Tlak na to mít dítě

Anonymní
7.3.20 13:11

Tlak na to mít dítě

Ahoj holky, musím sem napsat…jsem úplně na prášky. Byly jsme u tchýně na obědě a zas jsem poslouchala kecy, kdy bude vnouče. Loni jsem dodělala VŠ, koupili jsme byt, teď nové auto, v září začínám v nové práci. V létě jedeme na dovču a příští rok máme v plánu měsíční cestu po USA. Chceme teď cestovat, investovat peníze a trochu si užít. Ale rodina na nás hrozně tlačí kvůli mimču. Všechny kamarádky už jsou těhotné/mají děti. Neustále poslouchám otázky a řeči, kdy budeme mít dítě, že už máme nejvyšší čas, že budeme staří rodiče, že nejlepší věk na první dítě je 25 a já to prošvihla a tak. Bude nám letos 26. Taky mají kecy, že cestování je akorát utrácení peněz a nic není víc než děti a že přece máme ukončenou školu a vlastní bydlení, tak na co čekat. holky, jak jste se s tímhle tlak vypořádaly? Kdy jste měly první dítě?
Sorry, za anonym, chodí sem holky z práce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6234
7.3.20 13:16

Utni to s tím, že to není jejich věc. A až budete v očekávání, že je budete informovat.
Na cestování utrácíte své peníze, takže to může být rodině taky buřt.
Pokud dítě teď fakt ne tak se kvalitně chraňte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
7.3.20 13:18

Tlak absolutně vypouštím z hlavy, není to přece život nikoho jiného než můj a já děti nikdy nechci. Kdyby se to opakovalo, prostě bych to řekla narovinu, že mě ty kecy nezajímají a ať si je nechají pro sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.3.20 13:19

Ježiš teď mě práskla ta chyba ve druhé větě. Sorry, jsem vzteklá a píšu na mobilu :oops: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.3.20 13:21
@Nora2 píše:
Tlak absolutně vypouštím z hlavy, není to přece život nikoho jiného než můj a já děti nikdy nechci. Kdyby se to opakovalo, prostě bych to řekla narovinu, že mě ty kecy nezajímají a ať si je nechají pro sebe.

Ty je nechceš jako vůbec nikdy? No holka, taky si musíš asi zažívat svoje :think: moje kamarádka též nikdy nechce děti a ty urážky, co si vyslechla…a taky kecy typu, že má počkat 5 let a změní názor, že je na světě zbytečná a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
10752
7.3.20 13:24

Pošli je někam, je to váš život, vaše peníze. A pokud to tak chcete tak se nenech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
7.3.20 13:25
@Anonymní píše:
Ty je nechceš jako vůbec nikdy? No holka, taky si musíš asi zažívat svoje :think: moje kamarádka též nikdy nechce děti a ty urážky, co si vyslechla…a taky kecy typu, že má počkat 5 let a změní názor, že je na světě zbytečná a tak.

Ano, děti pravdu nikdy nechci. Žádné urážky jsem neslyšela a různým poznámkám typu,,uvidíš, to si ještě rozmyslíš" nebo,,děti jsou smysl života" se jen směju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 13:26

V mém okolí si většina mladých pořizuje děti před tricitkou, máte čas.. Je to váš život a příbuzní to musí respektovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 13:27

Taky sem cestovala a ráda na to vzpomínám a podle mého to utrácení peněz není, mám v plánu že až dcera trochu povyroste tak bych ještě někam jela. A tchýni bych řekla že je to vaše věc a tečka. Užijte si teďka protože pak s dětma je to o ničem jiném. Jinak mi jsme se s partnerem rozhodli mít dítě v mých 28 letech a bohužel to nešlo, několik IVF, chyba byla na mé straně a hodně sem to obrečela a otěhotněla sem až po 6 dlouhých letech. Asi bych dneska změnila jen to že sem se měla tenkrát nechat důkladně vyšetřit v takových mých 25 letech jestli můžu mít normálně děti koho to napadne když se na mateřství ještě necítí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
7.3.20 13:27

Tak jim řekni že je mít nemůžeš a jak si z toho v háji, že se s tou skutečnosti neumíš smířit.
Další návštěvu už se ptát nebudou. Snad…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21759
7.3.20 13:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky, musím sem napsat…jsem úplně na prášky. Byly jsme u tchýně na obědě a zas jsem poslouchala kecy, kdy bude vnouče. Loni jsem dodělala VŠ, koupili jsme byt, teď nové auto, v září začínám v nové práci. V létě jedeme na dovču a příští rok máme v plánu měsíční cestu po USA. Chceme teď cestovat, investovat peníze a trochu si užít. Ale rodina na nás hrozně tlačí kvůli mimču. Všechny kamarádky už jsou těhotné/mají děti. Neustále poslouchám otázky a řeči, kdy budeme mít dítě, že už máme nejvyšší čas, že budeme staří rodiče, že nejlepší věk na první dítě je 25 a já to prošvihla a tak. Bude nám letos 26. Taky mají kecy, že cestování je akorát utrácení peněz a nic není víc než děti a že přece máme ukončenou školu a vlastní bydlení, tak na co čekat. holky, jak jste se s tímhle tlak vypořádaly? Kdy jste měly první dítě?
Sorry, za anonym, chodí sem holky z práce.

Nikdo vám nemá co linkovat život, o tom žádná. Ale než to brát ve zlém a se vztekem, podívej se na to i z druhé strany. Jsi chytrá holka, určitě chápeš, že tchýně to neříká proto, aby tě vytočila, ale proto, že se na ty vnoučata těší a třeba se bojí, že se jich nedočká nebo až přijdou, nebude mít čas nebo síll si jich užít. Víš, jak to dneska je, spousta žen otěhotnět nemůže, když si vzpomenou, že se dost nacestovaly, prostě pak už je pozdě tohle napravovat. Zkrátka neříká to ze zlé vůle (tedy doufám), ale protože má nějaké životní zkušenosti a jiné priority a trocha pochopení by tě určitě nezabila. Nebrala bych to ve zlém, zkrátka to vypouštěj, tvůj život je jenom ve tvých rukách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 13:30

Mám pocit, že mám ještě tak rok, dva čas. Je mi 29
Nikdo si neodváží mi cokoliv říci, moje účty neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
7.3.20 13:36

A počítáte s dítětem v budoucnu? Pokud ne, tak v pořádku, jen by jste to rodině měli v klidu říct, že děti mít nechcete. Pokud ale s dětmi počítáte tak bohužel čas opravdu hraje proti vám, vím že to slyšet nechcete, ale ideální biologický věk pro početí je právě kolem té 25. Aby jste později nezjistili, že to nejde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1469
7.3.20 13:41
@Heivka píše:
A počítáte s dítětem v budoucnu? Pokud ne, tak v pořádku, jen by jste to rodině měli v klidu říct, že děti mít nechcete. Pokud ale s dětmi počítáte tak bohužel čas opravdu hraje proti vám, vím že to slyšet nechcete, ale ideální biologický věk pro početí je právě kolem té 25. Aby jste později nezjistili, že to nejde :nevim:

Menší šance na otěhotnění přichází až po 35. roce. Pokud bude mít problém v budoucnu otěhotnět, tak už by ten samý problém měla i teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1469
7.3.20 13:43

I já jsem tohle poslouchala, moje odpověď byla vždycky taková, že až budeme chtít děti, tak budou. První dítě jsem porodila dva dny před mými 32. narozeninami, taky jsme cestovali a rozhodně toho nelituji, s dětmi už mít takové dovolené nebudeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama