Tlak a bolest po vrtání hlubokého kazu

25
26.3.21 20:43

Tlak a bolest po vrtání hlubokého kazu

Ahoj všichni,
Trápí mě takový problém, nevím jestli je to normální. Je to den a půl co jsem byla u zubaře s tím že v mezizubním prostoru dole mezi 5 a 6 jsem měla hluboký kaz, který zasahoval až k nervům. Odvrtala mi to až na „dřeň“ ke konci už ani nepůsobila anestezie a dost to bolelo. Je to můj první velký zásah do zubů a tak nevím co je normální a co ne… Nicméně po zaplnění zubu bílou plombou jsem už v ordinaci cítila divný tlak. Hned jsem se na to ptala a prý si to musí sednout a pokud mě to bude bolet i po týdnu, bude prý muset vyčistit nerv? Přišla jsem domů a musela jsem si dát Ibalgin, v leže mě v tom i skubalo a tepalo. Nicméně přes noc se to uklidnilo a vyspala jsem se. Ráno jsem si ale myslela jak to bude už pohoda a při snidani když jsem se zakousla do rohlíku, tak bolest. Po napití taky… Když skousnu, tak to zabolí ale už ne jako ostrá bolest ale takovej jako tlak a tupá bolest. Když se napiju studeného tak mi projede taková ta ostrá bolest jako při vrtání… Je to normální? Je pátek večer a děsim se případně pohotovosti. je ale pravda že mě to celkově bolí o hodně míň než včera, že ani na prášek to není. Další věc je, že mě bolí dáseň okolo toho zubu, ale to může být asi od injekce? Pichla mi ji do 4 různých míst kolem toho zubu :think: :andel: je to normální nebo se mám bat? Popřípadě jak poznám zánět? Občas při skousnuti mám pocit že mě zabolí i horní zuby 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
858
26.3.21 20:57

@Dzuda au nezávidím, ale u mě to trvá vždy tak 14 dní než to opravdu ustoupí :roll: ten první týden je nejhorší a taky jsem brala ibalgin, držím palce ať to brzy přejde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
26.3.21 21:13

@tajnaorient
No a myslíte že je to tedy normální stav? Děsně se bojím zánětu… V minulosti už mi dělali menší kazy ale to vždy do 1dne přešlo a vubec mě zub nebolel ani na skus. Teď je to poprve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3826
26.3.21 21:15

Ano, skus a hlavně ty studené podněty mě bolí taky vždycky ještě třeba týden…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
26.3.21 21:20

@klamonožka
Takže na to radši ten týden nekousat abych to ještě nerozdrazdila?

Další věc je co jsem zapomněla zmínit, že plomba je zbroušená dost ale jeden okraj zubu zůstal docela ostrý, už jsem se o to několikrát řízla do jazyka… Tak doufám že se to nějak zbrousí časem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1329
26.3.21 21:27

@Dzuda Je to normální. Ten zub je prostě citlivý a bude trvat nějakou dobu než se to spraví, alespoň týden. Pokud jsi tam měla už začátek zánětu, tak to možná potrvá i déle. Kamarádka tak po zásahu zubaře dostala ještě antibiotika, aby se zánět vyléčil. Já po jednom opravdu velkém kazu měla problémy ještě dva měsíce po vyvrtání.
S tím nervem, nemyslím si, že by ti ho „čistila“, ale spíš, že by ti ho vytrhla. A to je teprv zážitek.
A pokud máš ostrou plombu, normálně se objednej k zubaři, aby ti tu ostrou hranu trochu zbrousil. Můj zubař si s tím vždycky docela vyhraje, aby byla plomba v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
26.3.21 22:02

No máš to ještě citlivý, to není hned… Zkus na tu stranu alespoň týden nekousat, pít brčkem a hodně vyplachovat… Mělo by se to spravit. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
28.3.21 14:21

Ještě bych to nechala pár dnů být, taky jsem to měla po pár vrtání, že ten zub byl jakoby vevnitř cítit, časem se to uklidnilo. Jestli to máš už blízko nervů, bude si to chvíli podle mě sedat, než to bude ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat