Tlak mi lítá nahoru a dolů - je potřeba plašit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 16:59
Tlak mi lítá nahoru a dolů - je potřeba plašit?

Ahoj maminky :) :mavam:

Mám dotaz a snad mi tu někdo dokáže poradit :( :think:

Jsem poprvé těhotná (31+4tt) a od pondělí mi během dne tlak lítá nahoru a dolů :( V jednu chvíli je mi fajn a tlak mám třeba 117/78 (což je v pořádku), pak se mi ale udělá slabo a tlak mám třeba 90/55. Sednu si, vše dobré a pak zase pocity slabosti a tlak třeba 145/95 :(

Mám se bát, že je třeba s mimčem něco špatně? Nebo jsou tyhle stavy normální? :think: :( Pohyby cítím během dne, ale je pravda, že mimčo už bývalo i aktivnější :nevim:

Jestli někdo máte radu, sem s ní - budu ráda za cokoli a moc děkuji :hug:

Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 05.12.18 17:02
@Anonymní píše:
Ahoj maminky :) :mavam:

Mám dotaz a snad mi tu někdo dokáže poradit :( :think:

Jsem poprvé těhotná (31+4tt) a od pondělí mi během dne tlak lítá nahoru a dolů :( V jednu chvíli je mi fajn a tlak mám třeba 117/78 (což je v pořádku), pak se mi ale udělá slabo a tlak mám třeba 90/55. Sednu si, vše dobré a pak zase pocity slabosti a tlak třeba 145/95 :(

Mám se bát, že je třeba s mimčem něco špatně? Nebo jsou tyhle stavy normální? :think: :( Pohyby cítím během dne, ale je pravda, že mimčo už bývalo i aktivnější :nevim:

Jestli někdo máte radu, sem s ní - budu ráda za cokoli a moc děkuji :hug:

Ahoj.

A jakým tlakoměrem se měříš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 17:04

@tininas tlakoměrem na zápěstí

ivašot.
Kelišová 6744 příspěvků 05.12.18 17:11
@Anonymní píše:

tak to bych vůbec neřešila, ty měří velmi nepřesně. Pro klid si dojdi na přeměření k doktorovi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 17:14

@ivašot. U mého doktora také měří tlakoměrem na zápěstí :D :think: a dobře, i kdyby měřily nepřesně (což je klidně možné) tak proč mi bývá špatně, slabo a jako když na omdlení? :nevim: :think: i to může souviset s tlakem nebo ne?

tininas
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 05.12.18 17:19
@Anonymní píše:

Ahoj.

Také ho mám doma a měřila jsem se s ní v těhotenství a ty hodnoty lítali obdobně brutálně.

Pak jsem si pořídila digitální pažní (úplně stejný, který měl i můj gynekolog v poradně) a taky ta přesnost občas kolísala.

Nejlepší je rtuťový. :) Ale s tím zase musíš umět pracovat. A to leckdy neumí ani mladší ročníky sestřiček. :)

A máš nějaké obtíže? Třeba celková slabost, pocit na zvraceni, bušení srdce, tlak na hrudi, „hučení“ v hlavě, bolest hlavy či otoky končetin?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 17:38

@tininas otoky nemám, pocity slabosti ano určité chvíle a to je mi tak zvláštně, jako kdybych měla omdlít, hlava mě pobolívá od pondělí :think:

tininas
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 05.12.18 18:12
@Anonymní píše:
@tininas otoky nemám, pocity slabosti ano určité chvíle a to je mi tak zvláštně, jako kdybych měla omdlít, hlava mě pobolívá od pondělí :think:

Ahoj.

Tak to určitě řekni na kontrole u gynekologa a nech se víc hlídat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 18:17

@tininas to určitě řeknu, akorát tam jdu až příští týden :( šlo mi teď o to, jestli se plašit a třeba jet teď na gyndu si nechat natočit křivku (kdyby náhodou tak ať jsem v klidu, že je všechno s miminkem ok :nevim: )

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >