Tlak v těhotenství, preeklampsie

3
16.8.21 15:00

Tlak v těhotenství, preeklampsie

Zdravím, chtela bych se zeptat jestli s tím nemá někdo nějaké zkušenosti. Je to moje první těhotenství a nechci doktora otravovat s každou blbostí :)
Jsem teď v 15tt. V prvním trimestru mi vyšel screening negativně co se týče vrozených vad, ale zjistili mi riziko preeklampsie 1:198. Měla jsem vysoký tlak (kolem 140/90 a víc) navíc mám tehotenskou cukrovku. Doktor mi dal anopyrin 1 a půl tablety denně. Od té doby co ho beru mám ale tlak naopak nízký (kolem 100/55 někdy min) motá se mi často hlava, nic strašného ale celkem mě to děsí. Má prosím někdo podobné zkušenosti? Je to v pořádku? Děkuji :andel: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10845
16.8.21 15:04

Probrala bych to s doktorem. Asi to chce snížit dávku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 15:05

Anopirin beru taky preventivně. Osobně mám tlak normální. Možná je to tou cukrovkou hypoglikemie je taky potvora. Možná změnit jídelníček.

• Citovat
  • Nahlásit
16.8.21 15:27

Anopyrin nemá vliv na tlak. Tlak přirozeně klesá během těhotenství, zhruba po půlce těhotenství začne zase stoupat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
16.8.21 16:47

Já mám tlak trvale nízký kolem 100/60, ale vyšší tep nejspíš stresem. Taky tohle riziko vyšlo vyšší 1:84 myslím. Beru Stacyl a doufám, že to stačí. Víc neudělám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
17.8.21 06:17

Děkuji za odpovědi :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu