Tlak na hrudi od zad?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katerinaaff
Povídálka 26 příspěvků 20.10.18 11:19
Tlak na hrudi od zad?

Zdravim! Jsem tu nova takze uplne nevim jestli jsem to dala do spravne kategorie. Uz asi dva mesice mam takový tlak na hrudi, jakoby mezi prsy. Kdyz jsem s tim sla k doktorce a popsala ji moje potize, rekla mi bez vahani ze to je od zad. Byla jsem na rtg zad uz kdysi davno a nedavno jsem byla i na krcni pateri. S tou mam taky problem (bolest hlavy, motani). Poslala me na rehabilitace, tak jsem tam vcera byla po druhe a ty cviky mi spise prihorsuji mi prijde, nevim, mozna to je tim jak na to telo neni zvykle. Kazdopadne jsem si vcera cetla ze podobne priznaky ma i infarkt tak jsem se docela lekla :D jenom jsem chtela vedet jestli mate taky nekdo takove problemy a co vam opravdu pomohlo? Je mi 19 let. Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

VeHE
Závislačka 4118 příspěvků 20.10.18 11:22

:mrgreen: infarkt by jsi nemela 2mesice :mrgreen: Taky mi to dela od zad a nic jineho nez cviceni nepomuze :? Takze vydrzet a cvicit. :palec:

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 20.10.18 11:27

Mě to dělalo od zad a pomohlo mi jen cvičení. Doktorka mi to zjistila tak, že mi prohmatávala svaly a ty byly tak zatuhlé, že to prohmatávání bylo dost bolestivé. Měl jsem zablokované skoro celé záda a hrudník. Nejdříve jsem bral léky, ale úplně jsem se toho zbavil až cvičením. A nejvíce to bolelo třeba při nadechnutí a hlavně po ránu.

ka2ka
Extra třída :D 12955 příspěvků 1 inzerát 20.10.18 11:29

nebo od štítný, od tetánie, od zad možností je spousty, ale infarkt by ti fakt dva měsíce netrval

-Evka-
Závislačka 3690 příspěvků 20.10.18 11:34

Poprvé jsem podobnou bolest měla na ZŠ, při každém nádechu jsem měla silnou bolest na hrudi. A byla jsem poslána na ortopedii.
Nyní se mi to po třiceti letech vrátilo a bolest vždycky trvá tak týden/dva.
Jinak po RHB jsem také více rozlámaná, ale celkově se cítím lépe.

viky23
Neúnavná pisatelka 16333 příspěvků 20.10.18 12:41

@katerinaaff ty brdo nepises tu diskuzi za me? Jsem teda rada, ze je to fakt od zad. Mam to ctvrty tyden. Byla jsem na plicnim, tak dr slysel jakoby selest na srdci, mozna astma. Dal mi inhalator. Poslal na utz srdce, tam mi delali zatezovy test a srdicko v poradku a k ortopedovi me poslal, tam jdu pristi tyden. Snazim se doma ted tri tydny cvicit pilates a tak, ted se mi to zda asi tri dny uz lepsi. Jako hruza. Ja uz umirala na rakovinu a buhvi co jeste :roll: Jsem zvedava co mi rekne ortoped, ale zada fakt trpi, po tretim porodu si pripadam na odpis.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 12:42

Bohužel mám s tímto velké zkušenosti. Mota se mi hlava, hrudník jak píšete. Zhorsovalo se to při rehabilitaci. Dlouho jsem nevěděla, co mi je. Mela jsem jeste tuhnutí ruky v tom nejhorším stadiu a dokonce pak i bolesti hlavy. Ale začalo to přesně jak píšete. Nakonec jsem si vydupala magnetickou rezonanci. (RTG je sice levné vyšetrení, ale na nic v tomto případě). Zjistilo se, že mam výhřez plotenky v krční oblasti C5/C6. Vygooglete si to. Příznaky jsou nazvané pod pojmen cranio brachiálni syndrom. Nebo kraniocervikální syndrom. Chce to klid a hlavně se vyvarovat zhorseni stavu typu tenis, skoky, stipani dříví, jednostranné zatěžovaní. Pomáhá v nejhorší fázi límec. Co se týče cvičení, jestě jsem nenasla takove, které by mi to nezhoršilo. Možnost je operace. Ale tam ještě nejsem.

katerinaaff
Povídálka 26 příspěvků 20.10.18 12:57

@viky23 ja doufam ze to jsou jen zada, uz me to fakt stve a celkem omezuje v osobnim zivote :nevim: snad cviceni pomuze nam oboum. preju hodne stesti ;)

katerinaaff
Povídálka 26 příspěvků 20.10.18 13:01
@Anonymní píše:
Bohužel mám s tímto velké zkušenosti. Mota se mi hlava, hrudník jak píšete. Zhorsovalo se to při rehabilitaci. Dlouho jsem nevěděla, co mi je. Mela jsem jeste tuhnutí ruky v tom nejhorším stadiu a dokonce pak i bolesti hlavy. Ale začalo to přesně jak píšete. Nakonec jsem si vydupala magnetickou rezonanci. (RTG je sice levné vyšetrení, ale na nic v tomto případě). Zjistilo se, že mam výhřez plotenky v krční oblasti C5/C6. Vygooglete si to. Příznaky jsou nazvané pod pojmen cranio brachiálni syndrom. Nebo kraniocervikální syndrom. Chce to klid a hlavně se vyvarovat zhorseni stavu typu tenis, skoky, stipani dříví, jednostranné zatěžovaní. Pomáhá v nejhorší fázi límec. Co se týče cvičení, jestě jsem nenasla takove, které by mi to nezhoršilo. Možnost je operace. Ale tam ještě nejsem.

Ja se teda nechtela nikdy dostat na ruzne rezonance a podobne, ale posledni dobou o tom dost uvazuju jelikoz me to opravdu obtezuje ale dekuji a urcite se na to podivam. Take preju hodne stesti aby se vam to zlepsilo a pri nejlepsim uplne zmizelo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 13:04
@katerinaaff píše:
Ja se teda nechtela nikdy dostat na ruzne rezonance a podobne, ale posledni dobou o tom dost uvazuju jelikoz me to opravdu obtezuje ale dekuji a urcite se na to podivam. Take preju hodne stesti aby se vam to zlepsilo a pri nejlepsim uplne zmizelo.

Rezonance, pokud není s kontrastni latkou, nema absolutne zadne nezadouci ucinky, na rozdíl od RTG. Dekuji za přání. Take preji, at je to brzo OK. Ale mate to v zacatku, takze kdyz si budete davat pozor, odezni to samo a nemusi se to uz vratit.

tlustyhrosik
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 20.10.18 17:22

Mela jsem to posledni rok asi 2×. Prostě „infarkt“. Nesnesitelna bolest. Je to od hrudni patere. Az mi zustala jen pritomna tupa bolest, ne ta akutní, tak jsem zacla cvicit na zada. A je to lepsi.

katerinaaff
Povídálka 26 příspěvků 20.10.18 21:23

@tlustyhrosik ja to prave mivam skoro kazdej den, je to spis tlak nez bolest, je to neprijemny. Obcas cviceni pomuze, obcas ne, jak se tomu chce :nevim:

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 21.10.18 10:27

@katerinaaff Jestli máš zájem o pomoc,napiš mailovou adresu,pošlu ti stručný návod,který v tomto případě mnohdy velmi rychle pomáhá.

tlustyhrosik
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 21.10.18 14:38
@katerinaaff píše:
@tlustyhrosik ja to prave mivam skoro kazdej den, je to spis tlak nez bolest, je to neprijemny. Obcas cviceni pomuze, obcas ne, jak se tomu chce :nevim:

to co popisujes je ta druha bolest, kterou mam po akutni prihode. Ta se projevuje jako infarkt, k tomu zvraceni. Neda se lezet, sedet nic. To co mas ty, je potreba rozcvicit. Nejlepe na fyzioterapii.

katerinaaff
Povídálka 26 příspěvků 21.10.18 15:07

@tlustyhrosik
jo tam chodim, chodim na rehabilitace kde cvicim, ona mi pak napise cviky na doma, rozmasiruje mi vzdycky svaly a tak. ja mam i dost problemy s krcni pateri kdy se mi porad mota hlava a par cviku tomu malinko pomuze ale taky ne vzdycky :nevim: uvidim az po nejake dobe cviceni no

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >