Tlak na hrudi - tetanie nebo infarkt ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 00:51
Tlak na hrudi... tetanie nebo infarkt ?

Zdravím, už asi měsíc a půl mám problémy s tím, že mám tlaky na hrudi a těžko se mi dýcha. Není to neustále, ale každý den minimálně 2× se mi to stane. Byla jsem 2× na pohotovosti s tím, že mi udělali EKG a dali do kapačky magnezium a za 3 h mne poslali domů s tím, že mi nic není a že mají podezření na tetanii. Na EMG jsem objednaná, ale za delší dobu, takže mám strach co když to ta tetanie není?

Občas mám i křeče v nohách a rukách, pobolívá mne hlava, točí se mi často hlava a mám v hlavě i velké tlaky, bolí mne páteř a mezi lopatkama.

A ještě musím říct, že mi našli lehké astma.

Děkuji moc za rady, mam strach, že to je infarkt, ale zase si říkám a uklidnuji se tím, že když potíže trvají už měsíc a půl, tak bych Vám to tady možná už ani neměla sílu psát.

Reakce:
S.maya
Závislačka 4389 příspěvků 28.10.18 00:56

Infarkt by poznali. Dle popisu to může být úzkost a dost možná hyperventilačni syndrom.

martyk
Neúnavná pisatelka 17315 příspěvků 28.10.18 01:09

podle příznaků to vypadá na tetanii, bereš to magnesium?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 01:24

@martyk
Ano, magnesium beru, ale zatím to moc nepomáha. Už jsem objednaná na testy na tetanii, ale do te doby se asik zblaznim od strachu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 05:37

Ahoj tetenický záchvat jsme měla za poslední dva roky třikrát, pokaždé při velké ztrátě tekutin (průjem, zvracení, pocení při teplotě atd.). Davkrát mě vezli rychlou, protože mi ochrnulo celé tělo a myslela jsem, že bude po mě. Potřetí jsem už do nemocnice nehchtěla a snažila jsme se to přečkat doma, pila jsem jen iontový nápoj, abych dodala tělu magnezium a kalcium a další látky. Od posledního záchvatu asi před rokem už mám klid, naštěstí. Ovšem místo toho mívám to co ty - náhlé pocity dušnosti, bušení srdce, mdloby, prostě pocit, že si pro mě jde ta s kosou. Ovšem mívám to jen večer, před usnutím. Začalo to asi před půl rokem a měla jsem to už asi desetkrát, možná vickrát. Žiju v zemi, kde jsou často tajfuny a jiné živelné katastrofy a letos v létě byl tajfun tak silný, že se s námi houpal panelák, ve kterém žijeme a já poprvé měla tenhle stav paniky i během dne. Plazila jsem se po zemi, bušilo mi srdce, nedostávalo s emi vzduchu, bylo mi zle… Pomohlo mi mluvit s tchýní po telefonu asi hodinu.

Pokud máš EKG v pořádku, podle mě půjde jako u mě spíš o paniku. Já vůbec nevím, z čeho to mám - práci mám nenáročnou, s dětma taky nejsou žádné větší potíže krom obyčejného zlobení, s manželem taky celkem klid. Vůbec nevím, proč mě to potkalo. :( Jedině mě napadá, že často myslím na smrt, na stárnutí a na umírání. Letos jsme oslavila 35.té narozeniny a docela to na mě dolehlo, jak ten čas běží… Ale deprese nebo tak nemám. :nevim:

Alyss1
Závislačka 2960 příspěvků 1 inzerát 28.10.18 07:31

Co takhle zkusit fyzioterapii? Seovnat zada a odblokovat zebra?

martyk
Neúnavná pisatelka 17315 příspěvků 28.10.18 09:43

Ono to magnesium se musí brát dlouhodobě a vyšší dávky, může to zabrat až za delší dobu, ale vydrž. Ten strach chápu a právě i ten tu tetanii zhoršuje. Může se jednat i nějaké panické či úzkostné ataky.Ta tetanie opravdu může vyvolávat těžké stavy, ty tlaky v hlavě, točení hlavy a úzkosti jsou k tomu. Infarkt to určitě není, na to by na pohotovosti přišli a netrvalo by to měsíc a půl.

Zkus se uklidnit, nemyslet na nejhorší a to MG musí v kombinaci v B6 aby se vstřebávalo a pozor na určitě potraviny, které vstřebávání brání.

Držím palce!

S.maya
Závislačka 4389 příspěvků 28.10.18 12:59
@Anonymní píše:
Ahoj tetenický záchvat jsme měla za poslední dva roky třikrát, pokaždé při velké ztrátě tekutin (průjem, zvracení, pocení při teplotě atd.). Davkrát mě vezli rychlou, protože mi ochrnulo celé tělo a myslela jsem, že bude po mě. Potřetí jsem už do nemocnice nehchtěla a snažila jsme se to přečkat doma, pila jsem jen iontový nápoj, abych dodala tělu magnezium a kalcium a další látky. Od posledního záchvatu asi před rokem už mám klid, naštěstí. Ovšem místo toho mívám to co ty - náhlé pocity dušnosti, bušení srdce, mdloby, prostě pocit, že si pro mě jde ta s kosou. Ovšem mívám to jen večer, před usnutím. Začalo to asi před půl rokem a měla jsem to už asi desetkrát, možná vickrát. Žiju v zemi, kde jsou často tajfuny a jiné živelné katastrofy a letos v létě byl tajfun tak silný, že se s námi houpal panelák, ve kterém žijeme a já poprvé měla tenhle stav paniky i během dne. Plazila jsem se po zemi, bušilo mi srdce, nedostávalo s emi vzduchu, bylo mi zle… Pomohlo mi mluvit s tchýní po telefonu asi hodinu.Pokud máš EKG v pořádku, podle mě půjde jako u mě spíš o paniku. Já vůbec nevím, z čeho to mám - práci mám nenáročnou, s dětma taky nejsou žádné větší potíže krom obyčejného zlobení, s manželem taky celkem klid. Vůbec nevím, proč mě to potkalo. :( Jedině mě napadá, že často myslím na smrt, na stárnutí a na umírání. Letos jsme oslavila 35.té narozeniny a docela to na mě dolehlo, jak ten čas běží… Ale deprese nebo tak nemám. :nevim:

Mě to také potkalo.. bohužel. Ono ty panické ataky a úzkost může rozjet cokoliv (strach z něčeho, negativní myšlenky, dlouhodobě špatná nálada). U mě to rozjela spánková paralýza. Narušila jsem si spánkový režim a už to jelo. Dost hnusné stavy. Chodívala jsem spát i s rozsvíceným světlem. Dříve jsem chodila po vyšetřeních, ale nikdo nezjistil co mi je (neurologie, kardio, psychologie). Dali mi antidepresiva a já si po 3 letech zjistila, že to byla spánková paralýza.
Teď už vím, co to je a dokážu tomu zabránit, když to přichází. Pokud tomu nestihnu zabránit a postihne mě při usínání paralýza, tak myslím na něco hezkýho a je to v klidu.
Teď už to ale nemivam…a antidepresiva již neberu několik let a je mi líp. :srdce:

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 29.10.18 08:00
@Anonymní píše:
Zdravím, už asi měsíc a půl mám problémy s tím, že mám tlaky na hrudi a těžko se mi dýcha. Není to neustále, ale každý den minimálně 2× se mi to stane. Byla jsem 2× na pohotovosti s tím, že mi udělali EKG a dali do kapačky magnezium a za 3 h mne poslali domů s tím, že mi nic není a že mají podezření na tetanii. Na EMG jsem objednaná, ale za delší dobu, takže mám strach co když to ta tetanie není?

Občas mám i křeče v nohách a rukách, pobolívá mne hlava, točí se mi často hlava a mám v hlavě i velké tlaky, bolí mne páteř a mezi lopatkama.

A ještě musím říct, že mi našli lehké astma.

Děkuji moc za rady, mam strach, že to je infarkt, ale zase si říkám a uklidnuji se tím, že když potíže trvají už měsíc a půl, tak bych Vám to tady možná už ani neměla sílu psát.
bude to páteř,poskřípané nervy,napiš mi mailovou adresu,pošlu pár jednoduchých rad,jak si sama pomoci.
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >