Tlak vody v městském vodovodu a vzniklá škoda

2073
15.1.11 20:04

Tlak vody v mestkem vodovodu a vznikla skoda

Ahoj holky, nevim jeslti mi tu nekdo poradi, ale jsme totalne bezradna a nevim kam se mam obratit a kde to resit :-(
Mesto nam dodava prisli velky tlak vody - uz po nastehovani nam to delalo velke problemy a reklamovali jsme to, ale rekli nam, ze to je nas problem at si to resime regulatorem tlaku. (Sice vsichni nam rikaji, ze je Mesot povinno dodavat urcity tlak, ale nemohu najit ten zakon takze se mi spatne argumentuje :-( ) - nevite nekdo jeslti ten zakon existuje popripade, kde ho mam hledat?
No nic koupili jsme si tedy na vlastni naklady regulator. Fungoval 5 let, ale ted prestal, nechali jsme si tedy naistalovat novy, ale ten nefungoval. Tak jsme to reklamovali a dali nam jiny, ale ten take nefunguje a instalateri nam rekli, ze s tim nemohou nic delat at to resime s mestem. To nam sice slibilo, ze tlak snizi, ale uz to delaji mesic a porad nic a kdyz je urgujeme, tak nam jen reknou, ze na to nemaji cas. Jenze ten vysoky tlak nam vse nici uz nam odesli nejake kohoutky, zacal kapat ohrivac vody a ted prestal fungovat uplne - takze s malymi detmi jsem bez teple vody :-( No a nic a rekli nam, ze to muze byt zpusobeno tim vysokym tlakem vody. Takze jsme ted v pasti nikdo nam nepomuze ho snizit a davat novy ohrivac nema cenu, nebot nam ho vysoky tlak zase znici.
Poradite nekdo co mam delat. Mame narok na urcity tlak vody? Neob je mesto povinno naistalovat na sve naklady regulator? Po kom mam narokovat vzniklou skodu.
Jsem z toho fakt nestastna, nebot jsme udelali co se dalo a stejne nam to porad vse nici :-(
Diky moc za kazdou radu ci napad uz fakt nevim co dal :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4834
15.1.11 21:30

To je spíš na Černé ovce než na emimino.Já to nezlehčuji,ale neporadím.Byla bych z toho všeho asi taky nešťastná.Snad se najde nějaká odbornice nebo Jura poradí jako chlap. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Minewka
15.1.11 21:43

obrátila by som sa na právnu kanceláriu, alebo právnika, ktorý poradí, aké kroky máte spraviť a pošle písomnú žiadosť o zníženie tlaku, kde mesto upozorní, že každú ďalšiu škodu si budete vymáhať súdne. (samozrejme, musí to mať nejaký právny podklad, že sa to za a) skutočne deje a za b) že máte právo to od mesta žiadať)

Neviem, či máš podchytené svoje žiadosti mestu písomne - telefonát neznamená vôbec nič - treba mať všetko písomne.

Rovnako aj skutočnosť, že za zničenie vec bolo spôsobené nadmerným tlakom je potrebné mať písomne - ale musí to mať určitú formu.

Právnik niečo stoj, viem, ale len s nm niečo dosiahneš.

Ináč ti mesto bude s kľudným svedomím srať na hlavu a budeš mu ukradnutá. (vieš koľko ľud tam denne volá, či zájde, či už s opodstatnenými, alebo neopodstatnenými sťažnosťami??)

Právnik ti rovnako aj povie, či vôbec máš právo to od mesta žiadať.

Ináč - to máte s tým problém len vy? Či bývaš v rodinnom dome?

• Nahlásit
  • Citovat
7566
15.1.11 23:09

Existuje Zákon o vodovodech a kanalizacích

něco jsem tam našla - nevim, jestli to pomůže :

TECHNICKÉ POŽADAVKY NA STAVBU VODOVOD�Ž

(4) Maximální přetlak v nejnižších místech vodovodní sítě každého
tlakového pásma nesmí převyšovat hodnotu 0,6 MPa. V odůvodněných
případech se může zvýšit na 0,7 MPa.

(5) Při zástavbě do dvou nadzemních podlaží hydrodynamický přetlak v
rozvodné síti musí být v místě napojení vodovodní přípojky nejméně 0,15
MPa. Při zástavbě nad dvě nadzemní podlaží nejméně 0,25 MPa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
16.1.11 10:21
Lenka512 píše:
Existuje Zákon o vodovodech a kanalizacích

něco jsem tam našla - nevim, jestli to pomůže :

TECHNICKÉ POŽADAVKY NA STAVBU VODOVOD�Ž

(4) Maximální přetlak v nejnižších místech vodovodní sítě každého
tlakového pásma nesmí převyšovat hodnotu 0,6 MPa. V odůvodněných
případech se může zvýšit na 0,7 MPa.

(5) Při zástavbě do dvou nadzemních podlaží hydrodynamický přetlak v
rozvodné síti musí být v místě napojení vodovodní přípojky nejméně 0,15
MPa. Při zástavbě nad dvě nadzemní podlaží nejméně 0,25 MPa.

Podle tohodle bych řekla , že v řadu musí být nějaký tlak, aby vodu dostali i ty poslední baráky a tekla jim normálně … jak moje logika chápe čím dál od vodárny, tím tlak v trubce klesá, takže ti blíž mají lak vyšší ti dál menší či normální … my jsme v baráku na menším kopečku zhruba ve středu města, a tlak máme taky regulovaný v baráku regulátorem … podle mého by u vás museli mít problémy i ostatní aby s tím město nebo vodárna něco udělali .. zkus se zeptat sousedů a pak to řeš a urguj město …

• Nahlásit
  • Citovat
2073
16.1.11 19:18

Holky diky moc.
Ono je to prave slozitejsi - jsme na malem meste - takze se snazim vse vyresit podobrem - asi chapete…

Ted mi nekdo poradil, ze by to mohl delat spatny pretlakovy ventil u bojleru - tak snad to tim bude, ale zase nechapu, ze jsme tu meli nekolikrat instalatera kvuli otmu vysokemu tlaku a navic jsem si stezovala, ze nam zacal hodne tect bojler a nenapadlo je to. Jeste mi rekli, ze to je v poradku, ze tece ac nam do te odby netekl a ted natekl klidne i cely lavor :-( Tak ted uvidim jestli to treba pomuze.

Diky za ten zakon - no jsme na hranici - nekdy mame 6 atm nekdy 7 atm.

Je jasne, ze tlak je ruzny dle vysky apod. My bychom tu prave meli jen maly tak je tu precerpavaci stanice. Jenze ta je zase nastavena hodne vysoko. Vlastne tu mame jen dva sousedy a Ti take maji kvuli vysokemu tlaku regurator (jim tedy nastesti funguje bez problemu) takze ani jim by snizeni tlaku nevadilo - o tom jsme s nimi mluvili. Je to opravdu zbytecne.

Takze jeste jednou moc diky. Ja doufam, ze treba kdyz instalaterum toto rekneme a oni to zkusi vymenit, ze to treba pomuze a snad jiz konecne budeme mit klid :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
legman
30.9.11 12:58

link na zakon

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie