Tlak dělohy na ledvinu v těhu - máte někdo zkušenost?

1577
3.6.13 10:20

Tlak dělohy na ledvinu v těhu - máte někdo zkušenost??

Maminky prosím měla (máte) některá tento problém? Já jsem byla chvíli hospitalizovaná kvůli bolestech ledviny a prý mi na ní tlačí děloha a ledvina neodvádí správně moč. Navrhovali mi při dalších bolestech zavedení hadičky do ledviny, podle toho, jak se to bude vyvíjet. Je to prý zákrok na 10 minut pod narkózou. Máte některá zkušenost? Navíc mě bolí i močová trubice a prý můžu mít i kamínek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16059
3.6.13 10:24

Zkušenost mám, taky jsem měla ledvinovou koliku. Taky jsem byla varovaná, že příště mi můžou dát nějaký ten drén nebo jak to nazvali. Ledvina byla zvětšená, ale bolet přestala. Kluka jsem pak donosila bez další bolesti. Tak držím pěsti, ať tě to taky přejde a už se nevrátí. Druhé těhotenství jsem měla úplně bez komplikací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
3.6.13 10:32

@LendulkaM měla jsem koliku v prvním těhotenství
V kolika tem jsi tydnu? Mě to dostalo kolem 30-32tt primář urologie mi zavedl stent a bylo trosku lip. Já teda nemela narkozu jen oblbovak ;) Řešilo se to i tady https://www.emimino.cz/…vine-135460/

Ať je lip :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29365
3.6.13 11:27

Ano, mám zkušenost… ale až ke konci těhotenství, dostala jsem zánět ledviny a koliku, skončila jsem s cévkou v ledvině a antibiotiky, měla jsem taky zablokovanou ledvinu a neodtékala moč… několik dní jsem to zkoušela vydržet, ale pak jsem už nemohla ani vstát z postele, jak to bolelo a kvůli tomu zánětu jsem čůrala snad každé dvě minuty… po porodu už to bylo v pohodě a v žádném dalším těhotenství se mi to už nestalo… jen u toho prvního, malá byla dlouhá a byla nějak moc nahoře… bylo to v 36 týdnu, začátkem 37. týdne jsem porodila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
3.6.13 11:30

@quinny Děkuji za odkaz a příspěvek. Jsem ve 30. tt. Ta bolest se mi teď opakovala podruhé, ale ne tak silná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
3.6.13 11:33

@Kakika @Regina Hero Holky díky za příspěvky. Kéž by to bylo už v pořádku. Mám strach, aby se malému něco nestalo a abych třeba předčasně nemusela porodit. A bolela vás i močová trubice, nebo jen ta ledvina? V noci čůrám snad co 2-3 hodiny, tak nevím, jestli už tu trubici nemám podrážděnou z toho častého čůrání. Nebo že by kamínek…kdo ví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29365
3.6.13 11:47

@LendulkaM mě bolela… nebo spíš pálila, ale to bylo od toho zánětu, ne od kamínku… nejdřív jsem chodila často, ale to jsem připisovala tomu těhotenství a pak už jsem měla pocit, že se mi chce čůrat ve chvíli, kdy jsem se vyčůrala… prostě skoro pořád, vždy jen pár kapek a ten blbý pocit nutkání… a k tomu ty bolesti v zádech, než mi došlo, že to bolí asi ledvina a ne bloknutá záda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3071
3.6.13 12:32

@LendulkaM jo,taky mě to chytlo, ve 24.týdnu, tenkrát mi též hrozil stent do ledviny kvůli odvodu moči. Na urologii mi dr. napsal nějaký kapky proti bolesti a kdyby to nepomohlo, tak hadička. A rada - hodně pít a ležet na opačném boku, kde tě to bolí. Teď jsem v 31.týdnu a zatím se držím bez hadičky a kapky sem si vzala pouze 2×. Snad už to doklepu bez nějakýho zásahu do konce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
3.6.13 14:58

@Kubajzník Děkuji. A chodíš také často čůrat a bolí tě ta močová trubice, nebo vůbec? Myslíš, že je na to dobrý urologický čaj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
3.6.13 15:05

@LendulkaM stent to řeší. Trpíš zbytečně. Navíc pokud je tam zánět ohrozuješ svoji ledvinu a ditko předčasným porodem. Pokud lékař rekne ze je to potreba šla bych do toho. A nej je řešit to s urologem ne gyn ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
3.6.13 15:06

@LendulkaM a ještě urologicky čaj se pro těhotné moc nedoporučuje ale zase je to lepší než nic to jo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4172
3.6.13 15:11

Alušík

Já při druhém těhu jsem byla taky v nemocnici, mám přišívanou ledvinu a malý ji nějak skřípl…zvracela jsem a myslela, že mám koliku…dali kapačky a naštěstí se to rozleželo…a pak jsem musela ležet jen na tom boku, kde byla ledvina OK..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
3.6.13 15:14

@quinny Jsem na zítra objednaná na urologii, tak jsem zvědavá jak to dopadne. Už mám sbalenou tašku raději. Já mám urologický čaj pro těhotné právě, tak by neměl škodit. Ale nevím, jestli to tu ledvinu spíše nezatěžuje to odvodňování. No, zítra budu chytřejší. Teploty nemám, tak zánět bych neměla mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
3.6.13 15:21

@LendulkaM to slyším poprvé ze je nejaký speciální pro těhotné tak to je super.
A určitě pit pit pit to Ti rekne každy urolog je potreba to proplachovat
Jo a na teplotu moc nespolehej Mě se to rozjeli hodne a měla jsem za celou dobu max zvysenou :zed:
Tak hodne štěstí na zitrek :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3071
3.6.13 16:15

@LendulkaM bolení při čůrání nemám, ale jak mám trochu plnej měch, tak musím jít a přitom je to jenom taková troška. Urologický čaj piju, ale bacha, může se v těhu jen ten bez medvědice ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat