když byly výsledky v pořádku, tak mě poslali domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 22:20

Šla bych co nejdříve na kontrolu, doma tlak nadále hlídala. Ono se to může růstem dítěte horšit. Mám to taky za sebou, ve tvém týdnu jsem ještě ani nevěděla, že mám už vysoký tlak a dítě v břiše už neprospívalo a nerostlo. Zjistila jsem problém až na kontrole ve 33. týdnu a to už jsem měla tlak 185/110. Další týden císař a miminko maličké. Takže bych to rozhodně nepodcenila.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.4.17 22:23

A na otoky nespoléhej, já třeba oteklá nebyla skoro vůbec. Nic nenasvědčovalo preeklampsii, maximálně plný žaludek, ale to jsem přikládala zvětšující se děloze.. (ale byl to příznak preeklampsie) Dopadlo to naštěstí dobře, tak když tě pohlídají, tak to bude dobré! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.5.17 19:33

135/100

Ahoj, je duvod jet do porpdnice kdyz mi hrozi preeklamsie pri tlaku 135/100 za klidu?

• Nahlásit
  • Citovat
1135
2.5.17 19:36

A zkoušela jsi měřit třeba 3× za sebou? A pořad je to takhle vyšší? Bereš léky na tlak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2295
2.5.17 19:47

Godasal není na snižování tlaku, ten je na ředění krve, aby nevznikla srazenina, taky ho beru
http://www.pribalove-informace.cz/godasal/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.17 19:54

Zkousela, zkousim po pul hodine a stale stejny tlak. Normalne mam 130/80.Jinak mi nic neni, zadne otoky nic.Cely den mam vyssi ten spodni tlak kolem 95 za klidu pak jsou chvile, kdy mam normani, ale ted mi vyskocil takhle… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama